خدمات شرکت رامسین

دکوراسیون آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

فهرست مطالب

طراحی دکوراسیون داخلی قانون درست چیدمان و معماری ساختمان با توجه به شکل و فرم فضا است. در این مقاله قرار‌‌‌ است با انواع طراحی دکوراسیون آشپزخانه و سبک‌‌های مختلف آن آشنا شوید.در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان‌های مسکونی باید تمام اجزای داخلی منزل را با هم هماهنگ نمایید. تناسب بین دکوراسیون نشیمن،دیزاین آشپزخانه و دکوراسیون‌ اتاق‌ خواب برای ایجاد فضایی آرام و دل‌گرم مهم است و نباید از آن غافل شد. نمونه کارهای دکوراسیون شرکت رامسین در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی منزل را  می‌توانید در این صفحه مشاهده کنید.

چنانچه قصد تغییر دکوراسیون منزل یا محل کار خود را دارید می‌توانید برای راهنمایی و مشاوره در مورد قیمت و سایر جزئیات کار با شماره تماس‌های شرکت رامسین تماس بگیرید.  

تلفن دفتر فرمانیه : ۰۲۱۲۶۱۳۱۱۹۲

مهندس مومنی راد: ۰۹۱۲۳۹۸۷۰۲۱

مهندس رفیعی : ۰۹۱۲۶۱۰۸۳۲۹

 

دیزاین-آشپزخانه-مدرن دکوراسیون آشپزخانه
دیزاین آشپزخانه مدرن

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه یکی از اصلی‌ترین بخش‌ها در طراحی داخلی منزل و عملیات بازسازی منزل محسوب می‌شود. طراحی دکوراسیون آشپزخانه از لحاظ زیبایی، به‌روز بودن چیدمان،سبک طراحی داخلی آشپزخانه، کاربردی بودن این دکور و مطابق نکات ایمنی بودن از اهمیت بالایی برخوردار است.

دکوراسیون یک آشپزخانه را طرح کابینت‌ها، فرش‌، میز ناهارخوری و سایر اجزاء موجود در آن تشکیل می‌دهد. برای خانه‌های کوچک، طراحی درست و استفاده بهینه از فضاهای آشپزخانه موجب می‌شود تا آشپزخانه شلوغ و بهم‌ریخته بنظر نرسد. 

آشپزخانه-مدرن دکوراسیون آشپزخانه
آشپزخانه مدرن

دکوراسیون آشپزخانه منزل ایرانی

ایرانی‌ها معمولاً از رنگ‌های روشن و نور زیاد در دکوراسیون آشپزخانه خود استقبال می‌کنند تا آشپزخانه‌شان بزرگ و دلباز بنظر برسد. در اینجا چند نکته برای ایجاد دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده آورده شده است:

 • از رنگ‌های روشن و شاد استفاده کنید. رنگ‌های روشن فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر و روشن‌تر نشان می‌دهند.
 • از الگوهای سنتی ایرانی استفاده کنید. الگوهای سنتی ایرانی می‌توانند به آشپزخانه شما شخصیت و اصالت بدهند.
 • از مواد طبیعی استفاده کنید. مواد طبیعی مانند چوب و سنگ می‌توانند به آشپزخانه شما گرما و ظرافت بدهند.
دیزاین-آشپزخانه-جدید دکوراسیون آشپزخانه
دیزاین آشپزخانه جدید
آشپزخانه-ایرانی دکوراسیون آشپزخانه
آشپزخانه ایرانی

سبک های دکوراسیون آشپزخانه

سبک کلاسیک، سبک نئوکلاسیک، سبک مدرن و سبک مینیمال از جمله سبک‌های مختلف آشپزخانه هستند که در زیر درباره‌ی آنها صحبت می‌کنیم:

دکوراسیون آشپزخانه به سبک کلاسیک

آشپزخانه کلاسیک به آشپزخانه‌ای گفته می‌شود که درب‌های کابینت‌های آن برجسته و حکاکی شده هستندو جنس آن از چوب است. کابینت کلاسیک ظاهری کاملا لوکس و مجلل دارد. انواع طرح‌ها، کنده‌کاری‌ها و منبت‌کاری‌های زیبا در آن‌ها دیده می‌شود. برخی از ویژگی‌هایی که در طراحی این سبک باید به آن توجه شود:

 • برای آشپزخانه‌های بزرگ و جادار مناسب است
 • کابینت کلاسیک دارای طرح‌های منبت و معرق‌کاری است
 • کابینت کلاسیک در رنگ‌های سنگین و وزین دیده می‌شود
 • کابینت کلاسیک بزرگ و جادار است
 • کابینت‌های کلاسیک ، دارای ویترین و بخش‌هایی برای تزیین می‌باشند
 • در کابینت کلاسیک باید از دستگیره‌‌های پر زرق‌و‌برق استفاده نمود
 • کانتر و پیشخوان کابینت کلاسیک معمولا سنگ است
 • هود در کابینت کلاسیک دیده نمی‌شود
 • در طراحی کابینت کلاسیک ، نظم و قرینه‌گی باید رعایت شود
آشپزخانه-سبک-کلاسیک دکوراسیون آشپزخانه
آشپزخانه سبک کلاسیک
اشپزخانه-به-سبک-کلاسیک دکوراسیون آشپزخانه
اشپزخانه به سبک کلاسیک
آشچزخانه-طرح-کلاسیک دکوراسیون آشپزخانه
آشپزخانه طرح کلاسیک

دکوراسیون آشپزخانه به سبک نئوکلاسیک

آشپزخانه نئو‌کلاسیک در واقع برگرفته از سبک معماری نئوکلاسیک است و آشپزخانه‌ای ساده و در عین حال کاربردی را برای شما پدید می‌آورد. این سبک کابینت‌ها در عین شیک بودن دارای المان‌های تزئینی ساده‌ای هستندکه نمایی مدرن و لوکس ایجاد می‌کند و در واقع، آمیزه‌ای از هنر و طرح‌های اشرافی‌، همراه با مدرنیته و سادگی است. نئوکلاسیک سبکی میانه و متعادل است که شکوه و آراستگی سبک کلاسیک را به سادگی و آرامش سبک مدرن پیوند می‌زند.

از ویژگی‌های این سبک می‌توان به:

 •  سادگی و پرهیز از زرق و برق‌های معمول سبک کلاسیک ،
 •  ابزارها و طرح‌هایی که روی درب اجرا می‌شود بسیار ساده و ظریف باشند 
 • از رنگ‌های یکنواخت برای پوشش درب‌ها استفاده می‌شود و رنگ‌های سایه روشن و پتینه‌کاری در این سبک جایگاهی ندارد .
 • در طراحی کابینت رعایت قرینگی در طرح بسیار مهم است و کار را زیباتر می‌کند.
آشپزخانه-نئوکلاسیک دکوراسیون آشپزخانه
آشپزخانه نئوکلاسیک
آشپزخانه-نئوکلاسیک-1 دکوراسیون آشپزخانه
آشپزخانه نئوکلاسیک
آشپزخانه-سبک-نئوکلاسیک دکوراسیون آشپزخانه
آشپزخانه سبک نئوکلاسیک

 

دکوراسیون آشپزخانه به سبک مدرن

یکی از متداول‌ترین سبک های دکوراسیون آشپزخانه، سبک مدرن است. آشپزخانه مدرن ساده است و در دل سادگی خود، طرح‌های ظریفی دارد که نتیجه آن آشپزخانه‌ای ساده، شیک و امروزی است. برخی از ویژگی‌هایی که در طراحی به سبک مدرن باید به آن توجه شود:

 • بدون اشکال هندسی پیچیده و با حداقل تزئینات
 • سادگی در طرح درب‌ها
 • سطح صاف و صیقلی
 • طراحی‌ بدون دستگیره‌ یا با دستگیره
 • دارای کشو‌هایی با طول زیاد
 • طراحی کابینت‌ها تا سقف
 • بهترین گزینه برای آشپزخانه‌های کوچک
 • بدون هیچ گونه تاج و ستون منبت‌کاری شده
دکوراسیون-آشپرخانه-مدرن-و-جدید دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپرخانه مدرن و جدید
دیزاین-آشپزخانه-شیک-و-جدید دکوراسیون آشپزخانه
دیزاین آشپزخانه شیک و جدید
دکور-آشپزخانه-مدرن دکوراسیون آشپزخانه
دکور آشپزخانه مدرن

دکوراسیون آشپزخانه به سبک مینیمال

وقتی از آشپزخانه مینیمال صحبت می‌کنیم یعنی می‌خواهیم فضایی روشن با طراحی ساده داشته باشیم.به عبارت دیگر کابینت سبک مینیمال در واقع همان کابینت نئوکلاسیک با طراحی ساده‌تر و نزدیک به سبک مدرن است. پس آشپزخانه سبک مینیمال راه حل خوبی برای استفاده حداکثری از محیط‌های کوچک است.برخی از ویژگی‌های این سبک عبارتند از: 

 • لوازم تزیینی کم و ساده
 • استفاده از حداقل اثاثیه با تاکید بر کاربردی بودن
 • المان‌های خطی،دارای اشکال هندسی و ساده
 • استفاده از کفپوش‌های طرح چوب وحذف فرش و قالیچه
 • تاکید بر نورپردازی مناسب سبک
 • ایجاد فضاهای باز و خلوت
آشپزخانه-جدید دکوراسیون آشپزخانه
آشپزخانه جدید به سبک مینیمال
آشپزخانه-جدید-و-مینیمال دکوراسیون آشپزخانه
آشپزخانه جدید و مینیمال
آشپزخانه-مینیمال دکوراسیون آشپزخانه
آشپزخانه مینیمال

چیدمان لوازم آشپزخانه

چیدمان آشپزخانه یکی از مهم‌ترین عواملی است که نظم و سازماندهی را در محیط آشپزخانه مهیا می‌سازد. هر چه آشپزخانه بر اساس اصول و قواعد استاندارد، مهندسی و چیدمان شده‌ باشد، کارایی و زیبایی آن بیشتر خواهد بود، و  افراد از حضور در چنین فضایی، بیشتر احساس آرامش و راحتی خواهند کرد.معمولا کابینت‌ها شلوغ‌ترین بخش هر آشپزخانه هستند.می‌توانید کابینت‌ها را با توجه به نکات مختلفی مانند کاربرد وسایل، شکل آن‌ها و حتی اندازه و رنگی که دارند، مرتب کنید.

دیزاین-آشپزخانه-سبک-نئوکلاسیک دکوراسیون آشپزخانه
دیزاین آشپزخانه سبک نئوکلاسیک

تزیین آشپزخانه

از آن جا که طراحی یک فضای بصری می‌تواند یک فضای کوچک را به یک فضای بزرگ تبدیل کند، شما می‌توانید با استفاده از یک طراحی درست و مناسب بهترین استفاده را از فضای آشپزخانه‌ی خود بکنید.

انتخاب نقطه‌ی کانونی برای آشپزخانه می‌تواند برای تزیین بهتر آن کمک‌کننده باشد.نقاط کانونی اشیا یا محدوده‌‌ای از فضا هستند که بلافاصله توجه بیننده را به سوی خود جلب می‌کنند. نقطه کانونی در دکوراسیون نشیمن می‌تواند شامل شومینه، تلویزیون، یک اثر بزرگ هنری یا یک حتی یک کاناپه با طراحی متفاوت باشد. و اما در آشپزخانه، رایج‌ترین نقاط کانونی  شامل اجاق گاز، کاشی بین کابینتی و هود می‌شود. سایر عناصر با  نقطه کانونی رقابت نمی‌کنند بلکه آن را تکمیل می‌کنند. 

دیزاین-آشپزخانه-کوچک دکوراسیون آشپزخانه
دیزاین آشپزخانه کوچک
دیزاین-آشپزخانه-کوچک-1 دکوراسیون آشپزخانه
دیزاین آشپزخانه کوچک

مدل آشپزخانه

در هر آشپزخانه ۳ نقطه اصلی و اساسی وجود دارد که به مجموع این سه نقطه با هم، اصطلاحا«مثلث طلایی» می‌گوییم.مثلثی است که در هر راس آن، یکی از ۳ ابزار اصلی آشپزخانه قرار گرفته باشد، یعنی:

 • سینک
 • گاز
 • یخچال

مثلث طلایی باید ابعاد متناسبی داشته باشد. هرچقدر این مثلث دارای اضلاع کوچکتری باشد، طراحی بهتر است.به عنوان یک قانون کلی، وقتی طول‌ها را با هم جمع می‌کنیم، مجموع آن نباید کمتر از ۳.۵ متر و از ۶.۵ متر بیشتر باشد.

نورپردازی-آشپزخانه دکوراسیون آشپزخانه
نورپردازی آشپزخانه

بازسازی دکوراسیون آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه به صورت کلی ، به معنی انجام تغییراتی اساسی، مثل تعویض کاشی، سرامیک، لوله کشی برق، لوله کشی آب سرد و گرم در آشپزخانه می‌باشد. حتی تغییر در اپن آشپزخانه ، با توجه به سبکی که مورد پسند واقع شده‌است،جزئی از بازسازی آشپزخانه قدیمی محسوب می‌گردد.اما بازسازی آشپزخانه به صورت جزئی ، شامل مواردی همچون تغییر در رنگ درهای کابینت و یا نصب برچسب بر روی آن‌ها می‌باشد.

جدیدترین-مدل-آشپزخانه دکوراسیون آشپزخانه
جدیدترین مدل آشپزخانه

کابینت آشپزخانه

در قسمت آشپزخانه هم مهمترین عنصری که وجود دارد کابینت‌ها هستند و در نگاه اول هر مخاطبی در فضای آشپزخانه متوجه کابینت‌ها و مدل آن‌ها می‌شود پس باید دقت زیادی در طراحی کابینت‌ها به‌خرج دهید.

علاوه‌بر زیبایی و تاثیر کابینت در ظاهر آشپزخانه اهمیت دیگر وجود کابینت آشپزخانه‌ها برای پوشش‌دهی و ایجاد یک فضای کاربردی می‌باشد. کابینت‌ها باید طوری باشند که تمام وسایل مورد نیاز شما که در آشپزخانه وجود دارد را در خود جای دهند و در عین حال باعث زیبایی آشپزخانه شوند.

مدل-کابینت-آشپزخانه دکوراسیون آشپزخانه
مدل کابینت آشپزخانه
کابینت-آشپزخانه-طرح-مدرن دکوراسیون آشپزخانه
کابینت آشپزخانه طرح مدرن

 اپن آشپزخانه

با گسترش آپارتمان نشینی و کمتر شدن متراژ خانه٬ها، آشپزخانه اپن جایگزین آشپزخانه‌های با دیوار مجزا شده، تا فضای خانه بزرگ‌تر به‌نظر برسد. آشپزخانه اپن فضایی دلباز و شیک را در خانه ایجاد می‌کند و موجب می‌شود تا استفاده بهینه از محیط آشپزخانه صورت بگیرد. 

بهترین مدل اپن آشپزخانه با توجه به ابعاد و شکل آشپزخانه برای هر فضایی متفاوت می‌باشد. برای آشپزخانه با فضای کم بهتر است اپن را به نحوی طراحی کنید که تعدادی کابینت را در خود جای دهد تا فضای بیشتری برای نگهداری وسایل آشپزخانه داشته باشید.

آشپزخانه-بدون-اپن دکوراسیون آشپزخانه
آشپزخانه بدون اپن
آشپزخانه-بدون-اپن-1 دکوراسیون آشپزخانه
آشپزخانه بدون اپن
اپن-آشپزخانه دکوراسیون آشپزخانه
اپن آشپزخانه

کاشی آشپزخانه

 آشپزخانه‌‌ها جایی هستند که با غذا و مایعات مختلف سر و کار دارند. از این رو اگر قرار است در داخل آن از کاغذ دیواری استفاده شود، معمولاً کاغذ دیواری‌های قابل شستشو استفاده می‌شود و یا اینکه آشپزخانه خود  با استفاده از کاشی‌ها پوشش می‌‌دهند و استفاده از کاشی در پوشش آشپزخانه گزینه‌ی خیلی مناسبی است. زیرا علاوه‌بر زیبایی ، استحکام و دوام بالایی در مقابل شستشو دارند و این گونه هم زیبایی فضا تامین می‌شود و هم نگرانی برای نظافت نیست.

نورپردازی آشپزخانه

یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌ها برای به‌روزرسانی آشپزخانه، نورپردازی جدید است. چراغ‌های آویز بهترین راه برای ایجاد تفاوت و زیبایی هستند. آن‌ها می‌توانند یک فضای معمولی را با افزودن یک عنصر منحصر به فرد تغییر دهند.

نورپردازی باعث می‌شود تا نقاط قوت آشپزخانه‌ی شما بیشتر به چشم بیاید. نورپردازی مناسب و صحیح به ما کمک می‌کند که در هنگام کار کردن، تسلط بیشتری بر روی کار داشته باشیم و دچار چشم درد و سر درد ناشی از کمبود نور نشویم.

نورپردازی-آشپزخانه-نئوکلاسیک دکوراسیون آشپزخانه
نورپردازی آشپزخانه نئوکلاسیک

پرده آشپزخانه

سعی کنید برای آشپزخانه خود پرده‌ای خریداری کنید که طرح و رنگ آن متناسب با فضای آشپزخانه و سبک آن باشد و با بقیه قسمت‌های داخلی خانه در تناسب باشد.

 هنگام خرید پرده آشپزخانه به این نکته توجه داشته باشید که پرده‌ای خریداری کنید که در برابر نور و شستشو مقاومت بالاتری داشته‌باشد، چون فضای آشپزخانه طوری است که ممکن است شما مجبور شوید بارها پرده آشپزخانه را بشویید و بهتر است با چند بار شستن رنگ آن از بین نرود و جنس خود را از دست ندهد.

فرش آشپزخانه

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کنید، رنگ فرش آشپزخانه است که باید با المان‌های موجود در آشپزخانه و دکوراسیون آن هماهنگی داشته‌باشد. هم فرش‌های تیره و هم فرش‌های روشن برای آشپزخانه مناسب هستند و به یک اندازه می‌توانند به آشپزخانه شما زیبایی ببخشند. باید توجه داشته باشید که فرش‌هایی با رنگ روشن نسبت به رنگ‌های تیره، به مراقبت بیشتری نیاز دارند.

دکوراسیون آشپزخانه بزرگ

طراحی دکوراسیون آشپزخانه بزرگ از اهمیت خاصی برخوردار است و با توجه به وسعت و ابعادی که دارد بیشتر در معرض دید است و انتخاب دکوراسیون مناسب برای آن نقش مهمی در دکوراسیون داخلی منزل دارد. 

در اینگونه آشپزخانه‌ها، فضای دسترسی زیادی وجود دارد و از انواع کابینت‌ها و وسایل آشپزخانه برای پر کردن آن می‌توان استفاده نمود اما نوع چیدمان وسایل در آشپزخانه‌های بزرگ تا حدودی متفاوت است که نیاز به طراحی دارد.

کابینت-آشپزخانه-با-رنگروشن دکوراسیون آشپزخانه
کابینت آشپزخانه با رنگ روشن

رنگ دکوراسیون آشپزخانه

 رنگ‌ها تاثیر مستقیم بر روی روحیه و خلق و خوی افراد می‌گذارند. هر رنگ، اثر روانی متفاوتی در محیط خانه ایجاد می‌کند.رنگ سفید به عنوان رنگی خنثی و در عین حال منعطف، باعث ایجاد احساس تمیزی، صفا و سادگی در فضاها می‌شود. این رنگ قابلیت ترکیب با تمامی رنگ‌ها را دارد علاوه‌بر این، رنگ سفید به دلیل توانایی انتقال نور بهتر در فضاها، باعث ایجاد احساس عمق و فضای بیشتر می‌شود.

 

 • رنگ‌های گرم

رنگ‌های گرم مانند قرمز، نارنجی و زرد بهترین رنگ آشپزخانه از نظر روانشناسی هستند؛ چرا که این رنگ‌ها، احساسات قوی را در ما برمی‌انگیزند؛ و نماد زندگی،‌ انرژی فراوان و آفتاب هستند.

 • رنگ‌های سرد

رنگ‌هایی مانند آبی، سبز و بنفش جزء رنگ‌های سرد محسوب می‌شوند.رنگ‌های سرد برای کابینت‌های آشپزخانه به همراه رنگ سفید بسیار جذاب می‌شوند و حس تعادل و رفاه را در افراد ایجاد می‌کنند.

 • رنگ‌های خنثی

سفید، خاکستری و بژ، مثال‌هایی از رنگ‌های خنثی هستند. خاکستری، رنگی خنثی است که پیچیدگی و حس تعادل در فضا را به‌وجود می‌آورد. رنگ بژ، گرم و خنثی است و حسی بی‌انتها به همراه آرامش را القا می‌کند.

کابینت-با-رنگ-گرم-و-تیره دکوراسیون آشپزخانه
کابینت با رنگ گرم و تیره

جمع بندی

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از المان‌ها و متریال‌های مختلفی می‌توان بهره برد. ولی باید توجه کرد طراحی‌های انجام شده متناسب با سبک  طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما باشند. می‌توانید از پرده‌های زیبا و تابلوهای مناسب و همچنین از گلدان یا مجسمه‌های کوچک برای دیزاین آشپزخانه استفاده نمایید.استفاده از یک نقطه کانونی در دکوراسیون پذیرایی و نشیمن می‌تواند تاثیر زیادی در بهتر دیده شدن فضا داشته باشد.باز مهم‌ترین مسائلی که در ایده‌پردازی برای دکوراسیون اتاق خواب باید در نظر بگیرید؛ روحیه و خلقیات شخص صاحب اتاق است. هرچقدر محیط استراحت افراد ساده‌تر و خلوت‌تر باشد از لحاظ ذهنی باعث آرامش بیشتری می‌شود.شرکت معماری و دکوراسیون رامسین با دانش تخصصی طراحی و کادر مجرب اجرایی و همچنین شناخت بازار و اشراف به انواع متریال آماده‌ی خدمت رسانی به شما در زمینه مشاوره رایگان، طراحی و اجرای بازسازی منزل می‌باشد.

مطالب مشابه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا