چگونه از تابلوهای نقاشی در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم

تابلو نقاشی دکوراسیون داخلی دیوار گالری

استفاده از تابلوهای نقاشی در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مرسوم میباشد.استفاده از تابلو های نقاشی در دکوراسیون داخلی به فضای خانه جلوه بصری زیبا و چشم نوازی می بخشد که این تاثیر درصورت استفاده صحیح از تکنیکهای چیدمان لوازم و انتخاب رنگ های متناسب میتواند زیبایی فضا را چندین برابر کند.

طراحی داخلی یک دکوراسیون منزل تنها محدود به طراحی دیوارها بارنگ‌هایی خاص نیست، اضافه کردن عناصر تزیینی زیبا به دیوارها همچون تابلوهای نقاشی معاصر و یا مدرن می‌توانند زیبایی فوق‌العاده‌ای به فضای شما بدهند. تصور کنید نشیمنی با یک دیوار خاکستری و مبلمانی سفید داشته باشد، چه چیزی می‌تواند بیشتر از یک تابلوی نقاشی بارنگی شاد جلوه‌گر در دکوراسیون داخلی شما باشد؟ عموماً تابلوهای نقاشی یکی از کانون‌های توجه در هر خانه‌ای بشمار می‌روند.

بیشتر بخوانید: نکات کلیدی در دکوراسیون داخلی

تمامی کسانی که برای اولین بار قدم به منزل شما می‌گذارند، قبل از کف و سقف ابتدا دیوارهای منزل شما به چشم آن‌ها خواهد آمد؛ پس چه چیز بهتر از آنکه در ترکیب دکوراسیون داخلی خود و متناسب با ابعاد و ترکیبات رنگی منزل تابلویی زیبا انتخاب کنید…

اگر دیوارهای خانه شما از ارتفاع کمی بهره می‌برند، می‌توانید از تابلوهایی استفاده کنید که به‌صورت عمودی بر دیوارها نصب می‌شوند، این‌گونه از تابلوها منجر به بزرگ‌تر دیده شدن دیوارها شده و زیبایی زیادی به آن‌ها خواهد بخشید.

عوامل موثر بر کیفیت بصری تابلوهای نقاشی در دکوراسیون داخلی

  • بهترین دیوار برای قرار دادن تابلوهای نقاشی، دیوار پشت کاناپه است که برای آن نیز باید توجه کنید تا اندازه قاب از طول کاناپه بزرگ‌تر نباشد.
  • یادتان باشد استفاده از نورپردازی می‌تواند تا حد زیادی بر زیبایی تابلوی شما بی افزاید؛ اگر مبحث نورپردازی رعایت نشود باید نصب تابلو در قسمت‌های دیگر خانه را مدنظر قرارداد و مکانی را انتخاب کرد تا از نور کافی بهره ببرد.
  • یکی از نکات مهمی که برای انتخاب وسایل دکوری باید به آن توجه کرد، رنگ و سبک تابلوهای نقاشی هستند. دقت کنید تابلوی انتخابی شما با سبک دکوراسیون داخلی‌تان یکی باشد.
  • قاب باید رنگی متناسب بارنگ و سبک مبلمان شما داشته باشد تا به یک وصله ناجور در دکوراسیون منزلتان تبدیل نشود.
  • اگر تمایل به استفاده از تابلوهای بزرگ دارید، توجه داشته باشید که این‌گونه از تابلوها باید بر روی دیوارهای اصلی نصب گردند؛ و تابلوهای کوچک بر روی دیوارهای کوچک‌تر… هیچ‌گاه تابلویی بزرگ‌تر و یا هم‌اندازه با دیوار خود انتخاب نکنید، چراکه منجر به آشفته نشان دادن فضای شما خواهند شد.
  • برای نصب چند تابلو در کنار یکدیگر توازن را رعایت کرده و تابلوهایی بارنگ روشن‌تر را در بالا و تابلوهای رنگ تیره را در پایین نصب کنید.
  • اگر بر روی کاغذدیواری قصد نصب تابلو دارید، یادتان باشد تابلوهایی ساده برای دیوارهایی با طرح شلوغ مناسب بوده و تابلوهایی که دارای طرح‌های شلوغ هستند مناسب دیوارهای ساده می‌باشند.

تابلو نقاشی دکوراسیون داخلی دیوار گالری

دیوار گالری؛ طراحی جدید خانه ها

دیوار گالری امروزه در خانه ها بسیار محبوب شده و به درستی که این محبوبیت نیز واقعی است! دیوار گالری مجموعه ای از گروه های عکس و کاغذ های چاپ شده و عجیب و غریب است که می تواند به شخصیت و کارکتر یک خانه بیفزایند. هر نوع از این طراحی های گالری، برای خالق آن منحصر به فرد و خاص است.

بیشتر بخوانید: رنگ ها و ویژگی های معماری نمای ساختمان ها

اندازه این تصاویر می تواند کوچک یا بزرگ باشد، اما هر اندازه ای هم که باشد، همیشه به اتاق جذابیت و مکانی برای خیره شدن چشم ها می دهد. اگر هنوز یک دیوار گالری در خانه خود ندارید، در این جا تعدادی نکته برای شروع کار آورده شده است! یکی از اقدامات اولیه برای این کار این است که از کاغذ و نوار برای ایجاد الگویی برای دیوار گالری خود استفاده کنید. به این ترتیب قبل از این که با چکش تصاویر را به دیوار خود بزنید، طرح مورد نظر خود را از پیش به دست می آورید.

ایده هایی برای ایجاد دیوار گالری شما

تغییر اندازه دیوار گالری شما

یک کار ساده که می توانید برای ساختن یک دیوار گالری جالب انجام دهید، تغییر اندازه تصاویر و چاپ های مختلف است. به طرح های بزرگ و یا کوچک گالری و به همه اندازه های بین آن ها فکر کنید.

تعدای آینه به دیوار گالری اضافه کنید

آینه ها می توانند به بزرگ تر شدن فضای شما کمک کنند. تعدادی آیینه به دیوار گالری خود بیفزایید و آن وقت می بینید که این کار یک اثر هنری به شما می دهد که با نور تغییر می کند.

طرح های سیاه و سفید

این مجموعه تصاویر سیاه و سفید مطمئناً احساسی را به دیوار گالری شما می دهد که شیک و مدرن باشد. اما به هیچ وجه گزینه های گالری شما را محدود نمی کند.

گالری دیوار تلویزیون

بعضی اوقات آن مربع سیاه، که در واقع تلویزیون ماست، می تواند تبدیل به یک چشم انداز بر روی دیوار شود. اطراف آن را با طرح های چاپی و تصویری احاطه کنید تا یک تصویر جالب برای چشم شما و دیگران ایجاد شود.

عکس های خانوادگی قدیمی

برخی از تصاویر خانوادگی قدیمی خود را به دیوار گالری اضافه کنید و مطمئناً به واسطه این عکس های قدیمی تعدادی داستان های مختلف به مکالمه های شما با خانواده و دوستانتان اضافه خواهد شد.

مجموعه نقشه های قدیمی

اگر اهل سفر و مسافرت هستید، در اینجا ایده دیوار گالری ایده آل برای شما وجود دارد. برای تزئین دیوار اتاق خود از نقشه های قدیمی به جای تصاویر استفاده کنید. حتی می توانید از این نقشه ها به شیوه ای استفاده کنید تا مکان هایی را که در آن بوده اید علامت گذاری کنید!

1 دیدگاه دربارهٔ «چگونه از تابلوهای نقاشی در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *