خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

۸ نکته هوشمند برای زیبا سازی اتاق خواب کوچک

WhatsApp Image 2020-05-20 at 5.15.18 PM

فهرست مطالب

دکوراسیون رامسین: وقتی پیش خود خود طراحی یک اتاق خواب شیک را تجسم می کنید شاید فکر کنید که یک اتاق خواب زیبا حتما باید بزرگ باشند. با این حال، برخی فکر می کنند ترجمه چنین طرحی گسترده به صورت آنلاین به یک اتاق خواب کوچک غیرممکن است. آنچه آنها نمی دانند این است که کمبود فضا، نباید به معنای کمبود اتاق خواب کوچک شما در زیبایی شناسی باشد.

بدون توجه به اندازه آن ، می توانید اتاق خواب خود را از بسیاری روش های هوشمندانه دیزاین کنید. اگر از اندازه اتاق خواب خود ناراضی هستید حتما ادامه مطلب را مطالعه کنید.

در اینجا هشت نکته جالب در مورد دکوراسیون هوشمند وجود دارد که هر اتاق خواب کوچک را خارق العاده جلوه می دهد:

 

مبلمان را جدا نکنید و مبلمان غیر ضروری را حذف کنید

قبل از هر کاری اتاق را از هر گونه وسیله اضافی پاکسازی کنید. و یک سوال در ذهن خود ایجاد کنید و از خود بپرسید: شما در اتاق خواب خود به چه چیزی نیاز دارید و یا عامیانه تر از اتاق خواب چه می خواهید؟ این کار در ابتدا به شما کمک می کند تا درک بهتری از آنچه نیاز به تغییر در اتاق خواب شما دارد و چگونه می توانید آن را انجام دهید. بدست آورید. و البته احتمال دارد تقریبا با خیلی از وسایل اضافی در اتاق خواب خداحافظی کنید؟

از آنجا که مهم نیست اندازه اتاق خواب شما چه قدر باشد پس تا جایی که ممکن است از شلوغی بیش از حد پرهیز کنید.  بنابراین، باید اطمینان حاصل کنید که آنچه نیاز روحی شما می طلبد به آن اضافه کنید تا آرامشی که دنبال آن هستید را بدست آورید.

همیشه فکر ما به تنهایی نمی تواند پاسخگوی نیازهای درونی باشد پس سعی کنید از دوستی که در طراحی دکوراسیون تخصص لازم را دارد کمک بگیرید. برخی از افرادی که رنگ های متنوعی را دوست دارند ، ممکن است احساس کنند که این نوع ایده آل است که انواع رنگ ها را در اتاق خواب خود بگنجانید. با این حال ، این انتخاب ایده آل نیست ، زیرا استفاده از رنگهای زیاد می تواند اتاق شما را بسیار شلوغ جلوه دهد.

در عوض ، هنگامی که اتاق خواب خود را تزئین می کنید ، مطمئن شوید که به یک پالت رنگ محدود چسبیده اید. کار با یک پالت حداقل باعث می شود راحت تر بتوانید برنامه ای برای اتاق خواب خود داشته باشید. شما برده نمی شوید. به علاوه ، اتاق شما هارمونی به نظر می رسد، که به خصوص برای اتاق های کوچکتر بسیار مهم است.

اتاق خواب کوچک با نور کم باعث می شود کوچکتر و کلاستروفوبیک به نظر برسد ، به خصوص اگر کمبود نور طبیعی باشد. پس تا آنجا که ممکن است، باید سعی کنید راه هایی برای ترکیب نور طبیعی در اتاق خواب خود پیدا کنید. به این ترتیب سقف های شما بالاتر به نظر می رسند و اتاق شما گسترده تر به نظر می رسد.

حداقل باید اطمینان حاصل کنید که وسایل نوری در همه مکان های مناسب وجود دارد. از قرار گرفتن در نقاط تاریک یا تاریک در فضای اتاق خواب خودداری کنید. در صورت امکان ، باید سعی کنید پنجره های بزرگتر را در اتاق خواب خود نصب کنید تا نور بیشتر شود. پنجره های بزرگتر فقط قصد روشن کردن اتاق خواب شما را ندارند، بلکه آنها اتاق شما را نیز با تهویه مطبوع تری انجام می دهند.

همیشه تزئین اتاق امر پسندیده ای است. تزئین اتاق، متناسب با روحیه شما کمک زیادی به ایجاد یک فضای دلچسب و دنج می کند.  توصیه می کنیم حتما یک نقطه کانونی در کل اتاق ایجاد کنید.  هنگامی که یک کانون در اتاق خود دارید ، باید مطمئن شوید که سر و صدای تزئینی بیش از حد در اطراف خود ایجاد نکنید. چرا که در اتاق خواب داشتن یکسری وسایل ممکن است تمرکز شما را به هم بریزند.

به همین مناسبت با توجه به نکته قبلی، تختخواب شما به عنوان یک ستاره در یک اتاق خواب کوچک به نظر می رسد. و از این پس تا جایی که امکان دارد  تختخواب خود را جذاب کنید و برای آن وقت بگذارید.

یکی از راه های انجام این کار این است که با چیدمان تختخواب خود آگاه تر باشید. با داشتن تخت خواب مناسب ، می توانید یک نقطه کانونی فضا را به راحتی ایجاد کنید. و فراموش نکنید سبک اتاق خواب باید متناسب با موضوع اتاق خواب و همچنین سایر خانه باشد.

اگر نمی خواهید تختخواب شما نقطه کانونی اتاق خواب شما باشد ، انتخاب یک قاب مینیمالیستی بهترین گزینه پیشنهادی ما هست.

چندین ترفند طراحی وجود دارد که می توانند یک فضا را به چشم بیاورند. یک نمونه این است که پرده ها را نزدیک سقف آویزان کنید. این ترفند باعث می شود سقف بالاتر به نظر برسد و همین طور اتاق جادار و بزرگ به نظر برسد.

همچنین داشتن آینه روی یکی از دیوارها ایده خوبی برای ایجاد توهم فضای داخل اتاق خواب کوچک شماست.

با استفاده از قسمت های مختلف اتاق به عنوان فضای ذخیره سازی ، از فضای بیشتری که دارید استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید از منطقه زیر اتاق خواب خود استفاده کنید و یک قاب نصب کنید که بتواند به عنوان کابینت نیز باشد.

شما اگر می خواهید این فضا را برای انجام دو یا چند کار  استفاده کنید، به این ترتیب ، بدون شلوغ کردن، بیشترین استفاده را از اتاق خواب خود ببرید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *