طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک

دکوراسیون رامسین: اتاق خواب کودک از جمله فضاهایی است که باید پاسخگوی نیازهای یک کودک برای بازی، خواب، مطالعه و . . . باشد. به همین دلیل طراحی آن می بایست متناسب با روحیات و علاقمندی های کودک شما باشد. چرا که دکوراسیون اتاق کودک از همه لحاظ در پرورش خلاقیت و رشد کودک و اعتماد به نفس او  تاثیر گذار است.

پژوهشگران بر این باورند که دوران کودکی نقش به سزایی در شکل گیری شخصیت او خواهد داشت و کودکان از حساسیت بیشتری نسبت به بزرگسالان برخوردار هستند. تا جایی که ممکن است و فضای منزل به ما اجازه می دهد باید سعی کنیم بزرگترین فضا را برای کودک در نظر بگیریم.

معمولا وجود نورگیر و تراس در اتاق خواب کودک بسیار با اهمیت است و هرچه کودک با  فضایی بیشتری در گیر باشد از نظر فکری رشد مناسب تری دارد. از دیگر نکات مهم خواب است که بر فاکتورهایی چون شخصیت، آرامش، استرس، هوش کودک تاثیر مستقیم دارد.

محیطی که بتواند این نیازها را برآورده کند از جمله الزاماتی است که به آن توجه کنیم. طراحی اتاق خواب کودک برای ارتقاء کیفیت زندگی و کاری خود، بازسازی سیستم اعصاب و ایمنی و عضلانی اسکلتی اهمیت دارد.

 تحقیقات نشان داده است که کودکان وقتی در ساعات معینی به رختخواب می روند نسبت به دیگر همسالان خود که خواب نامنطم ندارند باهوش تر و موفق تر خواهند بود و یادگیری و حل مسائل برایشان آسان است. همچنین در این رابطه نور پردازی متناسب با اتاق کودک که بسیار متفاوت نسبت به بزرگسال است می تواند راهگشا باشد.

تاثیر دیگری که محیط زندگی بر کودک می تواند داشته باشد رشد و پرورش خلاقیت کودک است. پژوهشگران اعتقاد دارند همه انسانها در کودکی استعداد خلاقی دارند و این خلاقیت بستگی به قدرت تخیل پردازی آنها دارد. و این در حالی است که بهترین زمان برای رشد و پرورش خلاقیت از سن ۲ تا ۱۰ سالگی است.

خلاقیت تعابیر مختلفی دارد ولی در کل توانایی فرد برای تولید ایده و همچنین انجام کارها ساده ترین تعریف آن است. بنابراین طراحی خلاقانه و انعطاف پذیر اتاق خواب کودک و درگیر نمودن کودک با فضای متفاوت می تواند خلاقیت او را برانگیزد.

بهره گرفتن از فضای سبز، مکان بازی و انجام بازیهای متنوع می تواند در این امر خیلی تاثیر گذار باشد.

فراموش نکنیم زندگی مدرن کیفیت زندگی را کاهش داده است. چرا که فضاها محدود شده است و کودک از فضاهای متنوع محروم است. به همین دلیل می توان طبیعت و فضا را دیزاین مختص به امروز درست کرد تا به این طریق روحیه کودک را به فضاهایی که کمتر می بیند آشنا نمود که این امر  در شکوفایی استعداد و رشد او اهمیت زیادی دارد.

نمونه هایی از اتاق کودک که توسط شرکت دکوراسیون رامسین انجام گرفته است: 

مطالب مرتبط