خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

انتخاب لوستر مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی

انتخاب لوستر مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی

فهرست مطالب

در دنیای امروز دکوراسیون داخلی از اهمیت خاصی برخوردار است و در قالب یک حرفه خاص و هنری ستودنی شناخته می شود.  بی شک نوع طراحی داخلی محل زندگی و یا محیط کاری شما سبب رقم خوردن میزان کیفیت امور روزانه شما خواهد شد.

در کناره تمام مزیت های طراحی دکوراسیون داخلی و استفاده بهینه از محیط باید به تاثیر گذاری بسزای آن بر تفکر، احوالات و خلق و خو نیز اشاره نماییم. البته توجه داشته باشید شما به هر میزان که از وسایل جذاب و زیبا در دکوراسیون داخلی منزلتان بهره مند گردید؛ نمی توانید از از آن لذت کافی را ببرید مگر اینکه برای جلوه نمایی آن ها نور لازم را ایجاد نمایید. امروزه لوسترها کالاهای ضروری بشمار می آیند که سبب نورپردازی و روشنایی محیط می گردد. به همین سبب این مبحث را به انتخاب لوستر مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی اختصاص می دهیم.

 

نکات کلیدی انتخاب لوستر مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی

بر خلاف گذشته لوستر های از کالاهای اساسی منزل بشمار می روند که در قسمت های مختلف منزل همچون پذیرایی، آشپزخانه و اتاق خواب ها به عنوان کالاهای تزئینی و بسیار کاربردی محسوب می شوند.  این کالا علاوه نورپردازی محیط سبب زیبایی و مدرنیزه شدن قسمت داخلی منزل شده می گردد‌‌. این کالا سالهاست از محبوبیت ویژه ای میان افراد با سلیقه های متفاوت طراحی و تولید می شود. از این رو باید در پروسه خرید آن موارد بسیاری را تحت نظر قرار خواهد داد. همانطور که مطلع هستید لوستر های متعددی از لحاظ رنگ و جنس طراحی و تولید می شود که برگزیدن یکی از آن ها به عنوان بهترین انتخاب از قواعد و مهارت های خاصی تبعیت می کند. که مهم ترین آن ها در کناره میزان زیبایی؛ سلیقه شخصی شما و تناسب با محیط اطراف نیز می باشد.

مدل های متعدد لوسترها

لوستر ها دارای سبک های متعددی هستند که بر اساس همین سبک ها در جای مناسب خود بکار گرفته می شوند برای مثال نمی توان لوستر مخصوص فضای سلطنتی را در سبک کلاسیک استفاده کرد و نظم موجود در فضا را بهم زد. یا اینکه به دور از جذابیت است که از لوسترهای طراحی شده برای آشپزخانه، اتاق خواب یا سایر قسمت های منزل  در اتاق نشیمن بهره ببریم در کنار سلیقه شخصی شما؛ مدل لوستر وتناسب آن با سبک و متراژ فضا تعیین کننده همه چیز است.

 • لوستر خطی مدرن
 • لوستر شاخه ای
 • لوستر دیواری
 • لوستر کلاسیک
 • لوستر فانتزی
 • لوستر سقفی ال ای دی

لوستر مناسب فضای بزرگ

لوستر منتخب ما؛ جهت استفاده در فضاهای بزرگ باید به نوعی صورت پذیرد که به نقطه برجسته فضای ما تبدیل شود و توجه ساکنان را به خود جلب نماید و در بزرگی فضا گم نشود. طبیعتا لوستر کوچک نمی تواند نور مورد نیاز فضای بزرگ را به خوبی ایجاد نماید. نور کافی در محیط بسیار حائز اهمیت است زیرا سبب نشاط و جلوه نمایی بهتر وسایل در چیدمان خواهد شد.

حال شروع به اندازه گیری فضا می کنیم و با توجه به چیدمان و مبلمان اتاق نشیمن لوستر های مناسب را تحت نظر قرار می دهیم. مناسبترین و هماهنگ ترین لوستر با فضا می تواند بهترین انتخاب بشمار آید البته توجه داشته باشید که نباید لوستر بر میز مبلمان که در وسط قرار می گیرد غلبه داشته باشد.

اگر در فضای نشیمن بزرگ دارای طراحی داخلی با سبک مدرن هستید؛ لوستر های پیچیده مدرن می تواند زیبایی و نور کافی را به محیط می بخشد

به رنگ غالب فضا توجه داشته باشید؛ می توانید پایه ها و برخی قسمت های لوستر که دارای رنگ  هستند با با رنگ غالب محیط تطبیق دهید

لوستر مناسب فضای بزرگ

لوستر مناسب فضای کوچک

نور پردازی از عناصر حیاتی در دکوراسیون داخلی هر فضایی  بشمار می آید پس قرار نیست اگر دارای فضای کمی هستید از خرید لوستر چشم بپوشانید و یا در صورت خرید انتخاب نادرست داشته باشید.

در ابتدا طول و عرض فضا را با واحد فوت جمع بزنید، تا بتواند سایز لوستر مناسب فضا را بر اساس اینچ بدست آوریم. البته توجه باشید این پروسه در زمان نصب لوستر در بالای میز غذاخوری متفاوت است؛ زیرا در آن زمان باید  لوستر ۲ سوم و نصف عرض میز باشد.

اگر در یک آپارتمان با فضای کم زندگی می کنید؛ لوسترهای کوچک بلوری با میزان لامپ های کمتر می تواند بسیار مناسب محسوب شود. زیرا لوستر های بلوری با تعداد لامپ های کم  مانع از محدودیت نور فضا خواهد شد و با میزلن بازتاب و انعکاس نور مناسب سبب دلبازی و بزرگتر نشان دادن فضا می گردد.

لوستر مناسب فضای کوچک

لوستر ها از لحاظ جنسیت

لوستر ها با مدل های مختلف از متریال های متعددی تولید شده اند که هر کدام زیبایی و جلوه خاصی را به فضا می بخشند. این متریال ها عبارتند از :

 • چوب
 • فلز
 • آلمینیوم
 • برنج
 • کریستال و…..

البته لازم بذکر است که هر کدام از این متریال ها علاوه بر زیبایی محضر بفرد باید از استحکام بالایی برخوردار باشند تا به هنگام نصب برای روی دیوار دچار آسیب نگردد.

سخن پایانی

مطمئنا نقش استفاده از لوستر ها در طراحی دکوراسیون داخلی برای همه ما واضح و روشن است. امکان ندارد وارد منزلی شویم و با فقدان لوستر در چیدمان؛ احساس نقص در نوع طراحی دکوراسیون داخلی آن را نکنیم. علاوه بر جذابیت و نقش لوستر ها در چیدمان دکوراسیون داخلی نمی توانیم از نوری که به این واسطه به فضا بخشیده می شود و موجب هر چه بیشتر نشاط و جلوه نمایی اکسسوری ها و وسایل  دیگر می گردد؛ بگذریم.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *