خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

در طراحی ساختمان چه تدابیری لازم است؟

ایمن سازی ساختمان

فهرست مطالب

دکوراسیون رامسین: در همه کشورهای پیشرفته دنیا از جمله ژاپن و آمریکا که با مقوله ای چون زلزله مواجه هستند بخش عظیمی از سرمایه گذاری خود را در ساخت و ساز و ایمن سازی خانه پیاده سازی کرده اند. در این میان این سوال در ذهن ایجاد می شود که برای ایمن سازی خانه چه باید کرد؟

 ایمن سازی در واقع یعنی رفع و برطرف کردن نقاط ضعف یک ساختمان در طراحی واجرا است و چون در این کار پیچیدگی و تخصصی بودن لازم است حتما باید توسط نیروهایی که دارای تخصص ویژه زلزله هستند انجام بگیرد.

اگر در حال حاضر در ساختمانی زندگی می کنید که به تازگی به پایان رسیده و یا چند سالی از ساخت آن گذشته ست، برای چنین ساختمانهایی می توانید از تخصص شرکت یک شرکت دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.

به طور معمول کارشناسان این رشته بعد از بازدید از ساختمان برای ایمن سازی منازل شما طرحهای مربوطه را ارائه خواهند کرد.

ایمن سازی را به اندازه ساخت جدی بگیرید

 فراموش نکنید که اگر منزل شما در برابر زلزله دوام بیاورد ، ممکن است لوازم و دکوراسیون منزل موجب صدمه به اعضاء خانواده شما گردند. در زیر چند موردی که می تواند در هنگام زلزله به شما آسیب برساند ذکر خواهیم کرد.

تمام تابلو ها را به دیوار مهار کنید و از نصب تابلو بالای مکان خواب خود و فرزندانتان خوداری کنید

کتابخانه . کمد لباس. ساعت دیواری ، کامپیوتر و هر چیزی که با سقوط آن موجب صدمه زدن به کودکتان میگردد را مهار و از مکان خواب او دور کنید

تخت خواب را در کنار پنچره خصوصا پنجره های بدون پرده های کلفت قرار ندهید، شیشه های شکسته میتواند صدمات جبران ناپذیری به خانواده شما وارد کند ، فراموش نکنید که مشکلات زلزله با پایان حرکت زمین ، تازه آغاز می گردد .

نحوه قطع جریانهای آب و برق و شوفاژ و گاز را به اعضای خانواده آموزش دهید تا در صورت عدم حضور شما هم بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند .

پس از پایان زلزله به دقت شیر های اصلی گاز را قطع کرده و بسیار دقت کنید که موجب آتش سوزی نگردید ، یک جرقه می تواند خطر ساز باشد ، روشن کردن چراغ اطاق یا یک روشن کردن یک کبریت برای روشنایی میتواند خسارت جبران ناپذیری را در پی داشته باشد ، در صورت روبرو شدن با آتش سوزی فراموش نکنید که به همان اندازه که خود آتش میتواند خطرناک باشد دود نیز میتواند موجب خفگی شما گردد . در صورتی که با دود ناشی از آتش سوزی روبرو شدید تا میتوانید در سطوح پایین زمین حرکت کنید تا کمتر مواد سمی را استنشاق کنید.

اگر در منزل آبگرمکن دارید آنرا حتما به دیوار مهار کنید، سوختگی کم از آوار نیست .

مقاوم سازی ساختمان ها در ایران

یکی از عللی که باعث گسترش علم مهندسی عمران شده است جدا از تراکم جمعیت که تقاضا برای مسکن را افزایش داده است مقاوم سازی ساختمان در برابر عوامل تخریبی طبیعی مانند زلزله است. فراموش نکنیم اکثر نقاط ایران از استعداد زلزله خیزی برخوردار است به همین دلیل لازم است در امر مقاوم سازی ساختمان هایی که در آن زندگی می کنیم از نظر علمی و مهندسی دقت عمل بیشتری به خرج دهیم.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *