خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

۵ نکته مهم در زمینه تمیز کردن مبلمان

WhatsApp Image 2020-07-04 at 06.50.30 (5)

فهرست مطالب


طراحی دکوراسیون رامسین: خیلی از افراد تمیز کردن مبلمان خود را سخت می گیرند و دغدغه زیادی در این خصوص دارند. در حالی که نظافت و شستشو اگر به صورت صحیح باشد به هیچ وجه سخت نیست.

چه مبلمان لوکسی داشته باشید و چه مبل و میز معمولی، مراقبت صحیح از آن خیلی مهم است. با انجام مراقبت های روزمره و تمیز کردن ، مبلمان شما همیشه نو و زیبا دیده می شود. ما در این مطلب ۵ نکته مهم را آورده ایم که به شما کمک می کند به راحتی مبلمان خود را تمیز کنید.

نکاتی درباره تمیز کردن مبلمان

مراقبت روزانه: مبلمان رنگ شده می تواند یکی از ساده ترین موارد برای تمیز کردن خانه باشد. مبلمان نقاشی شده فقط به یک گرد گیری هفتگی نیاز دارد و با یک پارچه تمیز پاک می شود.در میان لکه هایی هستند که به راحتی پاک نمی شوند به همین خاطر شما باید از پاک کننده ها و شوینده هایی که برای شستشوی مبلمان است استفاده کنید. فقط یک نکته را یادآورم شوم که هر ماده شوینده ای برای یک جنس تولید شده است.

مراقبت ویژه: در صورتی که مبلمان نقاشی شده شما دارای لکه هایی باشد، می توانید از چند روش برای از بین بردن لکه استفاده کنید. ولی گاهی خراشیدگی اتفاق می افتد. قبل از هرگونه تعمیراتی می توانید، از سنباده زدن ، شروع کنید. به یاد داشته باشید که با دقت زیادی سنباده بکشید که عمق محل خراب نشود.

معمولا بعد هر سنباده زدنی باید آن قسمت را رنگ کنیم. به همین خاطر قبل از رنگ آمیزی، رنگ خریداری شده را با رنگ مورد نظر مطابقت دهید که چوب دو رنگ نشود.

تمیز کردن مبلمان چوبی

مراقبت روزانه: دوام، مقاومت و جنس مبلمان چوبی یکی نیست. حتما توجه داشته باشید که جنس و نوع چوب مبلمان را شناسایی کنید. وقتی بدانید چوب شما از چه نوع ترکیبی برخوردار است ، می توانید بهتر از پیش در مراقبت آن نقش داشته باشید.

نوع تهویه و پاک کننده های چوب خیلی مهم است. پروتکل های مختلفی برای از بین بردن گرد و خاک وجود دارد. ولی همیشه یک پارچه خشک بهتر از هر وسیله دیگری است.

همچنین استفاده از پولیش باعث درخشندگی طبیعی مبلمان می شود. مقدار کمی از پولیش مبلمان روی یک پارچه گزینه خوبی برای تمیز کردن دوره ای است. فقط توجه داشتید باشید که از چه نوع پارچه ای در تمیز کردن مبلمان استفاده می کنید. همچنین ، به یاد داشته باشید که باید در جهت چوب دستمال بکشید. مخصوصا این موضوعذ برای افرادی مهم است که صاحب مبلمان چوبی آنتیک و با ارزشی هستند.

نکات تمیز کردن مبلمان چرمی

مراقبت روزانه: چرم مستعد خشک شدن است. در نتیجه ، نگه داشتن مبلمان چرمی دور از نور مستقیم خورشید و سایر منابع گرما بسیار ضروری است. طبق معمول چرم خود را با یک اسفنج مرطوب / پارچه و گرد و غبار تمیز کنید.

مراقبت ویژه: مبلمان چرمی کثیف نیاز به مراقبت ویژه دارد ، به خصوص اگر قصد دارید مبل های چرمی سفید را تمیز کنید. می توانید از ۱/۴ سرکه سفید تا ۱/۲ آب و یک پارچه استفاده کنید. شما می توانید این کار را با شستن ، استفاده از صابون زین چرمی ، مالش دادن با پارچه انجام دهید.

مراقبت ویژه: هنگام تمیز کردن اثاثیه یا لوازم داخلی کف پوش، از پارچه ای مرطوب استفاده کنید. اگر این لکه از بین نرود ، می توانید دستگاه تمیز کننده بخار را امتحان کنید. این باعث می شود پارچه شما تازه شود. اگر لکه باقی ماند، می توانید از ترکیب سرکه و جوش شیرین استفاده کنید.

نکات تمیز کردن مبلمان حصیری

مراقبت روزانه: مبلمان حصیری دارای الیاف طبیعی است. این الیاف نیز مستعد خشک شدن هستند. در نتیجه ، باید آن را تا حد امکان از تابش نور خورشید دور نگه دارید. بیشتر افراد از حصیری برای مبلمان فضای باز خود در پاسیو ، تراس و باغچه استفاده می کنند. سعی کنید در زمانی که از آنها استفاده نمی کنید آنها را بپوشانید. این کار باعث ماندگاری آنها می شود. گردگیری و کشیدن جاروبرقی نیز برای حصیری مناسب است.

مراقبت ویژه: با گذشت زمان ، حصیر خشک می شود و برای حفظ آن ، رطوبت لازم است. آب را با یک محلول ملایم مخلوط کنید. بگذارید محلول در حوله های خود فرو رفته و خیس شود و سپس با یک دستمال تمیز با دقت پاک کنید. می توانید با استفاده از یک برس کوچک و نرم ، به آرامی روی حصیر بکشید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *