استفاده از کوسن ها در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون رامسین: بالش ھای کوچک یا کوسن ها با اشکال مختلف روی مبل ھای  راحتی برای اﯾجاد راحتی و زیباسازی فضا استفاده می شوند. چنانچه از بالش های کوچک و به رنگ طلاﯾی استفاده می کنيد، حتما رنگ روميزی جلوی مبل ﯾا ميزھای کناره نیز ھمان رنگ و همان پارچه را انتخاب کنيد. اﯾن امر علاوه بر حسن سليقه شما، ھماھنگی زﯾادی در منزل به وجود خواهد آورد.

تاثیر کوسن ها در طراحی دکوراسیون

همچنین کوسن ھاﯾی با طرح گليم و گبه و آثار سنتی که اغلب رنگ ھای گرم دارند، روی کاناپه ھای مخمل و پارچه  رنگ گرم برای مثال قھوه ای و گل بھی و طلایی و زرشکی زﯾبا می شوند اما برای ﯾک مبل مدرن سفيد و آبی مناسب نخواهد بود. اگر برای مبلمان استيل کوسن می خواھيد، پارچه ای ھماھنگ با رنگ  مبل انتخاب کنيد. نواردوزی و شرابه ھای ابرﯾشمی چھار طرف فراموش نشود.

بالش های گران قيمت که سرمه دوزی دارند، می توانند مانند مبل، روکش پارچه ای داشته باشند. ﯾک پارچه کمی گشادتر را برای اﯾن کوسن ھا بدوزﯾد. کوسن ھای پوليشی به طور معمول کال فانتزی مانند قلب و عروسک  دارند و در اتاق کودکان و اتاق نشيمن شلوغ جوان پسند می توان استفاده کرد، ولی در تابستان به دليل جذب گرما مناسب نيستند و توصیه نمی شود.

از طرفی اگر برای شما کوسنی زﯾبا هدیه آوردند و قصد استفاده از آن را ندارید می توانيد داخل آن را پر نکنيد و از آن به عنوان روميزی کوچک استفاده کنيد. کوسن ھا اشکال و انواع مختلف دارند؛ از استوانه تا بالشتک مربع گرفته تا ابرﯾشم و گليم و سرمه دوزی و پوليشی ساده و گلدوزی حتی قلاب باقی. از خلاقيت تان استفاده کنيد و کوسنی با طرح و نقش دلخواه خودتان طراحی کنيد.

فراموش نکنید کوسن زﯾبا است و اگر درست انتخاب شود، نشانگر خوش سلیقی خانم خانه  خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.