یک اتاق خواب باید دارای چه عناصری باشد؟

دکوراسیون داخلی رامسین: خلق یک اتاق خواب راحت و رمانتیک ممکن است برای خیلی از افراد یک چیز محال باشد. در حالی که اگر بخواهیم چنین مکانی را به زبان ساده توصیف کنیم معنی ساده آن؛ کنار ھم قرار دادن اجزا به طوری که فرد در آن احساس آسایش و راحتی کنند، خلاصه می شود.

پیشنهاد می کنیم که در گام نخست ایده های خود را با هر امکاناتی که در اختیار دارید آزمایش کنید. و البته به احساسات همسرتان در این تغییرات توجه کنید و علایق او را نیز مد نظر قرار دهید.

رنگ اثر عمیق و موثری بر ذھن شما دارد . حتی نگاه کردن به رنگھا احساسات متفاوتی را در ما ایجاد می کند ، بنابراین در انتخاب رنگ برای اتاق خوابتان حساس باشید .

قرمز رنگ عاشقانه و رویایی می باشد . استفاده از روتختی یا کوسن ھای قرمز در اتاق خواب به ایجاد محیط عاشقانه کمک می کند . البته اگر انسان عصبی مزاجی ھستید از رنگ قرمز دوری کنید چون علاوه بر عشق ، قرمز تحریک کننده عصبانیت نیز می باشد.

سبز و ابی ، رنگھای خودمانی و ارامش بخشی ھستند و در اتاق خواب ایجاد حس راحتی می نمایند . سبز رنگ سنتی ازدواج و باروری است .

رنگ ھایی که چندان مناسب یک اتاق خواب رمانتیک نمی باشند عبارتند از : سفید ، خاکستری ، صورتی و زرد . البته استفاده از انھا در بعضی وسائل موردی ندارد اما به عنوان رنگ اصلی ایده جالبی نمی باشند . سفید و خاسکتری رنگ ھای بسیار ساده ای ھستند و نوعی احساس خلسه و بی حالی ایجاد می کنند رنگ زرد به مقدار زیاد ، چشم را اذیت کرده و حس عصبانیت را برمی انگیزد . رنگ صورتی باعث ارامش و شادیست اما در نظر عموم این رنگ بسیار دخترانه است و ممکن است مرد از این موضوع احساس نارضایتی کند .

نورپردازی یک راه سریع برای ایجاد احساسات در یک اتاق است . نورپردازی ھای درخشان و روشن اتاق را شاداب کرده و در فرد احساس شور و شادی ایجاد می کند اما اگر ھدف شما ایجاد یک اتاق رمانتیک و خصوصی است استفاده از نورھای تیره مناسب تر می باشد .

یکی از راحت ترین راه ھا استفاده از چراغھای رنگی به رنگھای تیره است . بعضی از این چراغھا قابلیت تغییر رنگ دارند و می توانید ھر زمان رنگ دلخواه را امتحان کنید .

می توانید از اباژورھا و چراغ ھای تزیینی به رنگ ھای مختلف در اتاق استفاده نمایید بھترین گزینه رنگ ھای قرمز و سیاه می باشد . دقت کنید که نور سبز یا ابی اثر جالبی ندارد و حالت بیماری را القا می کند . در صورت تمایل به استفاده از این رنگ ھا سعی کنید انھا را در کنار مجموعه ای از رنگ ھای دیگر به کار ببرید .

                                     

 

استفاده از شمع ھای رنگی و معطر نیز ایده خوبی می باشد .

برای ایجاد یک اتاق خواب رمانتیک در انتخاب وسائل دکوراسیون دقت کنید . تمام وسائل انتخابی باید زیبا و جذاب باشند .

استفاده از بعضی اثار ھنری اتاق عاشقانه ای را ایجاد خواھد نمود . دیدن مناظر طبیعی و یا پرتره ھا و تصویرھای انسانی جذاب و یا مجسمه ھای خوش فرم احساس خوبی را ایجاد خواھد نمود . از مناظر تخیلی و ناخوشایند بپرھیزید .

مھم ترین وسیله در اتاق خواب ھمان تخت خواب می باشد . در یک اتاق خواب رمانتیک نقش این وسیله مشخص تر نیز خواھد بود . تخت باید زیبا و راحت باشد .

به تخت به چشم بوم نقشی نگاه کنید که با کوسن ھا ، مmفه ھا و تشک ھا در حال نقاشی ان ھستید .استفاده از پارچه ھای اطلسی یا ابریشمی ایده خوبی خواھد بود .

از تشک ھای کوتاه تر استفاده کنید و در اطراف تخت میزھای کوچک زیبا بگذارید و وسائل بزرگ مانند کمد را چشبیده به دیوار قرار دھید . استفاده از سایبان برای تخت نیز ایده جالب و جذابی است .

در طراحی یک اتاق خواب رمانتیک بھترین راه در نظر گرفتن روحیه و خواسته ھای خودتان است و با پیاده سازی آنھا در محیطی ارام و رمانتیک خواھید بود . در زیر نکاتی است که به شما کمک خواھد کرد:

▪ به ھیچ عنوان از نورھای درخشان و زننده استفاده نکنید .

 

 

▪ مبلمان اتاق را تا حد ممکن راحت و ساده انتخاب کنید

▪ یک ظرف قشنگ محتوی شوکت ھای زیبا یا میوه ھای خوشرنگ و ریز مثل توت فرنگی بر روی میز توالت زیبایی و ارامش خاصی به ھمراه دارد .

▪ بر روی میزھای کنار تخت یا بر روی میز توالت شمع ھای معطر قرار دھید .

▪ از تخت ھای دارای سایه بان استفاده کنید و حریرھا و دراپه ھای زیبا برای ان انتخاب نمایید

اتاقی قرار ندھید و تا حد امکان از پرده ھای زخیم و چندیه استفاده کنید .

▪ موسیقی رمانتیک مناسب اتقا خواب رمانتیک است پس دستگاه سی دی خود را در دسترس قرار دھید .

▪ از پارچه ھای مخملی و حریر قرمز رنگ ، البالویی یا رنگ ھایی با مایه قرمز استفاده کنید .

▪ بر روی تخت کوسن ھای نرم و زیادی قرار دھید .

▪ می توانید از چراغ ھایی با نور قرمز ملایم یا صورتی استفاده نمایید

▪ از عود و سایر چیزھای خوشبو استفاده نمایید

▪ می توانید عطر مورد عmقه خود را در صورت مmیم بودن بر روی تخت بپاشید

 

 

چگونه فضای اتاق خواب را بزرگتر نشان دھیم ؟

 

در فضای اتاق از کمدھای آینه دار استفاده کنید، چون اتاق را بزرگتر نشان می دھند.

برای انعکاس منظره بیرون، آینه را درست مقابل پنجره قرار دھید.

آینه انعکاس و جلوه نور را مضاعف می کند، پس برای روشنایی بیشتر از جلوه آن به خوبی استفاده کنید.

آینه می تواند یک فضای تاریک را به فضایی دلباز و روشن مبدل کند.

آینه به فضای اتاق ھویتی خاص می بخشد. پس چرا از آن بھره نبرید؟

سعی کنید از رنگ ھای روشن برای فضای اتاق خواب استفاده کنید، چون این رنگ ھا فضای اتاق را بزرگتر نشان می دھند.

برای اتاق خواب، کاغذ دیواری با طرح و نقش ظریف انتخاب کنید.

اتاق را با موکت طرح ساده کفپوش نمایید. وسایل خود را با ھماھنگی بچینید تا اتاق خیلی شلوغ نشود.

از انتخاب رنگ ھای تندی مثل نارنجی و قرمز تند خودداری کنید، چون این رنگ ھا دیوارھا را به ظاھر به ھم نزدیک می کنند و فضای اتاق را کوچک می نمایند. رنگ ھای روشن و شادی مثل آبی کمرنگ و سبز روشن، فضا را بزرگتر نشان می دھند.

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسته مطلب :   بلاگ
  •   تاریخ انتشار :  2020/09/06

مطالب مرتبط

نوشته‌های تازه