خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

دکوراسیون در سلامت روان ما تاثیر دارد!

WhatsApp Image 2020-06-23 at 17.53.38

فهرست مطالب

ممکن است در مجله ای یا از زبان یک شخص صاحب نظر شنیده باشید که دکوراسیون داخلی منزل تاثیر خاصی روی روان ما می تواند داشته باشد. این موضوع در علم نیز اثبات شده است و ما پیشتر در مورد آن مطالب زیادی را عنوان کرده ایم.
به هر حال با این پیش زمینه ای ممکن است یک سوال در ذهن شما به وجود بیاید که دکوراسیون منزل شما چقدر با استانداردھای طراحی داخلی مطابقت دارد.
فکر می کنم برای مکانی که به این میزان می تواند در سلامت روحی و روانی ما تاثیر بگذارد بد نیست که وقت بگذاریم. و در کل هر چیزی که می تواند به آرامش ما کمک کند بد نیست که توجه ویژه ای به آن داشته باشیم. در اینجا یک سوال دیگر نیز پیش می آید که آیا آنچه که ما دوست داریم درست است و یا آنچه که علم به آن معتقد است؟
باید گفت پاسخ به این سوال بسیار راحت است. علم با تحقیق و پژوهش دهها و شاید صدها نفر موضوعی را تمکیل می کند و آن را برای جمع تجویز می کند ولی دوست داشتن شخصی نمی تواند صلاحیت موضوعی را احراز نماید. کما اینکه اگر فردی دیابت دارد، علم به او می گوید نباید قند بخورد ولی میل او به خوردن قند زیاد است محرز و مبرم است که کدام یک درست می گویند
در طراحی دکوراسیون منزل، همیشه شیوه ای که ما دوست دارﯾم مناسب و راهکار نیست. چرا که امکان دارد رنگ ھایی را برای مبلمان و پرده و رنگ دﯾوارھا انتخاب کرده ایم در یک بازه زمانی موجب بهم ریختگی ما شود و در نتیجه تعادل روحی و روانی اعضای خانواده را نیز به ھم برﯾزد.

در این مطلب کوتاه به بررسی کارھایی خواهیم پرداخت که ھرچند ساده و کوچک است اما از نکات ریز دکوراسیون به شمار می آید و تاثیر زیادی در بھبود وضعیت روحی و روانی منزل ما خواهد گذاشت.
به دنبال خطوط زﯾبا و خوش آﯾند و فرم محکم و جاندار منزل باشید
اگر اشیائی دارید و احساس می کنید آن را دوست دارید او را انتخاب کنید
یحتمل با گذشت زمان از طرح و رنگ پارچه ای خسته می شوید. اﯾن مشکل با تعوﯾض روﯾه حل حل خواهد شد. مھم اﯾن است که فرم و مدل اﯾن وسیله را دوست داشته باشید.
سعی کنید لوازم منزل را ھم رنگ انتخاب نمایید تا به ھماھنگی رنگ ھا توجه کرده باشید. البته این موضوع به این معنا نیست که ھمه چیز ﯾک رنگ باشد.
چنانچه در حال انجام تغییرات اساسی در منزل خود ھستید پیش از هر کاری جنس موادی که استفاده می کنید را مورد بررسی قرار دھید. معمولا کفپوش مرمر در تابستان خنک است ولی در زمستان به طور آزاردھنده ای سرد است. کفپوش ھای غیر از فرش و موکت ھم به سروصدای محیط اضافه می کنند.
همچنین آثار ھنری که بیانگر شخصیت شما باشد را در گوشه و کنار خانه قرار بگذارید. آثار ھنری بھانه بسیار خوبی برای آغاز گفت وگو است.
اگر قرار است آثار ھنری منزل معرف شخصیت شما باشد، می بایست لوازم خانه را طوری انتخاب کنید که بر زﯾبایی تابلوھا و آثار ھنری دﯾگر موجود در خانه بیفزاﯾد.

یک نکته مهم: نباید وساﯾل خانه را طوری چید که توجه را از آثار هنری کم کند.

حمام و سروﯾس ھای دستشویی را با صابون ھای عطرآگین و شمع تزئین نمایید.
ھر وسیله ای را به بھانه اﯾنکه جا ندارﯾد و نمی توانید دور بیندازﯾد، در اتاق نشیمن نگذارید.
ھرچه دور و بر خودتان را شلوغ کنید محیط خانه کسل کننده و اعصاب خردکن تر می شود.
تصاویر اعضای خانواده که هر کدام برای ما عزیز هستند بسیار متنوع است به شرطی که خانه را نمایشگاه نکنید.

بیشتر بخوانید: شرکت دکوراسیون داخلی در فرمانیه

One Response

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *