انواع کمد ریلی

انواع کمد ریلی یکی از محبوب ترین و زیباترین مدل های کمد است. که توسط طراحان داخلی به دلیل طراحی درب آن مورد استقبال قرار گرفته است. انواع کمد درب های ریلی جایگزین مناسبی برای کمدهای کلاسیک هستند.

مدل کمد ریلی یکی از انواع مدل کمد است که جایگاه خوبی در زندگی مدرن به خود اختصاص داده است. منظور ما از محیط زندگی امروز چیزی است که بسیاری از خانواده ها و شاید شما با آن دست و پنجه نرم کرده اید! بله این درسته؛ فضای کوچک و محدود. امروزه بسیاری از افراد به ویژه زوج های جوان مجبور به زندگی در آپارتمان های کوچک هستند و نگهداری و نگهداری وسایل آنها به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. مدل کمد ریلی یکی از ابزارهایی است که در چنین مواقعی می تواند بسیار مفید باشد.

مدل های کمد ریلی برای کسانی که نیاز دارند لباس های خود را در اتاق خواب نگه دارند و اتاق خوابشان بسیار کوچک است بیش از هر جای دیگری استفاده می شود. این مدل کمد در انواع مدل های کمد ریلی دیواری و مدل های کمد ریلی سیار موجود است که مدل متحرک برای تغییر دکوراسیون و جابجایی بسیار راحت تر است. کمد ها یکی از عناصری است که در طراحی اتاق نقش اساسی دارد.

انواع کمد ریلی-decoramsin.com

انواع مدل کمد ریلی

مدل های کمد ریلی (کشویی) انواع کمدهایی هستند که در آنها به جای بازکردن دو دهانه به کمک ریل، یک در روی دیگری قرار می گیرد و باعث صرفه جویی در فضا می شود. اما تنها مشکل این مدل از کمدهای ریلی این است که دو دهانه به طور همزمان باز نمی شوند. اگر چه زمانی که هر دو دهانه بسته باشد، این کمد نیز زیبایی فوق العاده ای خواهد داشت. مدل های کمد ریلی از انواع مواد و ابزار معمولی مانند چوب، ام دی اف و حتی شیشه ساخته می شوند. معمولا شیشه ای که برای این مدل کمدها انتخاب می شود مات است تا وسایل داخل کمد به راحتی قابل مشاهده نباشد. اما اگر از این مدل کمد به عنوان قفسه یا بوفه استفاده می کنید و اشیای تزئینی و شیشه ای خود را به نمایش می گذارید، مدل های کمد روی ریلی با شیشه ساده نیز انتخاب مناسبی خواهند بود. در برخی از این مدل ها این شیشه مات به آینه تبدیل می شود. بنابراین، کمد روی ریل تبدیل به یک کمد دو منظوره شده است، در حالی که شما یک کمد لباس بزرگ دارید، درهای آن می تواند به عنوان یک آینه بلند نیز استفاده شود. ایده آل این است که یکی از سوراخ ها را عادی رها کنید و فقط یکی از آنها را به آینه تبدیل کنید. در این صورت طراحی و دکوراسیون منزل شما زیباتر می شود.

انواع مدل کمد ریلی-decoramsin.com

سایر ویژگی های کمد ریلی

مدل های کمد ریلی از تک سوراخ تا چند سوراخ در دسترس هستند. اگرچه رایج ترین مدل، مدل دو سوراخه است، اما بسته به نیاز و میزان فضا می توانید تعداد سوراخ ها را افزایش دهید. در این مورد، نحوه باز کردن این درهای متعدد را بسته به سلیقه خود مهندسی کنید. می توانید از چهار سوراخ استفاده کنید و هر دو را باز کنید، آنها وصل می شوند و باز می شوند. برخی افراد با سلیقه نیز از طرح هایی بر روی این درب ها و بازشوها استفاده می کنند. می توانید این طرح ها را با استفاده از برچسب ایجاد کنید یا هنگام سفارش درب منزل آن ها را ایجاد کنید.
مدل های ریلی که می توانید آنها را به یک اتاق کوچک در اتاق خود تبدیل کنید. به این ترتیب این مکان می تواند مکانی برای یک نفر باشد. همچنین می توانید با کمک لامپ های نورانی یا تزیینی آن را در نقش های اتاق بچینید و یک چراغ مناسب برای آن بسازید. در این صورت، به خصوص در شب، پیدا کردن وسایل داخل آن آسان تر خواهد بود.

کمدهای درب ریلی راه حل های مدرن و کاربردی ذخیره سازی هستند که می توانند در اتاق های مختلف قرار بگیرند و به خوبی کار کنند. مزیت اصلی آنها این است که به فضای زیادی در مقابل خود نیاز ندارند، زیرا درهای آنها از این طرف به سمت دیگر می لغزند. این به آنها اجازه می دهد که مثلاً در انتهای تخت به خوبی کار کنند.

کمدهای دارای درهای ریلی بر روی مسیرهایی که در بالای چارچوب و کف کمد قرار می‌گیرند کار می‌کنند. برای اتاق های کوچک، درهای ریلی منطقی است زیرا به داخل اتاق باز نمی شوند. در واقع درهای کمد لباس آنها را در جهت خاصی به سمت عقب یا جلو هدایت می کند.

کمدهای با درهای ریلی بسیار بزرگتر از انواع دیگر موجود در بازار هستند و فضای بیشتری را برای وسایل شما فراهم می کنند. آنها می توانند پایدارتر باشند زیرا برای نگه داشتن درها به لولاها تکیه نمی کنند. به طور کلی، این کمدها در فضاهای کوچک یا محدود و در خانه های مدرن تر بهترین عملکرد را دارند.

در واقع، درب کمد ریلی یک راه ساده و شیک برای افزودن فضای ذخیره سازی کاربردی و به حداکثر رساندن فضای خانه شما است. مبلمان را می توان در مقابل آنها قرار داد و حداکثر فضای اتاق را افزایش داد. آنها زیبا و مدرن به نظر می رسند و مکمل بسیاری از دکوراسیون داخلی هستند.

می توانید کمدهای ریلی را نصب کنید که کاملاً با دکوراسیون هر اتاقی مطابقت دارد. این نوع درب ها معمولا طراحی مدرنی به اتاق خواب شما می دهند. با این حال، می توانید از بین مواد و روکش های مختلف، از روکش گرفته تا آینه، انتخاب کنید تا جلوه خاصی به اتاق خود ببخشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا