خدمات شرکت رامسین

اصول دکوراسیون منازل به سبک سنتی ایرانی

اصول دکوراسیون منازل به سبک سنتی ایرانی

فهرست مطالب

طراحی دکوراسیون زیبا در منازل، دارای قواعد و اصول مختلفی می باشد. به همین دلیل برای داشتن دکوراسیونی زیبا با هارمونی چشم نواز، بایستی به تمام این قواعد و اصول پایبند باشید.

یکی از سبک های پر مصرف در طراحی دکوراسیون منازل ایرانی، سبک های سنتی ایران می باشد. این گونه از سبک ها علاوه بر زیبایی و جذابیت بالا، از قدمتی چند ساله نیز برخوردار هستند. در اجرا و طراحی دکوراسیون با الگو برداری از سبک های سنتی ایرانی نیز بایستی از قواعد خاصی پیروی کنید؛ تا هارمونی فوق العاده بین ابزار آلات و محیط ایجاد شود.

در این مقاله، به صورت مفصل در خصوص قواعد و اصول دکوراسیون منازل به سبک سنتی ایرانی توضیح داده شده است. اگر تمایل دارید، در طراحی دکوراسیون منازل تان از این سبک اصیل بهره بگیرید؛ این مقاله را از دست ندهید.

طراحی دکوراسیون به سبک سنتی ایرانی

هنر، از گذشته تا به امروز نزد ایرانیان از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. هنر، تنها به حرفه نقاشی یا خطاطی مربوط نمی شود؛ بلکه امروزه حرفه های دیگری نیز در جامعه فعالیت می کنند، که زیر شاخه این فن هستند.

یکی از زیر شاخه های هنر، طراحی دکوراسیون داخلی و بیرونی ساختمان ها می باشد. ایرانیان، با این که افرادی خوش سلیقه هستند، اما ترجیح می دهند؛ برای طراحی دکوراسیون منازل خود از متخصصانی که در این عرصه توانمندند، کمک بگیرند.

ایرانیان اصیل، که هنوز هم به سبک زندگی ایرانی پایبند هستند، رنگ و بوی خانه هایشان منحصر به فرد است؛ لذا از هیچ گونه سبک اروپایی در خانه هایشان استفاده نکرده اند.

اگر کمی درباره متراژ خانه های قدیمی در این سرزمین پرس و جو کنید، متوجه می شوید؛ تمام خانه هایی که در آن زمان ها ساخته می شد، از متراژ بالایی برخوردار بودند. به همین خاطر از نظر دکوراسیون های داخلی و بیرونی از جذابیت بالایی برخوردار هستند.

منازلی که دارای سبک سنتی ایرانی اند؛ یک ساختمان غیر قابل توصیف می باشند، لذا محیط آن ها حسی توصیف نشدنی به افراد القاء می کند. به همین علت، حتی برخی از اروپاییان نیز خواستار اجرای دکوراسیونی با سبک سنتی ایرانی هستند.

سبک های سنتی ایران، شامل طرح های متنوعی می باشد. متنوع بودن نقش، در سبک های سنتی ایران باعث شده تمام افراد با هر سلیقه ای بتوانند از این سبک در منازل شان استفاده کنند.

طراحی دکوراسیون به سبک سنتی ایرانی

رعایت چه اصولی در طراحی دکوراسیون منازل به سبک سنتی ایرانی الزامی می باشد؟

اصول و قواعد در هر کسب و کاری حرف اول را می زنند؛ چرا که راه و روش درست کار ها را به افراد نشان می دهند. به همین خاطر قبل از انجام هر کاری، به یادگیری قواعد آن بپردازید؛ تا موفقیت های چشمگیری کسب کنید.

در طراحی و اجرای دکوراسیون منازل به سبک سنتی ایرانی نیز قواعدی وجود دارد. شما موظفید، این اصول را با کوچک ترین جزئیات رعایت کنید؛ تا از زیبایی و جذابیت دکوراسیون کاسته نشود.

اولین یا مهم ترین اصل در طراحی دکوراسیون منازل به سبک سنتی ایرانی، طراحی دیوار های داخلی می باشد. نقش هایی که بر روی این دیوار ها پیاده می شود، طرح های الگو برداری شده از طبیعت یا اشکال هندسی است.

شما می توانید برای زیبا تر شدن دکوراسیون داخلی منازل تان، این طراحی ها را به وسیله رنگ، رنگ آمیزی کنید؛ تا محیط و فضای ساختمان سرشار از گرما و صمیمیت شود.

خرید ابزار آلات بزرگی همچون مبل را به آخرین مرحله طراحی دکوراسیون واگذار کنید، لذا اگر در اولین مرحله بخرید؛ باعث شده نتوانید از رنگ های جذابی در طراحی دکوراسیون بهره بگیرید.

بهتر است اول، ابزار آلات زینتی و فرش ها را بخرید. از آن جایی که سبک دکوراسیون شما سنتی ایرانی است، خرید فرش بهترین مرحله در طراحی دکوراسیون می باشد؛ لذا، ایران مهد تولید برترین فرش ها است.

سعی کنید، بیشتر از تابلو هایی بهره بگیرید؛ که بیشتر دارای طرح های طبیعت یا پرتره ای از یک خانواده باشد. این گونه از تابلو ها فضا را گرم و پر از حس های دوست داشتنی می کند.

به هیچ وجه از سبک های اروپایی در طراحی دکوراسیون این گونه از منازل استفاده نکنید؛ لذا باعث شده تناسخی بین محیط و ابزار آلات به وجود بیاید. به همین سبب، منزل شما زیبایی و هنر اصیل ایرانی را از دست می دهد. اگر سبک سنتی ایرانی را می پسندید، بهتر است؛ کاملا از این سبک و تجهیزاتی که در طرح های سنتی هستند؛ بهره بگیرید.

رعایت چه اصولی در طراحی دکوراسیون منازل به سبک سنتی ایرانی الزامی می باشد؟

از چه ابزار آلاتی در طراحی دکوراسیون منازل به سبک سنتی ایرانی استفاده می شود؟

در طراحی دکوراسیون منازل به سبک سنتی ایرانی، شما می توانید از ابزار آلات متنوعی استفاده کنید. گلدان های مسی یا سفالی، برترین ابزار آلات برای تزئین دیزاین منازل به حساب می آیند؛ چرا که در سایز های مختلفی تولید می شوند.

به همین علت افراد می توانند بر حسب سلیقه و متراژ ساختمان شان،  به خرید گلدان مسی یا سفالی مورد علاقه شان بپردازند. دیگر تجهیز پر کاربرد، لوستر های شاه عباسی می باشد. لوستر های شاه عباسی با سبک های سنتی ایرانی هارمونی زیبا تشکیل می دهند.

از آن جایی که، این محصول در رنگ های مختلفی تولید می شود؛ شما می توانید بر حسب طیف رنگی دکوراسیون تان، این محصول را خریداری و در منزل تان نصب کنید. استفاده از لوستر های شاه عباسی امروزه بسیار توصیه می شود، لذا با بیشتر دکوراسیون ها همخوانی دارد.

آیا سبک سنتی ایرانی را به دیگران پیشنهاد می کنید؟

سبک سنتی ایرانی شگفت انگیز است؛ چرا که طرح و نقش آن مختلف می باشد. از طرح های سنتی ایرانی، می توان مرغ آمین، بته جقه، کبوتر های افسانه ای را نام برد.

در سبک های سنتی ایرانی، تنها با استفاده از گچ  به ساختمان زیبایی نمی بخشند؛ بلکه از آیینه کاری نیر استفاده می شود. به همین خاطر، هنوز هم با گذر این همه سال از سبک های سنتی ایرانی استفاده های فراوانی می شود.

اگر شما نیز قصد تغییر دکوراسیون منزل خود را دارید، توصیه می شود؛ از این سبک استفاده کنید، تا زیبایی خانه تان فوق العاده شود.

آیا سبک سنتی ایرانی را به دیگران پیشنهاد می کنید؟

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *