خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

طراحی آشپزخانه بدون پنجره

طراحی آشپزخانه بدون پنجره

فهرست مطالب

همان‌طور که می‌دانید قلب خانه آشپزخانه است و شما زمان بیشتری را در آن‌جا سپری می‌کنید، پس در نتیجه زیبایی آشپزخانه در نمای داخلی منزل نقش بسیار زیادی دارد و می‌تواند جلوه‌های خاص را برای شما به ارمغان بیاورد. همان‌طور که می‌دانید امروزه متراژ خانه‌ها کوچک‌تر از قبل است و در مقابل لوازم آشپزخانه زیاد است. شما باید عناصری در آشپزخانه قرار بدهید که طراحی آشپزخانه شما را مدرن، سنتی و یا صنعتی کند. طراحی آشپزخانه بر اساس اندازه انتخاب آن می‌شود، در محیط آشپزخانه باید دسترسی به همه چیز آسان باشد. شما می‌توانید برای جدا کردن محیط آشپزخانه از اتاق نشیمن یک جزیره ثابت یا تاشو قرار بدهید، ما را همراهی کنید تا درباره طراحی آشپزخانه بدون پنجره مطالب مفید در خدمت شما قرار بدهیم.

ایده طراحی آشپزخانه بدون پنجره

دکوراسیون آشپزخانه بدون وجود پنجره کار سختی است و باید از این تزئین به گونه ای از این شود که پر نور و دلباز به نظر می آید برای طراحی ایده های زیادی وجود دارد شما می توانید در ادامه مطالب از آنها بهره ببرید اگر متراژ آشپزخانه شما کوچک است می توانید رنگ کفپوش کابینت ها را روشن انتخاب کنید تا فضا پرنورتر نظر برسد اگر شما در حین بازسازی خانه هستید بهتر است یک نورگیر به سقف بیفزایید و آشپزخانه ازمون طبیعی هنگام روز برخوردار شود همچنین اگر خانه پنجره داشته باشد باعث می شود از آشپزخانه جذاب باشد در آشپزخانه هایی که پنجره وجود ندارد امکان چند منبع نوری که در دید دیگران نیز میتوانید ایجاد کنید از یک آینه یکی از دیوارهای آشپزخانه می تواند تاثیر پنجره را ایجاد کند فرزانه صنعت گرفته از بین میبرد اگر شما در مقابل آینه نوری مصنوعی زیر آب دهید متعددی را دو برابر می کند نورپردازی کابینت هدف از آشپزخانه بهتر است سایر بخش ها را به یک لوستر نورپردازی کنید.

انواع طراحی آشپزخانه بدون پنجره

طراحی آشپزخانه که امروز کاربرد زیاد دارد رویکرد متفاوتی نسبت به قبل دارد، اگر در زمان گذشته آشپزخانه محلی برای غذا پختن بود امروزه نقش متفاوتی پیدا کرده و در واقع نقش بسیاری در دکوراسیون منزل دارد. آشپزخانه علاوه بر اینکه شما می‌توانید غذا را در آن‌جا طبخ کنید همچنین محلی برای نشستن اعضای خانواده می‌باشد که بسیاری از خانواده‌ها در آشپزخانه میز ناهار خوری قرار داده اند در ادامه انواع طراحی های آشپزخانه بدون پنجره را به شما می‌گوییم:

انواع طراحی آشپزخانه بدون پنجره

طراحی آشپزخانه مدل جزیره ای

اگر شما به دنبال یک فضای رویایی و دلنشین هستید می‌توانید تنها آشپزخانه جزیره‌دار را به وجود بیاورید که امکانات زیادی را برای شما فراهم می‌کند و می‌تواند به زیبایی شما هایی که بسیاری بکند جزیره در آشپزخانه به این معنی است که آشپزخانه با فضای بزرگتر جلوه می‌دهد، کابینت‌های جزیره کاربردهای متفاوت‌هایی دارند می‌توانند یک کابینت چهارسوی علم یا یک پیشخوان بزرگ باشد سینک ظرفشویی موردی است که می‌توانید آن را در مورد کابینت جزیره قرار بدهید یا اصلا می‌تواند هیچ کدام از این گزینه‌ها قرار ندهید یک گلدان زیبا روی آن بنویسید. کابینت‌های جزیره علاوه بر اینکه سطح زیادی را برای کاربران فراهم می‌کنند برای گذاشتن لوازم کمک می‌کند، یکی از امتیازات منحصر به فرد آشپزخانه این است که بدون جدید دیوار فضای کافی برای نصب کابینت را فراهم می‌کند. یک جزیره آشپزخانه باید فضای کافی داشته باشد تا بتوانیم فعالیت های تان را در روی آن انجام دهید همچنین نباید انقدر بزرگ باشه که فضای آشپزخانه را اشغال کند و فضای حرکت به شما ندهد. در بیشتر آشپزخانه‌های جزیره‌ای از میزهای محرک استفاده می‌شود، اگر آشپزخانه شما کوچک باشد جزیره در بین مرز پذیرایی و آشپزخانه قرار می‌گیرد معمولا جزیره آشپزخانه از جنس کابینت ساخته می‌شود  اما بسیاری از مقاومت‌ها به سلیقه طراحی مورد نظر و کاربرد آن متفاوت است.

چوب یکی از بهترین گزینه‌ها برای جزیره از دست نمی‌باشد زیرا اهمیت و گرما را بسیار می‌کند اگر خط و خش روی آن بیفتد به راحتی می توان آن را سمباده زد و همچنین استفاده از ام دی اف در ساخت کابینت در ایران محبوبیت بسیاری دارد به دلیل تنوع در روکش‌ها، رنگ، طرح، مقاومت خوب در برابر رطوبت و امکان ساخت انواع اشکال هندسی زاویه‌دار و منحنی، برای ساخت جزیره آشپزخانه مناسب است. همچنین شما می توانید میز جزیره را از جنس بتن تهیه کنید که امروزه بسیار مدرن و مینیمال می باشد و از ویژگی های بارز آن در برابر رطوبت، فشار، ضربه و همچنین انعطاف آن در تهیه انواع اشکال هندسی و منحنی بسیار پرطرفدار است.

طراحی آشپزخانه مدل جزیره ای

طراحی آشپزخانه مدل L

یکی دیگر از بهترین طراحی های آشپزخانه، طراحی آشپزخانه به شکل L  می‌باشد، در این نوع طراحی آشپزخانه اتاق نشیمن در امتداد هم قرار دارند و به هم وصل می‌شوند پس در نتیجه باعث می‌شود که سالن نشیمن بزرگتر به نظر برسد! اگر شما پذیرایی کوچکی دارید می‌توانید با استفاده از این طراحی آشپزخانه، فضا را بزرگتر نشان دهید. در طراحی این آشپزخانه از یک دیوار بلند و یک دیوار کوتاه تر که به هم وصل شدن از آن استفاده می‌شود. اگر شما این آشپزخانه را به درستی طراحی کنید می‌توانید فضای مناسبی را برای آشپزخانه و فعالیت‌های مختلف مهیا کنید؛ همچنین در این نوع از طراحی می‌توانید هر مدل که دوست دارید چیدمان انجام دهید یک نکته بسیار مهم این است که در طراحی آشپزخانه  مدل L  نمی‌توانید کابینت جزیره‌ای قرار دهید.

طراحی آشپزخانه مدل U

از دو دیوار مقابل به هم که با اتصال یک دیواره میانی به هم وصل شده‌اند آشپزخانه U تشکیل می‌شود دیوار به شکل U  در کنار هم قرار گرفته اند و می‌توانند طراح آشپزخانه شکل باشد در حالی که از پرطرفدار ترین طراحی آشپزخانه مدرن می باشد. در این نوع آشپزخانه فضای آشپزخانه به چند دسته تقسیم می شود شلوغ و تراکم کمتر دیده می شود به واسطه آن می‌توان از شروع شدن فضای داخلی آشپزخانه جلوگیری کرد در این نوع غذای آشپزخانه بیشتر نورگیر دارد و از این طریق زیبایی و بزرگ شدن فضای آشپزخانه کمک می کند یکی از پرطرفدارترین پرطرفدارترین انواع طراحی آشپزخانه می باشد که برای فضاهای بزرگ و کوچک مناسب است

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *