خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

انواع کفپوش ها را بشناسید!

WhatsApp Image 2020-06-08 at 23.33.21 (2)

فهرست مطالب

طراحی دکوراسیون رامسین: هنگام ساخت خانه ، کفپوش یک بخش بسیار مهمی است که اغلب دغدغه بسیاری از صاحبان خانه است. اینکه چه نوع کفپوشی را برای قسمت های مختلف خانه انتخاب کنیم ذهن ما را درگیر می کند.

سیمان یکی از مصالحی است که باید کل کف ساختمان را با آن پوشانید. در گذشته بسیاری از خانه ها با همین مواد کف خانه را می ساختند. البته مشکلات زیادی در این رابطه برای خانواده ها به وجود می آمد. ترک برداشتن، لایه لایه شدن و سوراخ شدن برخی بتون های بی کیفیت توسط موش و حشرات دیگر و البته ظاهر نازیبایی که داشت، باعث شد که کفپوش های زیادی در انواع مختلف به وجود بیاید.

امروزه سیمان بیشتر جنبه زیر ساختی پیدا کرده است و در لایه بالاتر آن از کفپوش هایی استفاده می کنند که هم محکم و هم ظاهر زیبایی به محیط می دهند.

در این پست مختصراً در مورد انواع کفپوش ها و مشخصات آنها صحبت خواهیم کرد. این امر به شما شناختن چهنوع کفپوشی، بهترین گزینه برای نیاز شما خواهد بود ، کمک می کند.

در طبقه بندی کلی ، کفپوش خانگی به سه دسته اصلی سخت، متوسط و نرم تقسیم می شود. این سه دسته هر یک خصوصیات و مزیای مثبت و منفی خود را دارند.

نکته مهم در هنگام انتخاب کفپوش این است که چه نوعی کفپوشی می تواند متناسب با دکوراسیون خانه باشد.

کفپوش سخت: همانطور که از نام آن پیداست، کف پوش سخت و محکمی است . این گزینه بسیار بادوام است و برای همه مناطق و اتاق های خانه مناسب است.

کفپوش سنگهای طبیعی
سنگ طبیعی

کاشی:
انواع کاشی کفهای سرامیکی است
کفپوش چوبی:
کفپوش چوبی از هر رنگ و نوع کفپوش هاردوود

این کفپوشها کمی پر سر و صدا هستند ، اگر شما چیزی را رها کنید حتی همسایه طبقه پایین از آن مطلع خواهد شد. آنها برای پابرهنه راه رفتن بسیار سرد هستند ولی تمیز کردن آن راحت است.

کفپوش متوسط: کفپوش هایی گفته می شود نه سخت هستند دو نرم. شاید پالت، لمینت و پارکت را از این دسته بنامیم. نگهداری از آنها اهمیت زیادی دارد. چرا که در مقابل رطوبت و آب و یا مواد شوینده و شیمیایی به شدت حساس هستند. نسبت به کفپوش های سخت که خیلی سرد هستند گرمای خوبی دارند

کفپوش نرم

کفپوش نرم معمولا از الیاف طبیعی یا الیافی بدست آمده که توسط انسان ساخته شده است. فرش می توالند یک کفپوش نرم باشد. در گذشته نیز مردم بعد از اینکه کف را سیمان می کردند با فرش کف را می پوشانیدند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *