خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

ده ایده خاص در چیدمان اتاق کودک؛

ده ایده خاص در چیدمان اتاق کودک؛ -وبسایت دکوراسیون رامسین

فهرست مطالب

یک ایده ناب در چیدمان اتاق کودک باید به حالتی باشد که با روحیات و حال و احوال کودکان مطابقت داشته باشد. از این جهت به هنگام چیدمان اتاق کودک میبایست خودمان را جای آن ها بگذاریم. به همان ترتیب که شما هم می دانید، محیط اتاق خواب میباید یک فضای آرامش بخش باشد و این محیط برای کودک میباید حاوی اثر بخشی بیشتری هم باشد. از این جهت با رعایت تنها چند نکته کاربردی می توان اتاق کودک را به بهترین شکل و شمایل ممکن دکوراسیون نمود.

ده ایده خاص در چیدمان اتاق کودک؛ -وبسایت دکوراسیون رامسین

رنگ در چیدمان اتاق کودک؛

رنگ می تواند حائز اهمیت ترین رکن در طراحی و چیدمان اتاق کودک باشد. تمرکز بر روی رنگ های شاد و خوش آب و رنگ می توانند اتاق را زنده نگه دارند و اثرات چشمگیری در فضای اطراف داشته باشند. از این جهت در انتخاب رنگ باید نهایت دقّت عمل را به خرج داد. بسیاری از رنگ های پرطرفدار کنونی برای اتاق کودک مناسب نمی باشند. شما می توانید در بینابین رنگ ها به؛ رنگ آبی ملایم، لیمویی، رنگ هایی با پس زمینه صورتی، سبز ملایم، و همانند آن ها که هم برای مادران و هم کودکان مناسب هستند، توجه ویژه ای داشته باشید.

کاغذ دیواری در چیدمان اتاق کودک؛

در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک لازم است از کاغذ دیواری های شلوغ اجتناب ورزیم. چرا که این کاغذ دیواری ها به سرعت فرزند شما را خسته خواهد کرد. برای یکی از دیوارهای موجود در اتاق خواب کودک می توانید با بهره گیری از پانل های ویژه و یا نصب فوم برای وی امکان نقاشی کردن را مهیا سازید.

نور طبیعی در اتاق خواب کودک؛

نور از جمله حائز اهمیت ترین عوامل تأثیرگذار بر محیط اطراف است. البته که این فاکتور در اتاق کودک هم بسیار مهم محسوب می شود. چرا که کودکان در راستای جذب ویتامین D  به نور آفتاب نیاز دارند. از سویی دیگر هم جهت انجام تکالیف خود نیز بازی نمودن هم به نور کافی نیازمند هستند. محیطی به همراه نور طبیعی انرژی مثبتی بر محیط و روحیه کودکان خواهد داشت.

ده ایده خاص در چیدمان اتاق کودک؛ -وبسایت دکوراسیون رامسین

پنجره در اتاق خواب کودک؛

از جمله عوامل بسیار مهم دیگر در اتاق خواب کودکان شما، پنجره خواهد بود. پنجره هایی که از دریچه های آن نور شمالی به داخل اتاق راه می یابد. به این حالت است که فرزند شما شاداب تر و البته سحر خیز تر از چندی پیش می شود. شما می توانید پنجره اتاق فرزند خود را در ابعاد کوچک انتخاب کنید به گونه ای که با نگرش در قاب پنجره فرزند شما بتواند حرکت خورشید را در طول روز به خوبی مشاهده نماید.

پرده در چیدمان اتاق کودک؛

در انتخاب پرده برای اتاق خواب کودک میباید از پرده هایی لطیف و نرم حال بدون الیاف مصنوعی استفاده نمود. این گونه شما می توانید از بروز حساسیت در وجود فرزندان خود پیش گیری کنید. البته از سویی هم استفاده از پرده هایی ضخیم منجر به عدم ورود نور خورشید به داخل اتاق خواب خواهد شد. بنابراین شما مادران و پدران عزیز مؤطف هستید برای این فضا از پرده هایی نازک و البته با پارچه هایی مناسب استفاده بنمایید.

استفاده از مبلمان در اتاق کودک؛

طراحی مبلمان و استفاده از مبلمان در اتاق کودک میبایست بر اساس شناخت و همچنین عوامل رشدی وی انجام شود. محیط اتاق کودک باید به حالتی باشد که به احساس کنجکاوی و جنب و جوش او کمک نماید و وی را به چالش دعوت کند. در زمان بهره گیری از مبلمان به این نکته توجه داشته باشید، اتاق های پر هرج و مرج به همراه وسیله های بسیار غالباً ظاهری آشفته و نامرتب در مقابل دیدگان ما قرار می دهد. از این جهت در انتخاب جزئیات لازم است شما نهایت دقّت عمل را به خرج دهید. در انتخاب اندازه و مقیاس مبلمان باید به این نکته توجه داشته باشید که، وسیله ها نسبت به قد و قامت فرزند در نظر انگاشته شود.

قاب عکس ها در طراحی اتاق خواب کودک؛

بهره گیری از قاب عکس ها در هر دکوراسیونی اثرات دل نشین خود را برجای می گذارد. همچنین در اتاق خواب فرزند شما وجود قاب عکس هایی از فرزند دلبند تان یا عکس محیط هایی که خاطره هایی را برای وی تداعی می کند منجر به ایجاد حس و حال تعلق پذیری در وجود وی می شود. شما می توانید از دیوارها جهت چیدمان قاب عکس ها کمک بگیرید.

ده ایده خاص در چیدمان اتاق کودک؛ -وبسایت دکوراسیون رامسین

اسباب بازی های کودک را فراموش نکنید؛

از آن سوی که غالباً کودکان از اتاق خواب خود برای مطالعه، خواب و کمی استراحت بهره می گیرند، لازم است برای چیدمان اتاق کودک خود سامان دهی خاصی را در نظر بگیریم. پس با استناد بدین موضوع در نظر انگاشتن محیطی برای بازی های کودکانه ی آن ها همچنین فضایی در راستای مطالعه و استراحت وی بسیار مهم خواهد بود. وجود وسیله هایی چون؛ قفسه ها، فایل هایی به جهت قرار دادن وسیله های کودک، وجود عروسکی بر روی صندلی وی می تواند حس خوشایندی را در وجودش رقم بزند.

انتخاب تخت مناسب برای او؛

زمانی که قرار است فرزند شما بر روی تخت خواب، ساعت شبانه خود را پشت سر گذارد، لازم است در انتخاب آن نیز دقّت بسیاری را داشته باشید. یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب تخت خواب، توجه به وزن، جثه و قد فرزند است. البته که لازم است تخت خواب شیر خوار ها داری لبه باشد. ارتفاع تخت خواب باید به حالتی باشد که وی مجبور به خم نمودن زانو‌های خود نشود. از سویی زمانی که بر روی تخت خواب خود می نشیند پاهای او با سطح زمین برخورد کند.

کمد در چیدمان اتاق خواب کودک؛

وجود کمدها در اتاق خواب کودک در واقع بسیار مهم هستند. کمدها منجر به برقراری نظم و ترتیب در اتاق خواب خواهند شد. شما می توانید با قفسه بندی کمد کودکان وسیله های وی را از هم دیگر تفکیک کنید. البته این کاملاً به نوع سلیقه شما و دکوراسیون اتاق خواب وابسته است.

ما در این مطلب از رامسین ده ایده خاص در چیدمان اتاق کودک؛ را بیان نمودیم. امیدواریم که این مطلب مفید و مؤثر واقع شده باشد.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *