دکوراسیون داخلی سبک فرانسوی اتاق نشیمن

چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل و معرفی 12 سبک معروف | سبک های پرطرفدار سال

چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل و معرفی 12 سبک معروف

چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل و معرفی 12 سبک معروف موضوع اصلی مقاله شرکت رامسین میباشد. چیدمان و طراحی داخلی باعث هماهنگ سازی اجزای منزل برای زیبایی بیشتر و دلنشین شدن فضای خانه می شود. آشنایی با سبک های مختلف چیدمان داخلی به شما کمک می کند، دکور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

شرکت رامسین یکی از بهترین شرکت های دکوراسیون داخلی در تمام مناطق تهران و شهرستان میباشد که آماده ارائه انواع خدمات در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون منزل، بازسازی و نوسازی خانه های قدیمی، مشاوره خرید وسایل منزل و انواع خدمات دیگر دکوراسیون میباشد.برای مشاوره رایگان و سفارش باماتماس بگیرید.

چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون سبک اسکاندیناوی

دکوراسیون سبک اسکاندیناوی در اوایل قرن بیستم شکل گرفت. این سبک از دکوراسیون با بکارگیری سادگی و کاربردی فضایی آرام به وجود آورده است. تمام عناصر دکور خانه در سبک اسکاندیناوی در روشنایی و آرامش خلاصه می شود. در این سبک از مصالح چوبی رنگ روشن، مبلمان نرم و مدرن که  بسیار ساده و رنگ روشن و همچنین دکوریجات به صورت پراکنده چیدمان می شود.

نور طبیعی یکی از عناصر مهم سبک دکوراسیون اسکاندیناوی می باشد. طراحان این سبک با استفاده از پنجره های بزرگ اجازه می دهد تا نور خورشید فضا را مملو از نور کند.

چیدمان و دکوراسیون داخلی سبک اسکاندیناوی
چیدمان و دکوراسیون داخلی سبک اسکاندیناوی

دکوراسیون سبک فرانسوی

دکوراسیون سبک فرانسوی پر زرق و برق و اصیل می باشد. این سبک از رکوراسیون هزینه بالایی دارد، زیرا تمام وسایل خانه از مبل گرفته تا کوچکترین دکور بسیار ارزشمند هستند. در دکوراسیون سبک فرانسوی از وسایل روشنایی متنوعی مانند: آویز های کریستالی استفاده می شود. سقف های بلند گچ بری و پنجره های بزرگ از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

رنگ اصلی این سبک پاستیلی و روشن هسنتد و در جاهای معمولی نیز از سفید عاجی استفاده می شود. اتاق نشیمن در سبک فرانسوی کاملآ لوکس طراحی می شود و وسایل اصلی در دکور اتاق نشیمن صندلی، یک مبل کوچک، میز بیضی یا گرد، شومینه، شمعدانی و چند قاب عکس کوچک قرار میگیرد.

اکسسوری در سبک فرانسوی بسیار حائز اهمیت است. بطور مثال: مجسمه های شیشه ای و چینی، جعبه های حکاکی شده جواهر، پرده های کهنه، پارچه های دست بافت توری، قفسه های باز برای ظروف چینی، کوسن های گلدوزی و عتیقه جات در این سبک جدا ناپذیر است.

دکوراسیون داخلی سبک فرانسوی اتاق نشیمن

دکوراسیون سبک روستیک

دکوراسیون سبک روستیک یا rustic سبکی است که در آن سادگی و روستایی بودن اهمیت بسیاری دارد. سبک روستیک ماهیت و اساس روستایی دارد که به معنی ساده زیستن و دوری از زرق و برق و پناه بردن به طبیعت است.

استفاده از متریال طبیعی مانند: سنگ رودخانه، تنه درختان، چوب های برش خورده، پشم گوسفند و برای ساخت مبلمان از چوب های بازیافتی در این سبک  استفاده می شود. شومینه در سبک روستیک بسیار حائز اهمیت است، زیرا در این سبک شومینه حال و هوای طبیعت و روستایی را منتقل می کند. شومینه با نمای سنگی که با چوب می سوزد بهترین انتخاب می باشد.

اگر قصد رنگ کردن دیوار ها را دارید، رنگ سفید محبوب ترین رنگ در این سبک است که می توان با قاب عکس های قدیمی دیوار سفید را تزئین کرد. فلزات براق مانند: قاشق، چنگال، دیگ و سایر لوازم فلزی در دکور روستیک انتخاب مناسبی است.

چیدمان و دکوراسیون داخلی سبک روستیک

دکوراسیون سبک مدرن

دکوراسیون سبک مدرن  یا modern یک واژه لاتین به معنی تازه باب شده است.در ابتدای قرن بیستم در میان طراحان دکوراسیون اروپایی عکس العملی نسبت به تزئینات افراطی اواﯾل قرن نوزدھم پدﯾدار شد و آنان را به سوی سبکی از معماری که بیشتر بر روی فضاھای باز، تناسب و سطوح صاف تکیه داشت سوق داد. 

این سبک یکی از محبوب ترین سبک وکوراسیون میان طراحان است، که جلوه ای زیبا و ساده در فضا ایجاد می کند. با توجه به سادگی در این سبک باید از رنگ های خنثی، مبلمان ساده و تک رنگ خنثی، سادگی در طراحی، طراحی پلان باز، استفاده از فلزات درخشان و … استفاده می شود.

نورپردازی یک دکوراسیون زیبا اهمیت بسیاری دارد. برای داشتن نور مناسب نیز الگوهای متفاوتی وجود دارد. به عنوان مثال: لامپ های آویزان و رشته ای، استفاده از لامپ های دیواری و لوستر های شیک و زیبا.

برای خرید وسایل مورد نیاز دکوراسیون خود حتمآ باید به ابعاد خانه توجه کرد و متناسب با فضا که در اختیار دارید خرید کنید. فرش و پرده هایی که با هم متناسب داشته باشند و با سبک انتخابی شما مطابقت دارد استفاده کنید. زیرا تعادل و توازن در فضا باعث زیبایی می شود.

چیدمان و دکوراسیون داخلی به سبک مدرن

دکوراسیون سبک کلاسیک

سبک کلاسیک مترادف سبک سنتی نمی باشد، تفاوت بین سبک کلاسیک و سنتی این است که سبک سنتی بر گرفته از سنت و فرهنگ هر منطقه است و سبک کلاسیک محبوبیت ماندگاری اصیل دارد.طراحی به سبک کلاسیک شامل عناصر تزیئنی ظریف و حکاکی شده که یاد اور شکوه عصر باستان در یونان و روم است.

سبک کلاسیک از تجمل گرایی استقبال می کند و نقطه مقابل دکوراسیون مینیمال می باشد. در دکوراسیون پذیرایی این سبک از مبلمان آنتیک سلطنتی، دکورهای حکاکی شده، پرده های فاخر، تزیئنات شگفت انگیز، لوسترهای چشمگیر، فرش های دست بافت پر نقش و نگار،دیوار های گچ بری و سقف های گچ بری شده یک فضایی مجلل و باشکوه را ایجاد می کند.

چیدمان و دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک
چیدمان و دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک

دکوراسیون سبک نئوکلاسیک

دکوراسیون سبک نئو کلاسیک در قرن نوزدهم ظهور پیدا کرد. ویژگی معماری این سبک عبارنتد از: سادگی اشکال هندسی، استفاده دراماتیک از ستون ها، عظمت ابعاد می توان اشاره کرد.

دکور نئوکلاسیک که بر گرفته از هنر یونان است از ستون ها، کتیبه ها، طلاکاری ها، نقش های برجسته و مبلمان با شکوه تشکیل می شود. گلدان ها و کوزه های تزیئنی از عناصر جدایی ناپذیر طراحی دکوراسیون نئوکلاسیک هستند. مبلمانی که در سبک نئوکلاسیک استفاده می شود، دارای فریم چوبی ظریف و ساده ای می باشد که در کنار پارچه های تک رنگ و بدون طرح و نقش طراحی می شود.

معمولا این سبک از پالت رنگ های خنثی مانند: کرم، بژ، نسکافه ای و طوسی استفاده می شود.سبک نئوکلاسیک میتواند در رنگ های تیره نیز زیبایی و آرامش زیادی به فضای داخلی خانه بدهد.

چیدمان و دکوراسیون داخلی به سبک نئو کلاسیک

دکوراسیون سبک مینیمال

دکوراسیون سبک مینیمال یا minimal یک واژه لاتین به معنی حداقل است. مینیمال یا همان ساده گرایی بوده و در صنعت دکوراسیون نیز برای ساده تر کردن فضا استفاده می شود.

طراحی خانه های مینیمالیستی یک طرح ساده، بی آلایش و کارامد است،در این سبک طراحی تمرکزش روی ساده سازی فضا و سعی می شود از شلوغی و لوازم اضافی اجتناب کند.

مبلمان مینیمالیست طراحی بسیار ساده داشته و همین سادگی مخاطب را به خود جذب می کند. در طراحی این سبک از فرم ها و خطوط مستقیم استفاده می شود و هیچ خبری از تزئینات پر کار نیست.یکی دیگر از ویژگی این سبک طراحی ساده و بدون طرح و یا کاغذ دیواری با بافت ساده و بدون طرح و در پالت رنگی خنثی استفاده می شود.

چیدمان و دکوراسیون داخلی به سبک مینیمال

دکوراسیون سبک بوهو

دکوراسیون سبک بوهو یا Bohemian نوعی دکوراسیون کولی می باشد. پایه و طرح کلی چیدمان در دکوراسیون بوهو ساده می باشد. برای ایجاد فضایی آرام و دلپذیر از گل و گیاهان خانگی در این سبک استقبال می شود. در سبک بوهو از یک سبد حصیری ساده به جای گلدان پر زرق و برق استفاده می شود.

این سبک هیچ قاعده ای برای رعایت رنگ ندارد. ولی بیشتر از رنگ های تند و شاد، طرح های شلوغ که احساس رهایی با خود به همراه دارد و رنگ های گرم و خاکستری در کنار رنگ های سرد خنثی به میزان کمتر استفاده می شود. البته نا گفته نماند، رنگ سفید رنگ کلیدی سبک بوهو است.

چیدمان و دکوراسیون داخلی به سبک بوهو

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *