خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

استاندارد های لازم در دکوراسیون داخلی

استاندارد های لازم در دکوراسیون داخلی

فهرست مطالب

داشتن دکوراسیون شکیل و متناسب، در گرو چیدمانی درست و استاندارد است. ابعاد فضای در اختیار، بهره گیری از وسیله های استاندارد و چیدمان آن ها به گونه ای صحیح و البته منحصر به فرد منجر به زیبایی بیشتر محیط خواهد شد. البته که در دکوراسیون داخلی شما تعادل را رقم خواهد زد و همچنین احساس خوب و آرام را در دل مخاطبان ایجاد خواهد نمود.

مقیاس و برقراری تناسب در طراحی داخلی و سپری نمودن روند طراحی داخلی به موضوعاتی فراتر از سلیقه مطلوب نیازمند خواهد بود. اندازه گیری ها و تصمیم گیری و همچنین محاسبه بنابر نتایج، از جمله عناصر پایه و اصلی کار تلقّی خواهد شد. از آن سوی که دقّت عمل به شدّت حائز اهمیت است، طراحان و دکوراتور های متبحر داخلی تمامی موارد را به میلی متر و سانتی متر بررسی خواهند کرد.

امکان دارد که شما در ذهن خویش تمامی سبک دکوراسیون داخلی منزل را متصور شده باشید. حتی در ارتباط با رنگ، طرح های مورد بهره گیری نیز شکی در دل خود هم نداشته باشید. امّا آیا از این موضوع مطمئن می باشید، وسیله هایی که شما به جهت تهیه آن قدم در پیش می گذارید استاندارد است؟ آیا امکان ندارد پس از انجام خرید خود، به مشکل و چالشی در قرار دادن و چیدمان آن ها به شیوه ای که فکر می نمودید، برخورد کنید! بهتر است در امتداد این مطلب با ما همراه باشید.

پیش از خرید وسیله ای برای منزل خود توصیه می کنیم به این موضوع توجه داشته باشید که هیچ سایز و ابعاد استاندارد پذیرایی وجود ندارد تنها لازم است نوع پذیرایی شما نامتقارن نباشد. به عنوان نمونه پذیرایی شما مستطیلی با طول بسیار و همچنین عرض کم جزئی از شکل های نامتقارن محسوب می شود. بنابراین نحوه چیدمان وسیله ها در این نوع از پذیرایی ها بسیار سخت تر از آنچه که تصور می کنید خواهید بود.

اندازه گیری ابعاد اتاق خود؛

معین نمودن ابعادها در طراحی داخلی منزل به واسطه ی برنامه ریزی برای محیط با اندازه گیری طول و عرض جامع یک اتاق آغاز خواهد شد. هر یک از دیوارها را با تکیه بر اندازه و مکان قرار گیری عناصر معماری همانند؛ درها، شومینه، پنجره ها، پله ها به عبارتی از گوشه ای به گوشه دیگر اندازه بگیرید. به ابعاد و مکان دریچه ها، پریزها به همراه رادیاتور ها به خوبی دقّت بنمایید.

یک نقشه برای اتاق خود ترسیم بنمایید. علاوه بر این طراحان نیز طول و عرض جامع هر اتاق را اندازه گیری خواهند کرد تا مقادیر مورد نیاز قالب های تخته نیز قرنیز، مواد مورد نیاز برای کف به همراه رنگ سقف را محاسبه بنمایند‌. گرچه که عرض و پنجره و درب برای نقشه های واحد از یک محفظه به محفظه ای دیگر اندازه گیری خواهد شد.

اندازه گیری سطح اتاق در دکوراسیون داخلی ؛

طراحان به همراه دکوراتور های داخلی سطح دیوار را اندازه گیری می نمایند که میزان محصول مدّنظر برای رنگ دیوار و یا کاغذ دیواری را معین نمایند. جهت محاسبه نمودن متر مربع مساحت دیوار، طول هریک از دیوارها را بنابر سانتی متر اندازه گیری کنید و نهایتاً طول دیوارها را با هم جمع بنمایید.

پس از آن ارتفاع دیوار را از قسمت سقف تا به دیوار، نیز از سویی به سانتی متر اندازه گیری بنمایید. ارتفاع را در کل طول دیوار ضرب بنمایید. نتیجه به دست آمده خود را بر ۱۴۴ قسم بندی بنمایید تا به متراژ مربع دست پیدا کنید. جهت رنگ آمیزی، مربع دهانه پنجره به همراه درب را از مجموع کم کنید پس از آن متر مربع تنظیم گردیده را بر عدد هزار و صد لیتر مورد نیاز قسم بندی بنمایید.

اندازه گیری سطح اتاق؛

اندازه گیری پنجره ها در دکوراسیون داخلی ؛

گرچه که گزینه های محاسبات پنجره با همدیگر متفاوت می باشد، فرآیند طراحی با اندازه گیری هر پنجره شروع می گردد. پنجره ها اغلب نسبت به همدیگر، تفاوت های اندکی را دارند، به ویژه چنانچه که در خانه ای قدیمی تر شما زندگی می کنید.

عرض به همراه ارتفاع دهانه پنجره ها را به خوبی اندازه گیری بنمایید. در قسمت بالایی پنجره، عمق داخلی را از لبه جلوی محفظه تا به شیشه اندازه گیری کنید. جهت عرض خارجی پنجره، عرض پنجره چون قاب پنجره را اندازه گیری نمایید.

پوشش قاب قالبی می باشد که دهانه را احاطه می نماید. جهت ارتفاع خارجی، از قسمت لبه بالایی پوشش تا به سقف، پایین تر قالب قرنیز و کف را اندازه گیری بنمایید. در پایان عملیات، عرض محیط پنجره را از جانب دیوار اندازه بگیرید.

اندازه گیری پنجره ها؛

اندازه گیری مبلمان خانه؛

مبلمان شما می‌باید با مقدار محیط خانه ی شما دارای تناسب لازم باشد. به همین دلیل ابعاد استانداردی از هر مبلمان عرضه شده تا خرید مبلمان خانه تطابق برخی از مبل ها با درب ورودی می باشد که میبایست بدان توجه نمایید. عرض راه پله و متراژ راه رو ها هم می‌باید حساب بشود. به گونه ای کلّی چنین بیان می شود که برای قسمت پذیرایی و نشیمن های بزرگ و گسترده از مبلمان بزرگ و برای قسمت پذیرایی کوچک از مبلمان کوچک تر بهره گیرید، البته که این نوع از اندازه گیری دقیق نبوده است و حاوی خطای بسیاری هم است. بهتر می باشد با اعداد و ارقام دقیق و محاسبه های درست جهت خرید مبلمان اقدام بنمایید.

جهت ایجاد تناسب در طراحی داخلی، طراحان عرض و عمق مبلمان موجود و بالقوه را اندازه گیری می کنند تا بتوانند آن را در سطوح کف واقع بنمایند. متخصصین بخش طراحی غالباً از الگوهای مبلمان مغناطیسی و یا نرم افزار به همین شیوه بهره گیری می کنند. عرض نیز ارتفاع و عمق جامع قطعات بزرگ را پیش از خرید اندازه گیری کنید تا اطمینان خاطر کسب کنید از داخل درب خانه شما رد خواهد شد. چنانچه که مایل به استفاده از روکش می باشید، جهت محاسبه متراژ به ابعاد کلّی مبلمان نیاز خواهید داشت.

ابعاد درست و استاندارد مبلمان ناحیه پذیرایی وابسته به نوع مبل است، برای نمونه؛ چنانچه که شما می خواهید از یک مبل راحتی بهره گیرید، ابعاد آن با بهره گیری از یک مبل ال شکل و یا سلطنتی بسیار متفاوت تر است.

دوستان عزیز ما امیدواریم که در این مطلب از خود توانسته باشیم اطلاعات مورد نیاز شما را در این زمینه یعنی «استاندارد های لازم در دکوراسیون داخلی» فراهم آوریم.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *