خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

در چه شرایطی پایان اجرای دکوراسیون داخلی با دلسردی مشتری همراه است؟

در چه شرایطی پایان اجرای دکوراسیون داخلی با دلسردی مشتری همراه است؟

فهرست مطالب

اگر فرد یا شرکت متعهدی باشید در هر حیطه ای که مسئولیتی را بر عهده گرفته اید سعی دارید آن را به نحو احسن به پایان برسانید تا شاهد رضایت قلبی مشتری در پایان مسیر باشید. به ویژه اگر مسئولیتی که به عهده گرفته اید با زندگی روز مره افراد و روحیات ایشان رابطه مستقیم داشته باشد.

در این شرایط وضعیت شکل حساس تری را به خود می گیرد و باید محتاط تر عمل کرد. طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی از همین موارد بشمار می آید و شرکت هایی که مسئولیت انجام این نوع پروژه ها را بر عهده می گیرند در قبال روند امور روز مره افراد و شکل گیری جو غالب بر محیط زندگی و فضای کاریشان مسئول هستند . اما در برخی مواقع مشتری با نتیجه ای عکس روبه رو می گردد و از تصویر دور از ذهنی که در پایان پروژه با آن رو به رو می شود حیرت زده و دلسرد می گردد. اما سوال اینجاست؛ در چه شرایطی پایان پروژه با دلسردی مشتری همراه است؟

نکات مهم در راستا جلب رضایت مشتری در پایان پروژه های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

به طور کل هر محیطی چه مسکونی و چه کاری نیازمند طراحی ‌و دکوراسیون داخلی است. از آن رو که با هنر و حرفه ای کاملا تخصصی روبه رو هستیم نمی توانیم در جایگاه یک فرد بی تجربه دست به خلق زیبایی های بسیاری در روند طراحی و چیدمان دکوراسیون داخلی بزنیم. اما با وسوسه ها و تردید های ذهنیمان چه کنیم ؟

اگر نتوانیم به رویاهایی که در ذهنمان از دکوراسیون داخلی منزل و محل کارمان ساخته و پرورانده ایم؛ به واسطه طراح داخلی و دکوراتور دست یابیم چه کنیم؟

در این راستا کافی است تا با فرد یا شرکتی وارد قرار داد شویم که تمامی فاکتور های اجرای یک پروژه موفق دکوراسیون داخلی را رعایت و عملی نماید. این قسمت با اساسی ترین و برجسته ترین فاکتورها در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آشنا می شویم.

نکات مهم در راستا جلب رضایت مشتری

استفاده بهینه از فضای مورد نظر

یکی از مسائلی که در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی بسیار حائز اهمیت است؛ استفاده از فضای موجود به بهترین شکل ممکن   می باشد. به طور جامع می توانیم بگوییم قسمت زیادی از هنر و دانش طراحی دکوراسیون داخلی به استفاده مفید از همه قسمت های منزل اختصاص داده می شود.

داشتن یک برنامه ریزی جامع و در برگیرنده تمام جزئیات

داشتن یک برنامه ریزی پیش از انجام هر فعالیتی از عوامل دستیابی به موفقیت در مسیر مربوطه بشمار می آید. در طراحی دکوراسیون داخلی نیز برنامه ریزی حرف اول را میزند؛ که شامل مواردی همچون نیاز سنجی، هدف گذاری، بررسی نکات مالی و…. می شود. برای مثال وقتی تمام اطلاعات مربوط به سبک های متعدد مبلمان اعم از میزان هزینه، نوع سبک و… جمع آوری می گردد با نیازها، علایق و شرایط مشتری تطبیق داده می شود؛  قسمت کاملی از برنامه ریزی طراحی دکوراسیون داخلی که مرتبط با مبلمان می باشد، در دسترس است.

 قرار دادن درخواست ها و نیاز های مشتری در اولویت

خواسته ها و نیازهای مشتری در طراحی دکوراسیون در مرکزیت این روند قرار دارد و همه موارد دیگر در در حوالی این مورد انکار ناپذیر می چرخند و از کنار هم چیدن صحیح این موارد یک خروجی مناسب پدید خواهد آمد. این موارد تاثیر گذار بسیار متعدد هستند که برجسته ترین آن ها عبارتند از:

 قرار دادن درخواست ها و نیاز های مشتری در اولویت

  • میزان بودجه:

با توجه به المان ها، طرح ها و تجهیزاتی که در انواع دکوراسیون ها با سبک های متعدد بکار گرفته می شود؛ تفاوت هزینه بسیاری وجود دارد. از طرف دیگر حتما باید هزینه ها تخمین زده شده با میزان بودجه مشتری هماهنگ گردد.

  • زمانبندی مناسب:

در دسترس بودن زمان مناسب موجب می گردد که فرد زمان بیشتری را برای بررسی و انتخاب های نهایی داشته باشد تا این که به دلیل محدودیت زمانی انتخاب هایی از سر اجبار داشته باشد.

ابعاد فضا:

ابعاد فضا یکی از مسائل مهم در نوع اجرای دکوراسیون داخلی است؛ برای مثال در صورت بالا بودن متراژ طراح داخلی جای مانور بیشتری دارد.

سبک دکوراسیون داخلی

با انتخاب سبک، ماهیت اصلی طراحی دکوراسیون داخلی شکل می گیرد. سبک های بسیار متنوعی با ویژگی های متعدد و جذاب بسیاری در پیش روی ما قرار دارد که با مشورت گرفتن از طراح و بنا بر سلایق شخصی و انتخاب یکی از آن ها بزرگترین و اصلی ترین گام را در این مسیر یر می داریم.

نورپردازی

نور مناسب فضا علاوه بر اینکه سبب خودنمایی و جلوه گری بیشتر دکوراسیون می گردد؛ سبب جریان شادابی و حس خوب در فضا        می شود. اما نور پردازی فضاهای داخلی باید به شکلی استاندارد‌ و با توجه به جزئیات فضا انجام شود. زیرا نور فضا در عواملی همچون بزرگ یا کوچک نشان دادن اتاق ها، ایجاد گرما و صمیمیت می تواند شرایط متفاوتی در فضا جریان دهد‌.

بکارگیری طیف های رنگی متعدد در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ هایی که قرار است در طراحی دکوراسیون پیاده سازی شود فقط منحصر به علاقه و سلیقه شخصی افراد نمی باشد. این رنگ ها هر کدام از لحاظ روانشناسی موجب جریانی خاص و تاثیری متفاوت بر روحیه افراد می گردد. از همین رو طراح باید با در نظر گرفتن همه ابعاد ها اقدام به انتخاب رنگ های مناسب نماید.

نوع چیدمان وسایل

نوع چیدمان و قرار گیری وسایل بر پایه اصول سبک دکوراسیون داخلی انجام می شود. در نوع چیدمان باید به استفاده بهینه از فضا و محل مناسب برای رفت و آمد توجه ویژه ای گردد.

متریال بکار گرفته شده

انتخاب کالا ها و وسایل دکوراسیون داخلی با بهترین کیفیت و مرغوبیت؛ موردی نیست که بتوان از آن چشم پوشی نمود. دکوراتور باید در زمان انتخاب متریال هایی همچون رنگ دیوارها، کف پوش ها، صندلی ها و فرش ها، مبلمان ها و…. نسبت به بودجه مشتری کیفیت را در اولویت قرار دهد‌.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *