خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

ترفندهایی در طراحی داخلی برای استفاده کاربردی از فضا

ترفندهایی در طراحی داخلی برای استفاده کاربردی از فضا-decoramsin.com

فهرست مطالب

شاید همه ما در زمان طراحی داخلی تمام تمرکز خود را بر نوع چیدمان و رقم خوردن زیبایی و جذابیتی منحصر بفرد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره کند؛ قرار می دهیم زیرا خانه و نوع چیدمانش به عنوان مهم ترین و اثر گذارارین فضا در زندگی هر شخصی قلمداد می گردد. البته که خانه اولین و امن ترین مکانی است که ما بعد از یک روز سخت کاری و پر حاشیه به آن پناه می بریم تا ساعاتی را در محیط گرم آن به ارامش دست یابیم. مطمئنا فاکتور های متعددی چون طیف رنگی غالب بکار رفته در محیط، نوع قرار گیری وسایل نسبت به یکدیگر، استفاده از گیاهان در فضا، نورپردازی و …. تاثیرات مستقیمی را بر روی ما نسبت به روحیات و سلایقمان خواهد داشت. اما در طراحی داخلی همه چیز به بعد ظاهری چیدمان ختم نمی گردد بلکه نهایت استفاده از متراژ خانه و فضایی که در اختیار داریم مهمترین هنر یک طراح و برجسته ترین ویژگی طراحی داخلی محسوب می گردد. گاهی در بسیاری خانه با فضاهای مرده ای رو به رو خواهیم شد که با کمی تخصص در امر طراحی داخلی می توان استفاده شگفت آوری از آن نمود یا اینکه به دلیل متراژ پایین منزل همیشه با مشکل کم بود فضا مورد نیاز دست و پنجه نرم می کنیم. اما در این مبحث سعی داریم کلیدی ترین ترفند ها در طراحی داخلی به جهت استفاده کاربردی از فضا را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. اگر شما نیز به آشنایی با این ترفندهای های کاربردی علاقه دارید تا پایان با ما همراه باشید.

 

 

استفاده کاربردی از فضا

اگر کمی به سبک زندگی حال حاضر خود و اطرافیانمان دقت کنیم متوجه خواهیم شد که دیگر به شدت سابق خبری از خانه های با صفا و بزرگ با حیاط و انباری های جا دار نیست. همه ما بر حسب موارد متعددی چون بالارفتن نجومی قیمت مسکن، افزایش ساخت و ساز و تبدیل خانه ها به آپارتمان و….  در حال حاضر در خانه هایی با متراژ پایین زندگی می کنیم و اکثر اوقات ار فضای محدود گله و شکایت داریم.

تغییر در سبک زندگی و متراژ خانه ها از گذشته تا به امروز روند کاملا عکسی را در پیش گرفت به این صورت که با گذشت زمان و پایین آمدن متراژ خانه ها؛ وسایل زندگی اعم از مبلمان،ماشین لباسشویی، سرویس های خواب، اکسسوری و …. به روند زندگی ما اضافه شدند تا جایی که زندگی با حذف آن ها با مشقت بسیاری برای ما همراه خواهد بود. حال که در فضایی محدود مجبور به بکارگیری از وسایل متعددی می باشیم جهت رفع نیاز های روزانه و سرعت بخشیدن به فعالیت های متعددمان هستیم؛ تنها راه حل را استفاده بهینه و کاربردی از فضا در پروسه طراحی داخلی اعلام می داریم.

ترفندهایی به جهت استفاده کاربردی از فضا

توصیه ما فقط منحصر به طراحی داخلی منزل نمی گردد چرا که همیشه دریافت نتیجه مطلوب تر در هر حیطه ای وابسته به مشورت و یاری گرفتن از متخصص این حوزه می باشد. طراحان داخلی به خوبی می توانند متناسب با روحیات، نیاز ها و نیز انتظارات شما از فضای در دسترستان بهترین نوع چیدمان را پیاده سازی کنند. اما اگر خودتان نیز دارای ذوق و سررشته ای در طراحی داخلی می باشید؛ می توانید برای رعایت اصول و قوانین حاکم با بکار گرفتن چند ترفند ساده فضای کاربردی تر را در در تمامی قسمت های منزل در اختیار داشته باشید.

 

 • ترفندهایی به جهت استفاده کاربردی از فضا-decoramsin.comاستفاده از قفسه های شناور

قفسه های شناور از آلمان هایی محسوب می شوند که علاوه برای شرایط چیدمان وسیله در داخل و روی صفحه؛ به شما اجازه خواهد داد تا از فصای خالی زیرین قفسه نیز استفاده نمایید.

 • استفاده از میز و صندلی های تاشو

شما می توانید در کنار مبلمان ها از عسلی ها تاشو استفاده کنید‌. این میزهای کوچک تاشو با حجم کمی که آشغال می کنند به راحتی در گوشه منزل و یا داخل کمد قرار می گیرند البته تنوع در رنگ بندی و سبک دست شما را در انتخاب هر یک از این میزها باز می گذارد. صندلی ها و میزهای تحریر تاشو را نیز در این دسته بندی قرار می دهیم.

 • مبل های تخت خواب شو

طبیعتا هر کدام از اتاق خواب های منزل به یکی از اعضای خانواده اختصاص داده می شود. به همین سبب در زمان میهمان آمدن به دلیل فضای کم خجالت زده می شویم در صورتی که به واسطه خرید مبلمان های تا شو می توانید به طور کامل این وضعیت را بهبود ببخشید.

 • استفاده از قفسه در فضاهای مرده ( در گوشه خانه)

حتما در زمان چیدمان مبلمان ها با فضاهای خالی و بی استفاده ای چون گوشه دیوارها مواجه شده اید که عموما آن را به واسطه آباژورهای ایستاده یا مجسمه های بلند پر می شوند یا در اغلب مواقع بلا استفاده می مانند. در ابتدا بگوییم که برای استفاده بهتر از فضا بهتر از آباژور های آویز و یا رومیزی استفاده کنید یا در این قسمت ها به کمک طراح داخلی با رنگ و سبکی متناسب با چیدمان قفسه هایی تعبیه کنید که به جهت چیدمان اکسسوری ها یا وسایل تزئینی و در قالب یک کتابخانه مورد استفاده قرار گیرند. البته طراحی کشو در قسمت پایینی قفسه ها، خالی از لطف نیست.

 • استفاده از جزیره در آشپزخانه

این روز ها طراحی جزیره فضای داخلی آشپزخانه  طرفداران بسیاری را به دنبال داشته است چرا که علاوه بر زیبایی بخشیدن به فضا؛ چند کارآیی را در کنار هم خواهند داشت. با استفاده این به اصطلاح میز کابین ها، هم دارای یک میز غذاخوری با سبکی مدرن در آشپزخانه خود هستید هم تمامی فضای کابینت را برای چیدمان وسایل حفظ نموده اید.

 

 

استفاده از جزیره در آشپزخانه-decoramsin.comاستفاده کاربردی از فضای داخلی کمد

در طراحی داخلی کمد ها نهایت ذوق و سلیقه خود را بکار بگیرید. می توانید قسمت پایینی کمد رابه دو بخش تقسیم کنید. یک قسمت را به کفش ها و قسمت دیگه را به وسایل غیر ضروری و لباس های تاشو اختصاص دهید. قسمت بالایی کمد را برای لباس های آویزان و چیدمان رختخواب آماده کنید. فراموش نکنید استفاده از درهای ریلی بهترین گزینه برای عدم اشغال فضا محسوب می شوند.

البته علاوه بر موارد گفته شده فاکتورهای دیگری سبب دلبازتر به نظر رسیدن فضای خانه خواهند شد که عبارتند از:

 • نور مناسب در فضا ( به صورت طبیعی و مصنوعی)
 • استفاده از پرده های بلند
 • رنگ های روشن غالب در طراحی داخلی
 • حفظ فاصله مبلمان از دیوار ها
 • استفاده از مبلمان ال و مبلمان های پایه کوتاه
 • استفاده از آلمان های با خطوط عمودی
 • تقارن در چیدمان
 • و در آخر حفظ نظم همیشگی در فضا

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *