خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

طراحی آشپزخانه تمیز

طراحی آشپزخانه تمیز-وب سایت دکورامسین

فهرست مطالب

طراحی آشپزخانه تمیز

برای پی بردن به چگونگی  طراحی آشپزخانه تمیز تا انتها همراه رامسین باشید.

آشپزخانه‌ها فضا‌های نشیمن هستند، شخصیت‌های اصلی خانه، اما همچنین مکانی در خانه که بیشترین میزان چربی و کثیفی را در بر می‌گیرد. برای اینکه برده تمیزی نشوید ، راز‌هایی در طراحی وجود دارد که آن را به فضایی تبدیل می‌کند که نگهداری آن آسان‌تر است . اگرچه در مواقع خاصی کارایی و نظافت آسان باعث می‌شود که در مورد دکوراسیون و زیبایی شناسی امتیازاتی را رعایت کنید، اما حقیقت این است که شما مجبور نیستید همه توصیه‌ها را جدی بگیرید، با به کارگیری بیشتر آنها به فضای مورد نظر خود خواهید رسید.

طراحی آشپزخانه تمیز-وب سایت دکورامسین

انواع کابینت و سیستم بازشو

اگر به تمیز کردن آنها نگاه کنیم مبلمان با سطوح صاف مناسب ترین هستند زیرا اگر قالب یا تزئینات داشته باشند بیشترین آلودگی در آنجا جمع می شود. از طرفی کابینت‌های بدون دستگیره نیز مناسب هستند که با سیستم فشاری باز می شوند و یا برای ارائه بهتر است فلزی باشند تا بهداشت آن بهتر انجام شود.

 

قفسه های باز در طراحی آشپزخانه تمیز

کابینت‌ها  این مزیت را دارند که همه چیز را بدون مشکل در دسترس داشته باشند، اما هر چقدر هم که جذاب باشند، باید در آشپزخانه که همانطور که می‌گوییم از نظر تمیزی سخت‌ترین بخش خانه است، کنار گذاشته شوند.

جایگزینی برای دستیابی به زیبایی سبک‌تر از نمای مات ، کابینت‌های نمایشگر هستند که به لطف درب‌هایشان، نسبت به ماژول‌های باز، فضای داخلی را بیشتر از چربی و گرد و غبار محافظت می‌‌کنند.

اختصاص مکانی برای ذخیره در آشپزخانه

همه ما می‌دانیم که نظم متحد خوبی برای پاکیزگی است. بنابراین، یکی دیگر از مسائل ضروری، داشتن فضای ذخیره سازی کافی است ، به طوری که می‌توانیم کانتر‌ها را خالی بگذاریم . و این است که هر چه اشیاء بیشتر در این بین وجود داشته باشد، نحوه تمیز کردن دشوارتر است، زیرا آنها باید حذف شوند. از این نظر، مبلمانی مانند قفسه فروشگاه بسیار کاربردی هستند، برای قرار دادن ایستگاه صبحانه یا لوازم کوچک و بدون شک همه عناصر سازماندهی داخلی کابینت‌ها مانند کشو، سبد یا شبکه‌های فلزی ایده آل هستند.

اختصاص مکانی برای ذخیره در آشپزخانه-وب سایت دکورامسین

زباله تحت کنترل در طراحی آشپزخانه تمیز

برای جلوگیری از ریختن، کثیفی و جابجایی‌های غیر ضروری، راحت ترین چیز این است که سطل‌های زباله (عمومی، ارگانیک و سایر انواع بازیافت) در کنار سینک قرار گیرند .

در حالی که درست است که در بیشتر موارد آنها زیر سینک قرار دارند، فکر کنید اگر می‌توانید آنها را بالا‌تر قرار دهید، کار‌ها را آسان‌تر می‌کند و لکه‌دار کردن ناخواسته کف یا خود محل زباله ‌ می شود.

 

کانتر و دیوار بهداشتی در طراحی آشپزخانه تمیز

برای میز کار، موادی را مانند متریال مدرن مصنوعی انتخاب کنید که متخلخل نباشند ، ، زیرا مایعات و لکه‌ها را دفع می کنند و بسیار آسان است که همیشه تمیز نگه داشته شوند. حتی برخی از آنها دارای خواص ضد باکتریایی هستند. جالب است که در بسیاری از مواقع سطح کار نیز می‌تواند سینک را به صورت یک تکه و بدون لبه یکپارچه کند که در آن کثیفی بیشتر جمع می‌شود.

به هر حال، اگر نمی‌توانید در مقابل زیبایی سنگ طبیعی مقاومت کنید، مطمئن شوید که کانتر آب بندی خوبی دارد.

 

در مورد روکش دیوار ها، علیرغم اینکه کاشی‌ها بسیار تزئینی هستند، بهتر است متریال دیگری را انتخاب کنید که به سختی درز دارد.

 

کانتر و دیوار بهداشتی در طراحی آشپزخانه تمیز-وب سایت دکورامسین

 

کفپوش بهینه در تمیزی اشپزخانه

همانطور که در روکش دیوار، در روسازی ایده آل این است که دوغاب کمی در روسازی وجود داشته باشد. چگونه به آن دست یابیم؟

از کفپوش‌های سنگی با بخش‌های بزرگ و لبه‌های اصلاح شده، برای اتصالات تمیز که به سختی قابل مشاهده هستند، استفاده کتید.

به هر حال، برای اینکه کف حتی کوچکترین خرده نانی که روی آن می افتد، را در خود گم نکند، بهتر است نوع صاف و شفاف را انتخاب کنید.

 

نقش لوازم خانگی در طراحی آشپزخانه تمیز

اگر می‌خواهید آشپزخانه را به طور کامل اصلاح کنید، به فکر خرید وسایلی باشید که به راحتی تمیز شوند. بین اجاق‌ها جایی است که همه چیز پخته می شود و همچنین در آن کثیفی بیشتری در این اتاق تولید می‌شود. بنابراین، در بحث ابدی بین انتخاب مشعل‌های گازی یا اجاق گاز القایی، گزینه دوم برنده می شود، زیرا تمیز کردن سطح صاف بدون گوشه بسیار آسان است. علاوه بر این، با استفاده از این اجاق گاز، شیشه سرد می‌ماند و باقیمانده مواد غذایی نمی‌سوزد، بنابراین تمیز کردن آن در مقایسه با اجاق‌های شیشه سرامیکی ارزان‌تر آسان‌تر است.

 

ضمناً مواظب هود دستگاه باشید زیرا فیلتر‌ها باید مرتباً تمیز شوند زیرا چربی و کثیفی در آنها جمع می‌شود و در غیر این صورت عملکرد آنها کاهش می‌یابد. در پاسخ به این، مدل‌هایی که در دسترس‌تر هستند، روی میز یا روی اجاق گاز قرار دارند، بهتر هستند و نه آنهایی که در سقف تعبیه شده‌اند.

همینطور فرهایی که تمیز کردن را برای شما انجام می دهند گزینه خوبی برای تمیز ماندن آشپزخانه هستند.

این فر گاز‌ها را برای تجهیز آشپزخانه قرار دهید تا زمانی را که باید برای تمیز کردن آن اختصاص دهیم کاهش دهید، فکر کنید فر پیرولیتیک برای شما مناسب است ، زیرا خود تمیز می شود. خود تمیز شوندگی پیرولیتیک دقیقاً چیست؟ سیستمی که هنگام قرار گرفتن در معرض دمای حدود ۵۰۰ درجه سانتیگراد، کثیفی را به طور یکنواخت تجزیه می‌کند. تنها کار شما پس از اتمام فرآیند این است که آن را با یک پارچه مرطوب پاک کنید زیرا آثاری از خاکستر باقی خواهد ماند. یک جایگزین به همان اندازه مؤثر، نصب فر مجهز به سیستم تمیز کردن بخار است .

همچنین ماشین‌های ظرفشویی و لباسشویی با ویژگی‌های پیشرفته به همان اندازه جالب هستند که در صورت نیاز به تمیز کردن داخل آنها هشدار می‌دهند. آنها کار را برای شما انجام نمی‌دهند، اما حداقل شما می‌دانید که چه زمانی ضروری است که آنها را بررسی کنید.

نقش لوازم خانگی در طراحی آشپزخانه تمیز-وب سایت دکورامسین

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *