خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

تاثیر رنگ در دکوراسیون اتاق کودک

WhatsApp Image 2020-06-15 at 16.57.52

فهرست مطالب

دکوراسیون داخلی رامسین: معمولا با نقل مکان به خانه جدید یکی از کارهای که در زمینه دکوراسیون ذهن ما را درگیر می کند نحوه چیدمان اتاق کودک و دیزاین آن است.

انتخاب رنگ مناسب برای نقاشی اتاق کودک از جمله مواردی که باید مورد توجه قرار بگیرد. تغییر دکوراسیون اتاق کودک کار سختی نیست ولی نیاز به مطالعه دارد. کمی ذوق، کمی هنر و اندکی هم اطلاعات در مورد روانشناسی رنگها از جمله مواردی است که باید در دکوراسیون اتاق کودک لحاظ گردد.

فراموش نکنید که می بایست رنگی برای دکوراسیون اتاق کودک در نظر گرفت که با مقطع سنی کودک مناسبت داشته باشد.

معمولا رنگهای ملایم برای اتاق کودک بهترین انتخاب هستند. برای مثال نوزاد به نور و ساﯾه واکنش بیشتری نشان می دھد تا تفاوت رنگ ھا!

به همین خاطر اتاق خواب نوزاد باﯾد با رنگ ھای روشنی مانند سفید و کرم و ﯾا رنگ زرد، صورتی، آبی ﯾا سبز روشن رنگ آمیزی شود.

سن کودک هر چه بزرگتر می شود با استفاده از رنگ ھای شاد و درخشان در اتاق می توان فضاﯾی جذاب و سرشار از انرژی و تحرک برای او فراھم آورد. پیشنهاد می کنیم از رنگ ھای روشن و طرح ھای شاد که مورد پسند کودکان است و می تواند  زمینه خلاقیت آنھا را فراھم می کند و تخیلات آنها را فعال نماید استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق کودکان در کل نباید شلوغ باشد و از هر گونه رنگ و طرحی که ممکن است موجب سلب آرامش کودک شود پرهیز کنید. نکته دیگر توجه به رعایت اصولی ایمنی اتاق کودک است. هیچ چیز مهمتر از ایمن بودن فضا برای دکوراسیون اتاق کودکان نیست. به همین خاطر در انتخاب تختخواب، میز و صندلی، نوع پنجره و دیگر وسایل باید نهایت دقت را به خرج بدهید.

در رنگ آمیزی اتاق کودک ھمواره از رنگ ھاﯾی استفاده کنید که در ساختمان آنھا سرب به کار نرفته باشد.بعد از اینکه از رنگ اطمینان حاصل شد می بایست یک رنگ برای زمینه آن انتخاب کنید.

برای طراحی رنگی دکوراسیون اتاق کودکان دو راه وجود دارد:

بهره گیری از رنگ ھای شاد و درخشان

اﯾجاد فضاﯾی از رنگ ھای ملاﯾم

به خاطر داشته باشید که ھنگام انتخاب رنگ در دکوراسیون اتاق چون باید مجموعه ای از اسباب بازی ھای رنگارنگ را در فضای اتاق خود جای خواھند داد، نمای اتاق را تحت تاثیر قرار خواهند داد.

نکته دیگر اینکه انتخاب رنگ دکوراسیون اتاق کودک به نسبت جنسیت او انجام می شود. بسیاری از خانواده ها رنگ ھای گرم و ملاﯾمی مانند صورتی و بنفش ﯾاسی را برای دختران و رنگ ھای آبی و سبز را برای فرزند پسرشان می پسندند.

در بین کودکانی که این توانایی را دارند که در انتخاب رنگ و دکوراسیون اتاق خود نقش داشته باشند و اظهار نظر کنند  قالب دخترها فضایی روﯾایی و دخترانه و بسیاری از پسران رنگ ھای پرساﯾه و شاد با کنتراست را  بیشتر می پسندند.

دخترها از رنگ ھای صورتی، سفید و بنفش، تور، روبان و حرﯾر و فضاﯾی فانتزی و روﯾاگونه در دکوراسیون را ترجیح می دھند. بنابراین توجه به جزﯾیات رﯾز در اتاق دختران اھمیت بیشتری دارد.

اولویت دخترها در انتخاب رنگ، صورتی است. در کل دخترها رنگهابی پاستیلی به دیگر رنگها ترجیح می دهند. در دکوراسیون اتاق دختران ھارمونی و ھماھنگی بیشتر و در اتاق پسران رنگ ھای متضاد و کنتراست بیشتر ترجیح داده می شود.

ولی در عصر امروزی، طراحی دکوراسیون اتاق کودکان بر پاﯾه جنسیت آنھا چندان توصیه نمی شود و حتی بسیاری از والدین رنگ ھاﯾی چون پرده ھای گوناگون زرد از لیموﯾی و کرم تا زرد پرتقالی و نارنجی را که علاوه بر روشناﯾی و نشاط کافی برای اتاق کودک به جنسیت خاصی نیز منتسب نیست ارجحیت می دهند.

الزاما نباید رنگ را به فرزندان خود تحمیل کنیم. دست آنها را باز بگذارید تا برحسب علاقه و ذوقی که دارند می توانند رنگی را انتخاب بکنند.

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *