خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

دکوراسیون داخلی با تم رنگ دلخواهتان

دکوراسیون داخلی با تم رنگ دلخواهتان

فهرست مطالب

تأثیر رنگ های گوناگون بر روی روح و روان آدمی، موضوعی ثابت گردیده است. این موضوع در دکوراسیون داخلی خانه ها هم صدق می کند. شیوه ی رنگ آمیزی دیوارها، اتخاذ رنگ مبلمان، پرده ها به همراه نوع نقش و نگار فرش ها، همگی در کنار هم دیگر می توانند محیطی دلپذیر و دوست داشتنی ایجاد نموده و یا برعکس این امر عمل کنند! ما در امتداد این مطلب مایل هستیم شما را با اصول ابتدایی و یا نکاتی که در حیطه ی رنگ ها لازم است، بدانید آشنا سازیم. لطفاً با ما همراه باشید.

اتاقی سرشار از مبلمان نو و جدید امکان دارد در بودجه شما هم اکنون نگنجد! امّا با این حال شما می توانید تغییرات بزرگ و منحصر به فردی را در خانه خود رقم بزنید. رنگ نقاشی سهل ترین و کم هزینه ترین راه در راستای به روز رسانی خانه شما می باشد! البته که شیوه های مختلفی هم در راستای به روز رسانی رنگ ها به چَشم می خورد.

در انتخاب رنگ ها در دکوراسیون داخلی شما می توانید از عوامل دیگری هم جهت تغییر و نو گردیدن بهره گیرید. به عنوان نمونه؛ وجود بالش های مقرون به صرفه، فرش های کوچک رنگارنگ، مبلمان نقاشی شده، ایده های مطلوبی به نظر می رسند. اگر که شما برای دکوراسیون داخلی خانه خود رنگ های تند را انتخاب نموده اید، سعی کنید از تناژ ها تنها در یک الی دو رنگ استفاده بنمایید. چرا که انتخاب یک الی دو رنگ به عنوان ترکیب رنگ ها در دکوراسیون داخلی منزل، شیوه ای آسان در راستای به روز رسانی رنگ آمیزی، جمع و جور تر نشان دادن خانه شماست!

چرخه ی رنگ ها می تواند دایره بندی رنگ ها را معین سازد! یک دایره ی رنگ در ابتدا؛ قرمز، آبی و زرد را در بر می گیرد. البته که شما با انتخاب رنگ مورد نظر خود می توانید از تمامی حدس و گمان ها دوری نمایید. طی این حالت با انتخاب یک الی دو رنگ به عنوان رنگ های غالب، رنگ بقیه وسیله های خانه چون؛ مبلمان راحتی و میز تلویزیون و … معین گردیده و نهایتاً به هنگام خرید شما سردرگم نخواهید شد.

معرفی گروه های اصلی رنگ در دکوراسیون داخلی منزل؛

رنگ های اصلی؛

رنگ های اصلی به همان شکل که در قسمت فوقانی متن بیان نمودیم، شامل رنگ های؛ قرمز، آبی و زرد است. این سه رنگ به تنهایی در دل طبیعت یافت می شوند و از ترکیب رنگ های دیگر حاصل نمی شوند.

رنگ های فرعی؛

این رنگ ها در بر گیرنده رنگ های؛ بنفش، نارنجی و سبز می باشد. البته که این نوع از رنگ ها با ترکیب رنگ های اصلی به دست می آید.‌

  • رنگ زرد به همراه رنگ قرمز، رنگ نارنجی را تولید می نماید.
  • رنگ قرمز به همراه رنگ آبی، رنگ بنفش را تولید می نماید.
  • رنگ زرد به همراه رنگ آبی، رنگ سبز را تولید می نماید.

رنگ دسته سوّم؛

این قبیل از رنگ ها با ترکیب رنگ های اصلی به همراه رنگ های فرعی به وجود می آید.

حال در راستای ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی خانه هنگامی که رنگ مدّنظر خود را انتخاب نمودید، شما می توانید از ترکیب آن با رنگ های خنثی همانند؛ سفید، خاکستری، مشکی، تن های متنوعی از رنگ ها را به وجود آورید. به عنوان نمونه؛ با افزودن رنگ سفید، رنگ اصلی خود را کمرنگ تر و یا ملایم تر نمایید‌. یا با ترکیب رنگ اصلی خود با رنگ های تیره چون مشکی رنگ اصلی خود را پررنگ تر یا تیره تر بنمایید.

رنگ دسته سوّم؛

نکاتی در مورد انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی خانه؛

رنگ های سال را انتخاب کنید؛

همه ساله فرآیند رنگ ها به واسطه ی صنعت رنگ اعلام می گردد. این گزارشات مجذوب کننده با فرآیند رنگ به همراه عکس های دل فریب و ایده های دکوراسیون، پر گردیده اند. به هنگامی که صاحب خانه نباشید، نمی توانید رنگ های سال را هر ساله در خانه خود اعمال کنید. آنچه شما می توانید انجام دهید این است که، رنگ دلخواهتان را انتخاب نموده و آن را داخل دکوراسیون خانه خود بگنجانید.

برای انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی خانه خود نترسید!

استفاده از رنگ های تند در خانه شما می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. لذا چنانچه که مایل هستید یک محیطی آرام و راحت را ایجاد کنید از رنگ های تناژ استفاده بنمایید. البته استفاده از آثار هنری رنگارنگ بر روی دیوار خنثی به رنگ سفید می تواند بسیار دلنشین و جذاب به نظر رسد.

نقش طرح های رنگی تک رنگ؛

ایجاد یک طرح رنگی تک رنگ جهت برقراری آرامش در بطن اتاق بسیار آسان تر از تصورات است. اکثریت طرح های رنگی تک رنگ بنابر رنگ های خنثی می باشد. ولی شما می توانید از هر رنگی تحت عنوان رنگ پایه خود استفاده بنمایید که آن کنار سایه های تیره یا روشن قرار بگیرد.

نگاهی به ایده های جدید رنگی؛

شما می توانید با نقاشی سقف اتاق خواب خود، یک اتاق زیبا و شیک برای خود ایجاد بنمایید. یک اتاق انباری یا اتاقی بدون جزییات معماری، به همراه سقفی رنگارنگ و زیبا، می تواند جذابیت بسیاری را به اتاق شما ببخشد. استفاده از رنگ های خنثی برای سقف می تواند بهترین عملکرد را برجای گذارد. حال شما می توانید برای دیوار اتاق از سایه روشن استفاده کنید. البته که این گونه فضای اتاق شما دل بازتر خواهد شد.

نگاهی به ایده های جدید رنگی؛

رنگ خنثی و بژ!

آیا شما حوصله خاکستری و بژ را در کنار هم دارید؟ بهتر است روی رنگ خنثی با رنگ هایی چون طلایی و نقره ای کار کنید! اگر که پالت رنگی شما شامل رنگ هایی چون؛ سفید یخچالی است می توانید آن را با رنگ هایی چون؛ صورتی ملایم یا آبی ترکیب کنید. اگر که رنگ انتخاب شده از جانب شما سفید گرم است، آن را با رنگ هایی همانند؛ خاکستری ترکیب نمایید.

تغییر، همیشه خوب است؛

شاید زمان آن فرا رسیده است که شما رنگ دکوراسیون داخلی خانه خود را تغییر بدهید. شاید زمان آن فرا رسیده است که روح و روان خود را با گام گذاشتن به خانه صیقل بدهید. پس چرا همین حالا اقدام نمی کنید؟

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *