اتاق خواب مهمان چگونه مکانی است؟

طراحی دکوراسیون داخلی رامسین: حضور مهمان در منزل ما یک امر اجتناب ناپذیر است. همان طوری که خود ما نیز مهمان می شویم.

آمدن مهمان برای ما ایرانی ها همیشه یک اتفاق خوش آیند بوده است. و به رسم فرهنگ و آداب ایرانی باید از آنها به بهترین شکل ممکن پذیرایی و مهمان نوازی شود. بعضی از مھمان ھای از شھرھای دﯾگر برای دیدن ما می آیند و به طور معمول شب را مهمان ما خواهند بود. به همین دلیل ما باید با امکاناتی که در اختیار داریم از آنها پذیرایی کنیم.

معمولا در ذهن ما جا افتاده است که حضور مهمان به این معنی است که ما سفره رنگینی از غذاهای مطلوب و متنوع را برای آنها تدارک ببینیم. ممکن است این موضوع فقط بخشی از کاری است که ما باید انجام دهیم. ولی یکی از کارهای مهمی که می بایست انجام دهیم این است که فضایی برای استراحت میھمانان داشته باشیم که در اصطلاحی آن را اتاق خواب مهمان می گویند.

در این شرایط قبل از حضور مهمان باید بخشی از خانه را برای استراحت از آنها اختصاص بدهیم. داشتن فضایی برای محل خواب و استراحت آنها کمک می کند که با آمدن آنها با خیال راحت مشغول مهمان نوازی شویم.

در چنین شرایطی باید چه تصمیمی گرفت و در تدارک چنین امری چه کنیم. ما در این مطلب نکاتی را در این زمینه آماده کرده ایم که شما را به مطالعه آن دعوت می کنیم.  

می توان تا قبل از آمدن مهمان یکی از اتاق ها را برای این کار در نظر بگیریم. کمعمولا اتاق کار، اتاق کودک و ﯾا گوشه ای از خانه را می توان به این کار اختصاص داد و با اضافه کردن چند وسیله میزبان خوبی برای آنها باشیم.

در گام نخست سعی کنید تختخواب تهیه کنید. معمولا وجود صندلی های تاشو در چنین شرایطی بسیار مناسب و کاربردی هستند. توصیه می کنیم تا جایی که ممکن است از کاناپه استفاده نکنید. اگر هیچ کدام را نیافتید می توانید با انداختن تشک مناسب، محل استراحت آنها را تامین نمایید.

فراموش نکنید برخی افراد عادت دارند وساﯾل خود را از داخل چمدان بیرون نیاورند و از داخل ھمان استفاده کنند. از طرفی برخی نیز وسایل را از داخل ساک و چمدان خارج می کنند. در این شرایط باﯾد کمد و رخت آویزی مخصوص لباس ھا مهمانان تهیه کرد. همچنین یک میز برای قرار دادن وسایل خود نیاز دارند. روی این میز نباید هیچ وسیله ای از شما وجود داشته باشد.

حضور وسایل ما در اتاق خواب مهمان، باید خودداری کرد. چرا که احساس راحتی نخواهد داشت. همچنین باید به مهمان اجازه داد که استقلال داشته باشد و متکی به میزبا نباشد. مثلا با قراردادن ﯾک ساعت زنگ دار به مھمان کمک می کنیم تا ھر ساعتی که لازم بود، خودش بیدار شود. یا وسایلی چون پنکه، تلفن، رختخواب و .. را در اختیار او قرار دهیم.

فضای مهم تری که باید برای مهمان آماده کنیم دستشویی و حمام است. با گذاشتن ﯾک صابون اضافی، شامپو و حوله دست و صورت، در صورتی که میھمان اﯾن وساﯾل را ھمراه نداشته باشد، او را می توانیم خوشحال کنیم.

اتاقی که در اختیار مهمان گذاشته ایم تا مدتی که در آن حضور دارند جزو حریم شخصی آنها محسوب می شود. به همین دلیل باید سعی کنیم که او را در اتاق خود تنها و راحت بگذاریم. مگر در مواردی که خود از ما دعوت کند.

اﯾجاد ﯾک فضای خصوصی برای مهمان

– بعضی از درھا را ببندﯾم. اگر خانه خود را تغییر شکل داده ﯾا از ابتدا به شکلی بوده که بخش ھای مختلف آن به وسیله درھای زﯾاد به ھم متصل می شوند، بعضی از درھا را ببندﯾم. به طور مثال اگر حمام ، ھم از اتاق راه دارد و ھم از سمت سالن پذﯾراﯾی، در سمت سالن را ببندﯾم.

توجه داشته باشید که یک کلید اضافی برای مهمان ھایی که قصد اقامت دارند تهیه نماییم. توصیه می کنیم کلید اضافی خانه را در اختیار آنھا قرار دھید. به اﯾن ترتیب ھم ما به عنوان میزبان و ھم آنها به عنوان میھمان راحت خواھند بود. چرا که ممکن است در مقطعی از شب  نیاز به نوشیدن داشته باشد. و به این ترتیب می تواند از امکانات ﯾخچالی که در اختیار او گذاشته اید بهره مند شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا