خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

طراحی آشپزخانه کوچک

طراحی آشپزخانه کوچک-وب سایت دکورامسین

فهرست مطالب

طراحی آشپزخانه کوچک

با افزایش تمایل افراد به زندگی در شهر ما هر روزه شاهد ساخت و ساز آپارتمان و ساختمان های کوچک هستیم. طبیعتاً این بناها متناسب با اندازه خود آشپزخانه‌های کوچکی دارند. طراحی آشپزخانه مهم‌تر از هر بخش خانه است. طراحی آشپزخانه کوچک باید اصولی و مناسب انجام شود. اگر به صورت اصولی یک آشپزخانه کوچک را طراحی کنید می‌توانید بیشترین بهره را از آن ببرید. در بعضی موارد مشاهده شده که آشپزخانه‌های کوچک با طراحی عالی کارایی بسیار بیشتری از آشپزخانه‌های بزرگ داشتند. با ما همراه باشید تا در این مقاله به بررسی طراحی آشپزخانه کوچک بپردازیم.

طراحی آشپزخانه کوچک-وب سایت دکورامسین

تاثیر رنگ بر طراحی آشپزخانه مدرن

تاثیر رنگ‌ها را نباید بر فضای هیچ محیطی و ساختمانی از یاد ببرید. تکنیک به کار بردن رنگ‌های خاص آن چنان اهمیتی دارد که طراحان دوره‌های مختلفی را برای به کارگیری رنگ‌های درست در ساختمان می‌گذارند. بهتر است برای طراحی آشپزخانه‌های کوچک از رنگ‌های روشن استفاده کنید. رنگ‌های روشن و براق فضا را بزرگتر نشان می‌دهند. شما می‌توانید یک طیف رنگی مانند سفید، صورتی کمرنگ،  صدفی و.. را برای آشپزخانه خود به کار ببرید. البته بسته به سلیقه خود می‌توانید رنگ آشپزخانه را انتخاب کنید. بهتر است رنگی را به‌کار ببرید که به شما آرامش بیشتری دهد.

طراحی کابینت ها در آشپزخانه کوچک

کابینت‌ها جزو مهمترین قسمت هر آشپزخانه‌ای محسوب می‌شوند. با توجه به اینکه فضای آشپزخانه‌های کوچک باید به صورت بهینه مورد استفاده قرار بگیرد به کار بردن یک کابینت خوب الزامی است. اکثر کابینت‌های مدرن بدون دستگیره هستند پس امکان برخورد افراد با دستگیره‌ها را کمتر است. همچنین طراحی زیباتری دارند شما  برای آشپزخانه های کوچک خود می‌توانید از این کابینت‌ها بهره ببرید.

رنگ کابینت را نیز متناسب با رنگ ساختمان و روشن انتخاب کنید. کابینت‌های براق می‌توانند فضا را بزرگتر جلوه دهند پس گزینه مناسب‌تری محسوب می‌شوند. به دلیل کم بودن فضا استفاده از کابینت‌های کشویی که دارای ویژگی سهولت باز و بسته شدن هستند نیز گزینه خوبی است. افراد متناسب با سلیقه و هزینه‌ای که مدنظر دارند می‌توانند از انواع کابینت‌های جدید برای آشپزخانه کوچک خود استفاده کنند.

طراحی آشپزخانه کوچک-وب سایت دکورامسین

اپن آشپزخانه کوچک

در مواردی بسیار توصیه می‌شود که اگر ساختمان شما کوچک است از اپن برای آشپزخانه استفاده نکنید تا فضای ساختمان بزرگتر جلوه کند. البته این یک ایده است شما می‌توانید از این ایده استفاده نکنید. در طراحی‌های جدید آشپزخانه کوچک کانتر و اپن‌ها دارای طراحی‌های متنوع و منحصر به‌فردی هستند.  شما با یک طراحی اپن خوب می‌توانند از مزایای بسیار بهره‌مند شوید.

طراحی اپن‌ها جدیدا به گونه‌ای صورت می‌گیرد که شما می‌توانید از آن به عنوان فضایی برای قرار دادن سینک یا گاز استفاده کنید. اگر علاقمند هستید در آشپزخانه کوچک خود غذا میل کنید می‌توانید از کانتر به عنوان میز استفاده کنید. استفاده بهینه از اپن بستگی به فردی دارد که طراحی آشپزخانه کوچک شما را به عهده می‌گیرد. معمولا افراد خبره و ماهر می‌دانند که چگونه این قسمت را طراحی کنند که بتوان از آن نهایت بهره را برند.

استفاده از تجهیزات کوچک و رومیزی

بهتر است در طراحی آشپزخانه‌های کوچک از تجهیزات رومیزی و سایز کوچک استفاده کنید. تجهیزات رومیزی مانند مایکروویو کارایی بالایی دارند. معمولاً شما از این محصولات بسیار استفاده می‌کنید اگر آن‌ها را در جای درست و به صورت مناسب قرار دهید حجم زیادی از فضا را اشغال نخواهند کرد. اگر این تجهیزات در معرض دید هستند بهتر است رنگ آن‌ها را نیز متناسب با فضا انتخاب کنید. اینگونه جلوه خاصی به فضای آشپزخانه کوچک خود خواهید بخشید و از فضا استفاده بهینه‌تری خواهید کرد.

طراحی آشپزخانه کوچک-وب سایت دکورامسین

نورپردازی در طراحی آشپزخانه کوچک

استفاده از نورپردازی یک تکنیک بسیار جذاب برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه‌های کوچک است. شما متناسب با فضای آشپزخانه و قرارگیری قسمت‌های مختلف آن می‌توانید نورپردازی‌های مختلفی داشته باشید. اما توصیه می‌شود از رنگ‌های زرد و سفید حتما در نورپردازی بهتر استفاده کنید. هر چقدر نور آشپزخانه شما بیشتر باشد فضا بزرگ‌تر نمایان خواهد شد. اگر دارای آشپزخانه‌های با دو تیکه کابینت هستید بهتر است در زیر کابینت‌ها نورپردازی درستی انجام دهید.

طراحی کف آشپزخونه کوچک

قطعاً طراحی کف آشپزخانه کوچک بسیار مهم است.  همه افراد به کف یک بنا توجه دارند. شما برای اینکه فضای آشپزخانه کوچک را بزرگتر از حالت طبیعی خود نشان دهید می‌توانید از کفپوش‌ها و رنگ‌های روشن  استفاده کنید. همچنین اگر قصد انتخاب کفپوش روشن را دارید حتما جنسی را انتخاب کنید که به راحتی خراش بر ندارد. طبیعتاً کف آشپزخانه پر خراش ظاهر زیبایی ندارد. سنگ‌های مرمر گزینه مناسبی دارند از نظر اقتصادی نیز به‌صرفه هستند.

قیمت طراحی آشپزخانه کوچک

از مزیت طراحی آشپزخانه‌های کوچک می‌توان به این مورد پرداخت که لازم نیست هزینه زیادی برای طراحی آن بپردازید. شما با صرف هزینه بسیار کم می‌توانید بهترین طراحی را داشته باشید همچنین از این فضا استفاده زیادی ببرد. البته قیمت طراحی آشپزخانه کوچک به عوامل متنوع بستگی دارد. مثلاً عامل تعیین کننده‌ای مانند جنس محصولات به کار برده بسیار حائز اهمیت است. قطعاً هر چقدر شما از محصولات با کیفیت‌تری استفاده کنید هزینه نهایی اتمام کار بیشتر خواهد بود. البته مرکزی که به آنجا  مراجعه می‌کنید تعیین‌کننده قیمت طراحی آشپزخانه کوچک نیز هست.

طراحی آشپزخانه کوچک-وب سایت دکورامسین

سخن پایانی

طراحی آشپزخانه کوچک متناسب با فضای آن امری تخصصی است. در همین راستا شما دانش کافی برای طراحی این مدل آشپزخانه‌ها را ندارید. برای داشتن یک آشپزخانه کوچک با کارایی بالا می‌توانید از مجموعه رامسین کمک بگیرید. این مجموعه با داشتن سال‌ها تجربه و تخصص می‌تواند بهترین طراحی را برای آشپزخانه کوچک شما در نظر داشته باشد. همچنین شما می‌توانید این خدمات را با هزینه مناسب دریافت کنید. اگر هر سوالی در مورد طراحی آشپزخانه کوچک و هزینه‌های آن دارید با کارشناسان این مجموعه ارتباط بگیرید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *