خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

صفر تا صد بازسازی ساختمان| هر آنچه که باید در مورد بازسازی بدانید

صفر تا صد بازسازی بنا

فهرست مطالب

صفر تا صد بازسازی ساختمان

صفر تا صد بازسازی ساختمان موضوع این مقاله می باشد. کلیه مراحل بازسازی ساختمان از صفر تا صد توسط گروه خدمات ساختمانی شرکت دکوراسیون رامسین شامل بازسازی ساختمان به صورت کلی و تعمییرات جزئی و خدمات ساختمانی از مرحله تخریب تا تکمیل ساختمان و ویلا شامل طراحی داخلی، تاسیسات ساختمانی، کاشی کاری، نقاشی ساختمان، سنگ کاری نما، آجر چینی و … انجام می شود.

قدمت سازه در بازسازی ساختمان و تعمییرات ساختمان اهمیت بسزایی دارد. اگر سازه از قدمت زیادی برخوردار باشد، ابتدا سازه ساختمان را باید در نظر گرفت. بازسازی مترادف کلمه مرمت است و معنی آن یعنی شخص یا گروهی بر روی یک بنا فعالیتی انجام دهند تا بتوانند عمر آنرا افزایش دهند. در واقع بازسازی ساختمان به منظور ایجاد تغییر هر چیزی در یک بنا انجام می‌شود که احتیاج به تعمییر دارد.

صفر تا صد بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان چیست؟

ساختمان با گذر زمان دچار مشکلاتی می شود، که نیاز به بازسازی دارد. مجموعه فعالیت هایی که باعث میشود تا یک ساختمان مجددا قابل سکونت و استفاده باشد را بازسازی ساختمان میگویند. قبل از اقدام به عملیات بازسازی لازم است که یک نقشه کش، مهندس و طراح زمین نقشه بنا را مشاهده کنند تا در صورت مشکل در نقشه اصلی ساختمان آن را حل کنند.

بازسازی ساختمان به ما کمک می کند تا با سلیقه خود فضاهای مورد نیاز را ایجاد کنیم و می توانیم از ساختمان خود حفظ و نگهداری کنیم. یکی از مهم ترین مسایل در هر پروژه ساختمان اطلاع از قوانین سازمان ها و نهادهای ساخت و ساز مانند شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان است. بطور مثال انجام هرگونه تغییر در دیوار‌های اصلی، وضعیت راه پله‌ها، وضعیت پارکینگ و … نیازمند اخذ مجوز از شهرداریست.

صفر تا صد بازسازی بنا
صفر تا صد بازسازی بنا

فاکتورهای اصلی در بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان به صورت جزئی و کلی صورت می گیرد. که در روش جزئی بازسازی تنها یک قسمت از ساختمان و در روش کلی تمام قسمت های ساختمان که ممکن است بیرون و یا داخل سازه باشد مورد مرمت قرار می گیرد. بازسازی ساختمان علاوه بر اینکه باعث می شود تا بخش های آسیب دیده احیا شوند، جان تازه ای نیز به جلوه ظاهری ساختمان می بخشد. بازسازی ساختمان لوکس و تعمیرات ساختمان هزینه های زیاد تعویض ساختمان را ندارد و بسیار مقرون بصرفه تر می باشد.

قدمت سازه در بازسازی ساختمان

قدمت سازه در بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان اهمیت بسیاری دارد. اگر سازه از قدمت زیادی برخودار باشد دست اندرکاران امر ابتدا زیرسازی ساختمان را از قبل از شروع بازسازی ساختمان مد نظر قرار میدهند.

زیرسازی در بازسازی ساختمان

مصالح ساختمانی دارای عمر مفیدی می باشد و به همین دلیل اگر عمر سازه بالا باشد قبل از شروع بازسازی ساختمان باید ابتدا زیر سازی انجام شود. در زیرسازی ساختمان تمام لوله کشی ها، سیم کشی ها و به طور کلی تمام تجهیزاتی که در بخش داخلی بافت سازه به کار رفته اند تعویض و نوسازی میشوند.

نازک کاری در بازسازی ساختمان

در این مرحله از بازسازی ساختمان نوبت نازک کاری می باشد، در این مرحله ممکن است به دو روش عمل شود. در روش اول تمام مراحل طبق سلیقه کارفرما جلو می رود و معمار نقشی در طراحی ندارد اما در روش دوم تمام مراحل کار به شرکت بازسازی ساختمان و معمار سپرده میشود که البته روش دوم نتیجه بهتری دارد.

سلیقه کارفرما در بازسازی

همچنین نسبت به درخواست کارفرما در بازسازی ساختمان ممکن است جابجایی هایی نیز در دیوارها و بخش های مختلف ساختمان روی دهد.

صفر تا صد بازسازی ساختمان قسمت آشپزخانه

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *