بازسازی ویلای قدیمی | نکات مهم اصول نوسازی

بازسازی ویلای قدیمی

بازسازی ویلای قدیمی موضوع این مقاله می باشد. امروزه هزینه خرید ویلا به مراتب نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده و کسانی که در یک ویلای قدیمی زندگی می کنند، ممکن است به راحتی نتوانند از پس خرید ویلای جدید برآیند.برای حل این مشکل بازسازی ویلای قدیمی بهترین گزینه برای کسانی که می خواهند با پرداخت هزینه کمتر ظاهری شیک به ویلای خود ببخشند می باشد .

بازسازی ویلا مربوط به قسمت های خاصی از ویلا است، که در آن قسمت ظاهری ویلا تعمییر یا تعویض می شود. در بازسازی پلان ویلا دست نخورده باقی می ماند. در واقع به طور کلی بازسازی به معنی ترمیم و اصلاح ساختار قدیمی یک ویلا می باشد.

آشنایی با زمان و فصل مناسب جهت بازسازی ویلا

یکی دیگر از دغدغه های مهم بازسازی این است که چه زمانی باید اقدام به بازسازی بنا انجام شود. بهترین زمان برای بازسازی وقتی است قسمتی از بنا به دلیل خرابی و فرسودگی نیاز به تعمیر داشته باشد. فصل مناسب برای بازسازی فصل گرماست، زیرا هزینه را کمتر می کند. بطور مثال در این زمان به راحتی می توان وسایل منزل را در حیاط ویلا نگهداری کرد و در صورت رنگ کردن قسمت مختلف خانه سریع خشک می شود. ولی در این میان نباید قیمت مصالح مانند: سنگ، سیمان،رنگ را نادیده گرفت، زیرا بسیار در هزینه تاثیر دارد.

بازسازی نمای ویلا

بازسازی نما دلایل مختلفی مانند: طول عمر ساختمان، از مد افتادن نما دارد.  با گذر زمان، نما دچار فرسودگی و خرابی می شود به همین دلیل صاحبان بنا تصمیم به بازسازی و ترمیم بنا می گیرند. گاهی بازسازی صرفآ برای تعمیر نما نیست، بلکه برای زیبایی ظاهر بنا می باشد.

انتخاب نوع مصالح ساختمانی برای بازسازی نما یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که مورد توجه طراحان و مجریان قرار می گیرد. انتخاب نوع مصالح باید بر اساس نوع آب و هوایی آن منطقه باشد. متریال مناسب برای استفاده نمای ساختمان می توان به چوب ترموود، سنگ، آجر، سیمان اشاره کرد.

بازسازی آشپزخانه ویلا

بازسازی آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های بازسازی ویلا می باشد. آشپزخانه در واقع قلب هر خانه بشمار می آید. خانم های خانه زمان زیادی را در آشپزخانه سپری می کنند، از این جهت دکوراسیون آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است. زمانی که قصد بازسازی آشپزخانه را دارید باید به دکوراسیون آشپزخانه، طیف رنگ مورد استفاده، امکانات دسترسی به لوازم آشپزخانه توجه کرد. از آنجایی که کابینت ها بخش زیادی از آشپزخانه را در گیر خود می کند، باید به انتخاب  نوع و طراحی کابینت ها دقت بسیار کرد.

بازسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه شامل:

  1. تغییر کابینت آشپزخانه
  2. نور پردازی آشپزخانه
  3. بازسازی پوشش کف آشپزخانه
  4. لوله کشی آب سرد و گرم
  5. ایمن سازی آشپزخانه
  6. تغییر اپن آشپزخانه
  7. تغییر کاشی های پشت کابینت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا