خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

چند نکته مهم برای دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون نشیمن با تم کلاسیک

فهرست مطالب

پذیرایی یکی از قسمت های مهم خانه میباشد. در واقع پذیرایی خانه نشان دهنده سبک زندگی ، سلیقه صاحب خانه و وضعیت اقنصادی خانواده است.از این رو دکوراسیون پذیرایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

افراد خانواده بیشتر وقت خود خود را در پذیرایی میگذرانند و تمام گپ و گفت ها و دورهمی ها در این قسمت از خانه صورت میپذیرد.

خصوصیات یک پذیرایی خوب

یک پذیرایی خوب باید جایی آرامش بخش و خالی از تنش باشد. افراد بعد از پشت سر گذاشتن یک روز کاری برای آرامش و استراحت و درکنار خانواده بودن زمان خود را در قسمت پذیرایی خانه سپری میکنند

به همین دلیل دکوراسیون پذیرایی باید به بهترین شکل صورت پذیرد.دقت در انتخاب وسایل مورد استفاده در این قسمت ، نوع پرده و کاغذ دیواری و هماهنگی این قسمت با سایر قسمت های خانه اهمیت بسیار بالایی دارد.

با توجه کاربرد و سلیقه خانواده دکوراسیون پذیرایی هم میتواند به صورت مدرن اجرا شود هم به صورت کلاسیک و انتخاب اینکه کدام سبک برای خانه مناسب است یک مساله کاملا شخصی و سلیقه ای میباشد.

انتخاب مبلمان پذیرایی باید باتوجه به وسعت فضا و با در نظر گرفتن مسیر حرکت انجام شود.برای خانه هایی به پذیرایی کوچک بهتر است از مبل ال استفاده شود و برای خانه هایی با داشتن پذیرایی بزرگتر میتوان از انواع مبلمان موجود در بازار استفاده کرد.

دکوراسیون پذیرایی

استفاده از مبلمان چوبی در دکوراسیون پذیرایی

هماهنگی رنگ فرش و مبلمان در دکوراسیون پذیرایی

نور در قسمت پذیرایی خانه

اهمیت نور در طراحی قسمت پذیرایی خانه بر هیچکس پوشیده نیست . میزان نور بر روحیه افراد ، هیجانات و ساعت بیولوژیکی بدن  بسیار تاثیر گذار است.از این رو لازم است در طراحی و نورپردازی قسمت پذیرایی دقت لازم را به خرج بدهید.

بر خلاف تصور عموم در نورپردازی قسمت نشیمن و پذیرایی خانه باید از نورهای شدید و مستقیم پرهیز کرد.نور زیاد باعث عدم آرامش ، کلافگی و همچنین خستگی افراد میشود.بهتر است در نورپردازی قسمت نشیمن از نورهای متعدد استفاده شود.

یک منبع نوری بالای میز پذیرایی میتواند به زیبایی فضا و تامین نور مورد نیاز کمک کند.لامپ ها و هالوزنهایی که قابلیت جابجایی دارند برای استفاده از نورپردازی قسمت نشیمن مناسب هستند.

استفاده بهینه از نور در دکوراسیون پذیرایی

استفاده بهینه از نور در دکوراسیون پذیرایی

استفاده از لوستر در نورپردازی دکوراسیون پذیرایی

استفاده از لوستر در نورپردازی دکوراسیون پذیرایی

اصول و قواعد چیدمان مبل ها در دکوراسیون پذیرایی

افراد در دکوراسیون پذیرایی از انواع و اقسام مبلمان موجود در بازار استفاده میکنند.سلیقه افراد در انتخاب نوع و جنس مبلمان بسیار مختلف و بایکدیگر متفاوت است.

گاها دیده شده که برخی با صرف هزینه های بالا اقدام به تهیه مبلمان برای پذیرایی خود کرده اند اما نتیجه کارشان چیز خوبی از آب درنیامده است. در حقیقت آنها بدوندر نظر گرفتن اصول چیدمان و مبلمان فضا اقدام به تهیه مبلمانی کرده اند که هیچگونه همخوانی با فضای در دسترس و نیازهای انها ندارد.

هماهنگی رنگ مبلمان با فرش و پرده ها در دکوراسیون نشیمن

هماهنگی رنگ مبلمان با فرش و پرده ها در دکوراسیون پذیرایی

دکوراسیون پذیرایی با مبل راحتی

دکوراسیون پذیرایی با مبلمان به سبک کلاسیک

دکوراسیون پذیرایی با مبلمان چوبی

دکوراسیون پذیرایی با مبلمان تم سفید

دکوراسیون پذیرایی هماهنگ با نقاشی دیوار

نکته دیگری که در مبلمان پذیرایی مهم است وجود فضای ارتباطی کافی برای رفت و آمد و ارتباط افراد با یکدیگر است .سعی کنید چیدمان فضای پذیرایی به گونه ای باشد که کار پذیرایی و رفت و آمد به سهولت انجام پذیرد .

از نزدیک کردن بیش از حد مبل ها و میز  به یکدیگر خودداری کنید.سعی کنید در کنار مبلمان پذیرایی از میزهای عسلی کوچک استفاده کنید.همچنین از دورکردن بیش از حد مبلها ازهم خودداری کنید.فاصله مبل ها از یکدیگر باید طوری باشد که افراد به سادگی در دیدرس هم باشند و شنیدن صدای یکدیگر با مشکل مواجه نشود.

چیدمان مبل ها در فضای پذیرایی بهتر از حول یک میز یا لوستر باشد و از یک مرکزیت برخوردار باشد.از چیدن مبل ها و میزها در امتداد هم و زیر دیوار خودداری نمایید.پیدمان مبل ها نباید حس سینما یا سالن کنسرت را انسان القا کند.

خرید وسایل برای دکوراسیون پذیرایی

انتخاب و خرید مبلمان و وسایل پذیرایی خانه خود را با توجه به ابعاد فضای دسترس انجام دهید.اگر فضای پذیرایی شما کوچک است با خرید وسایل کوچک خانه خود را خالی نشان ندهید.همواره قبل از خرید وسایل قسمت پذیرایی ابعاد و مقیاس فضا را در نظر بگیرید.

پیش از خرید وسایل تم رنگی مورد نظر خود را انتخاب کنید.هماهنگی رنگ پرده ف فرش و مبلمان تاثیر بسیار زیادی در زیبایی فضا میگذارد.همچنین استفاده از رنگ های روشن در وسایل بر بزرگ دیده شدن فضا تاثیر میگذارد.

استفاده از وسایل تزئینی و اکسسوری ها در فضای پذیرایی میتواند  زیبایی این فضا را چند برابر کند.یعی کنید همواره از رنگهای هماهنگ برای پرده ، فرش ، مبل ها و وسایل تزئینی در این فضا استفاده کنید.از شلوغ کردن بیش از حد فضا بپرهیزید. وجود وسایل تزئینی زیاد در فضا با حس بهم ریختگی و نا مرتب بودن را القا میکند.

دکوراسیون پذیرایی با رنگ های مکمل

دکوراسیون پذیرایی با نور خطی

دکوراسیون پذیرایی با هماهنگی مبلمان و کابینت های آشپزخانه

دکوراسیون پذیرایی با هماهنگی رنگ مبلمان و کابینت های آشپزخانه

دکوراسیون نشیمن با استفاده از نورهای خطی

دکوراسیون نشیمن با هماهنگی رنگ مبلمان و دیوارها

دکوراسیون نشیمن با هماهنگی رنگ مبلمان و دیوارها

دکوراسیون نشیمن فضای بزرگ

دکوراسیون نشیمن فضای بزرگ

دکوراسیون نشیمن فضای کوچک

دکوراسیون نشیمن فضای کوچک

دکوراسیون نشیمن و پذیرایی تم طلایی

دکوراسیون نشیمن با تم طلایی

دکوراسیون نشیمن فضای بزرگ

دکوراسیون نشیمن فضای بزرگ با هماهنگ رنگ مبل و پرده

دکوراسیون نشیمن فضای کوچک

دکوراسیون نشیمن فضای کوچک با استفاده از مبل ال

دکوراسیون نشیمن با تم کلاسیک

دکوراسیون نشیمن با تم کلاسیک

جمع بندی

اگر شما مسئول دکوراسیون و چیدمان فضای نشیمن هستید در انتخاب و سایل و چیدمان این قسمت از خانه وسواس و دقت زیادی به حرج دهید.زیرا حال و هوای یکی از قسمت های مهم خانه به انتخاب ها و روش چیدمان شما بستگی دارد.

خیلی راحت میتوانید با یک برنامه درست و انتخاب های بجا و اصولی و با استفاده از قواعد دکوراسیون همچنین با کمترین هزینه فضایی زیبا ، چشم نواز و کاربردی ایجاد کنید.

در دکوراسیون قسمت نشیمن خانه میتوانید از قاب عکس ها ، گلدانها ، اکسسوری ها و المانهای تزئینی و دکوراتیو در کنار سایر وسایل خانه استفاده کنید.

شما میتوانید سوالات و ابهامات خود را در مورد دکوراسیون داخلی در قسمت نظرات زیر این نوشته از ما بپرسید تا پاسخ آن را از زبان کارشناسان طراحی و دکوراسیون بگیرید.

سوالات متداول

۱-مناسب ترین دکوراسیون برای قسمت پذیرایی خانه های کوچک کدام است؟

معمولا انتخاب سبک دکوراسیون با توجه به ابعاد فضا، کاربری فضا و روحیات خانواده ها متفاوت است.اما از نظر کلی اگر وسعت فضای خانه شما کم است بهتر است در انتخاب مبلمان فضای نشیمن از مبل های ال شکل در قسمت کنج دیوار ها استفاده کنید و سعی کنید فضا را زیاد شلوغ نکنید.

۲-بهترین برند مبلمان برای استفاده در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی کدام است؟

شرکت های زیادی در زمینه تولید مبلمان در کشور و خارج از کشور فعالیت میکنند و تنوع محصولات در این زمینه بسیار زیاد است.شما میتوانید با توجه به سبک دکوراسیون منزل خود و میزان بودجه ای که برای خرید مبلمان در نظر گرفته اید نسبت به خرید مبلمان اقدام نمایید.

۳-هزینه تغییر دکوراسیون پذیرایی خانه چقدر است؟

سقفی برای میزان هزینه دکوراسیون وجود ندارد . مساله مهمی که در مورد هزینه دکوراسیون وجود دارد میزان مبلغی است که میخواهید برای دکوراسیون خانه خود هزینه کنید.در هر شرایطی میتوان با کمترین هزینه فضایی زیبا و کاربردی پدید آورد.

۴-روند انجام تغییر دکوراسیون داخلی توسط شرکت رامسین چکونه است؟

شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی موجود در سایت با کارشناسان رامسین تماس گرفته تا با توجه به نوع کار و ابعاد ان راهنمایی لازم را دریافت نمایید

۳ Responses

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *