خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

طراحی دکوراسیون آشپزخانه مینیمالیستی

_MG_9508

فهرست مطالب

طراحی دکوراسیون داخلی رامسین: دلایل زیادی وجود دارد که آشپزخانه را یکی از مهمترین بخش های خانه به شمار آورد. آشپزخانه می تواند بر سبک زندگی ، توانایی برگزاری جلسات خانوادگی و تهیه غذاهای سالم برای دوستان و خانواده تأثیر بگذارد. به همین دلیل باید تلاش کرد تا ظاهر آن عالی به نظر برسد و در نتیجه عملکرد خوبی داشته باشد.

چنانچه قصد نوسازی خانه خود را دارید یا قصد دارید آشپزخانه ای در سبک مینیمالیسم داشته باشید ما به شما چند راهکار ارائه خواهیم داد و توضیح می دهیم چرا خیلی از صاحبان خانه این طراحی داخلی را برای آشپزخانه خود انتخاب می کنند.

باید توجه داشت که طراحی آشپزخانه مینیمالیستی بیش از دو رنگ اساسی ندارد و ما را به استفاده از مبلمان کاربردی مختلف ، اشکال هندسی و سایر اشیاء اساسی ترغیب می کند.

ایجاد یک طراحی آشپزخانه مینیمالیستی:

یکی از ساده ترین راهها برای ایجاد یک آشپزخانه مینیمالیستی خلاص شدن از یک فضای بهم ریخته است. صرف نظر از اینکه ابعادآشپزخانه شما چه قدر است با دور ریختن وسایل اضافی و دمیدن روح سادگی در آن می توان آشپزخانه را به یک فضای دنج و ایده آل تبدیل نمود. کما اینکه بعد از رهایی از یک فضای بهم ریخته و شلخته از شر میکروب و باکتری ها نیز خلاص خواهیم شد.

پس در قدم نخست برای دستیابی به یک طراحی آشپزخانه مینیمالیستی ، هرچه سریعتر خود را از شلختگی برهانید. همه کابینت ها و کشوی های آشپزخانه را بررسی کرده و از خود سوال کنید که آیا وسایلی را که دیگر استفاده نمی شوند چرا نگهداری می کنید؟ وسایل تزئینی و وسایلی که فقط هر از گاهی از آن استفاده می شود باید از آشپزخانه شما خارج شود تا فضای لازم برای سایر وسایل ضروری فراهم شود.

نکته اصلی در ایجاد آشپزخانه مینیمالیستی، ایجاد فضاهای خالی است و برای رسیدن به این مقصود کافی است که وسایل اضافی و غیر ضروری را آشپزخانه خود خارج کنید.

البته فراموش نکنید که برای داشتن یک آشپزخانه مینیمالیستی و تمیز، حتما لازم نیست که فقط از درهم و برهمی رها شوید – بلکه لازم است وسایل ضروری را مرتب و منظم در جای مخصوصی که دارند بچینید.

به طور مثال ، وسایلی که در آشپزخانه کابرد خاصی ندارند را به جای دیگری منتقل کنید. یحتمل هر کدام از این وسایل جای مخصوصی دارند و لازم نیست که فضای آشپزخانه را اشغال کنند.

اگر یک خانواده پر جمعیت هستید لازم است که تک به تک افراد خانواده درک درستی از قرارگرفتن وسایل در جای مناسب را داشته باشند. به خصوص اگر بچه هایی دارید که معمولاً دوست دارند در خانه با چیزهای مختلف بازی کنند.

اگر فضای کمتری داشته باشید ، داشتن یک آشپزخانه مینیمالیستی برای شما بسیار ضروری است. صرف نظر از اینکه باید همیشه بهداشت و نظافت آشپزخانه را حفظ کنید، باید در نگهداری اشیاء و وسایل سلیقه و نظم خاصی به خرج بدهید.

مطمئن باشید که با بهبود ذخیره سازی آشپزخانه خود، مشکل شلختگی و بی نظمی را دوباره تجربه نمی کنید. روش های زیادی در مورد چگونگی انجام این کار وجود دارد. برای اولین بار ، می توانید با نصب کمد یا زیر شلواری شروع کنید ، یا کابینت کنار خود را داشته باشید. همچنین می توانید از ظروف شفاف با برچسب استفاده کنید تا بتوانید به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستید در لحظه مورد نیاز خود پیدا کنید.

آشپزخانه باید یک فضای بسیار مناسب باشد و در انتخاب رنگ آنباید نهایت دقت را به کار برد. چرا که رنگهای مختلف تأثیرات متفاوتی بر روی افراد می گذارد. استفاده از رنگ بندی اشتباه در آشپزخانه ممکن است یک محیط نامناسب به وجود بیاورد که با روحیه افراد خانواده در تناقض باشد.

با یک دید روشن در انتخاب طرح های رنگی خود می توانید از وقوع این امر جلوگیری کنید. همانطور که گفته شد ، یک آشپزخانه مینیمالیستی بیش از دو طرح رنگ استفاده نمی کند زیرا این امر باعث می شود فضا بی نظم به نظر برسد. همچنین استفاده از برخی رنگ ها در یک فضا می تواند باعث ایجاد استرس برای افراد خانواده شود.

توصیه می کنیم اگر به دنبال یک طرح رنگی و متناسب با سبک مینیمالیستی هستید از رنگ های خنثی مانند بژ ، کرم یا برنزه استفاده کنید. این رنگ ها باعث می شوند آشپزخانه شما ساده و بزرگ به نظر برسد.
برخلاف تصور عامه ، طراحی آشپزخانه مینیمالیستی بسیار ساده و راحت است. فقط کافی است که وسایل اضافی را از آشپزخانه دور کرده و با یکی از رنگهایی که به آن اشاره کردیم فضا را رنگ آمیزی کنید.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک مینیمالیستی زندگی را برای شما به شدت لچسب و زیبا می کند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *