خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

بهترین طراحی نمای ساختمان ویلا

بهترین طراحی نمای ساختمان ویلا؛ -decoramsin.com

فهرست مطالب

طراحی نمای ساختمان ویلا در شمال کشور از جمله موارد بسیار مهمی است که در ظاهر و بدنه ساختمان ویلا مورد توجه هم سازندگان و هم پیمانکاران واقع می شود. به گونه ای کلّی نما تحت عنوان بخش های بسیار مهمی است که بیشتر از دیگر قسمت های ساختمان در معرض دید عموم واقع می شود و جلب توجه می نماید. نمای بیرونی به قدر طراحی داخلی حائز اهمیت است و با تکیه بر این که بیانگر سبک مورد بهره گیری در ساختمان و نشان دهنده ساختاری مدّنظر است می‌باید دقّت و حساسیت ویژه ای در طراحی نما مورد استفاده قرار بگیرد. حال بهترین طراحی نمای ساختمان ویلا چیست! بهتر است با ما همراه بوده و پاسخ سؤالات خود را به دست بیاورید.

ویلاهای موجود در شمال کشور به علّت واقع شدن در معرض عوامل آب و هوایی گوناگون و البته میزان رطوبت بسیار می‌باید حاوی ویژگی های مناسبی باشند تا طی کوتاه مدّت دچار فرسایش و آسیب دیدگی نگردند. نمای غیر مستحکم که به آسانی تحت تأثیر عوامل و شرایط جوی قرار می گیرد و مازاد بر تأثیرپذیری از موقعیت آب و هوایی نامناسب زیبایی ظاهری خود را از دست داده و در پایان قیمت فروش آن پایین خواهد آمد.

با استناد به اقلیم منطقه ای که ویلا در آن جا واقع گردیده است اتخاذ مصالح می‌باید با توجه ویژه ای انجام بشود و سبک معماری در این موضوع تأثیر وصف ناپذیری دارد.

 

سبک های رایج در راستای طراحی نمای ویلا در شمال کشور؛

  • سبک مدرن؛

از جمله متداول ترین و چَشم گیر ترین سبک های اجرای نما برای ویلاها می باشد. در این گونه طراحی از مصالح نوین بهره گیری می شود و به گونه ای جامع این نوع طراحی ساده و شیک بوده و از ارکان تزئینی برای آن استفاده نمی گردد. طی چند سال اخیر این گونه از سبک و سیاق طراحی بسیار مورد توجه واقع شده است و جذابیت و زیبایی بصری فوق العاده ای برای ساختمان ویلای شما می آفریند.

  • سبک کلاسیک؛

همانند نمای رومی طرفداران مخصوص به خود را دارد و از محبوبیت خاصی هم برخوردار می باشد. در نماسازی ویلا بهره گیری از این سبک متداول است و غالباً برای ویلاهای عظیم و گسترده کاربرد دارد. این سبک منجر به باشکوه تر دیده شدن نمای ساختمان خواهد شد و ظاهری جالب به ویلای شما اعطاء خواهد کرد. در این نوع از سبک بر خلاف نمای مدرن از ارکان تزئینی بیشتر استفاده می شود و بیش از هر چیز از مصالح سنتی جهت طراحی نما بهره گیری می شود. هدف از این کار هم ایجاد تجملات بیشتر در نمای ساختمان خواهد بود‌.

  • سبک ساحلی؛

برای خانه ها و نیز ویلاهای ساحلی که فاصله اندکی با دریا دارند یک سبک مناسب می باشد. در این گونه طراحی عالی رنگ ها به حالت رنگ های روشن اتخاذ می شوند و در راستای کاربرد در ساختمان هایی که سقف آن ها با حالتی شیب دار طراحی گردیده مورد توجه قرار می گیرد‌‌. حال در این نوع از سبک ها می توان طاق و قوس های بسیاری را با چَشمان خود شاهد بود.

  • سبک روستایی؛

غالباً برای ویلاهای بزرگ و گسترده مورد اکتفا واقع می شود و برای ویلاهای روستایی و روستیک مناسب خواهد بود. در سبک و سیاق روستیک المان هایی که در خانه های کهن و قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد در نماسازی دارای کاربرد است. در این نوع از سبک ها مصالح از جنس آجر و چوب اتخاذ می شود و سقف این ویلاها به حالت شیب دار یا شیروانی طراحی و نیز اجراء می گردند.

  • سبک پست مدرن؛

به عبارتی گونه ای طراحی بوم گرا می باشد و از الگوی سنتی در آن بهره گیری می شود. در این نوع از سبک به فرهنگ و هنر توجه بسیاری گردیده و از ارکانی در طراحی بهره گیری خواهد شد که با فرهنگ منطقه مورد نظر ارتباط داشته باشد.

  • سبک رومی؛

برای ویلاهای شمال با طراحی های منحصر به فرد و پیچیده ای که دارد، شناخته می گردد. این نوع از طراحی منجر به خلق نما و جلوه ی بصری خیره کننده ای در نمای ویلا شده و با طرح های متنوعی اجراء می شود. به عبارتی این سبک به حالت تلفیقی از فرهنگ ایران و رومی می باشد که برای ویلاهای شیک و زیبا در شمال با دو سبک کلاسیک و نیز نئو کلاسیک اجراء می شود. در این گونه سبک از مصالح مستحکم بهره گیری می شود و ساختمان به لحاظ ظاهری حاوی جلوه ای خواهد گردید که نظر هر آدمی را به سمت و سوی خود جلب می نماید.

 

 

 

سبک های رایج در راستای طراحی نمای ویلا در شمال کشور؛ -decoramsin.comمیزان اهمیت طراحی نمای ساختمان؛

طراحی و به اجراء رساندن مناسب و مطلوب برای نمای ویلا اهمیت به سزایی دارد چرا که منجر به زیباتر به چَشم خوردن ظاهر ساختمان گردیده و نظر هر کسی را از منظر خاص و شیک بودن به خود جلب می نماید. حال بهتر است خاطر نشان کرد که در معین ساختن قیمت پایانی ویلا نیز تأثیرگذار خواهد بود.

نمای مطلوب از آلودگی های صوتی پیش گیری خواهد کرد و منجر می شود محیط داخلی ویلا در فصل های گوناگون از سال از منظر گرمایش و سرمایش حاوی شرایط مطلوبی باشد. نمایی که با استناد به تخصص و تبحر طراحی گردیده است ساختمان را در مقابل موقعیت جوی نامناسب محفوظ می دارد و منجر به مقاومت و طول عمر بیشتر ساختمان خواهد گردید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

میزان اهمیت طراحی نمای ساختمان؛-decoramsin.comنکات بسیار مهم از طراحی نمای ساختمان عبارت است از؛

اتخاذ سبکی خاص و مناسب برای یک ویلا به عوامل متنوعی وابسته است و نظر مالکان عزیز در این موضوع اثرگذار خواهد بود. با در نظر انگاشتن سلیقه خود و منطقه جغرافیایی مدّنظر بهتر است متریال مورد بهره گیری برای طراحی نمای ساختمان ویلا حاوی تناسب خوبی با اقلیم آن مناطق باشد تا موجب هزینه اضافی در ارتباط با بازسازی یا عدم وجود ایمنی مناسب نگردند. بنابراین بهتر است بدانید که بهترین طراحی نمای ساختمان ویلا تحت تأثیر طراحی داخلی ویلا واقع خواهد شد. پس ما به شما توصیه می کنیم این دو هارمونی را مورد توجه خود قرار بدهید. از شما عزیزان بابت همراهی ما در این مطلب از رامسین نهایت تشکر را داریم.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *