چیدمان منزل بدون مبل

چیدمان منزل بدون مبل

در زمان گذشته سبک و شیوه زندگی افراد به گونه ای بود که مبلمان در زندگی افراد جایگاه چندانی نداشت و چیدمان منزل بدون مبل صورت می پذیرفت.اما امروزه به دلیل تغییرو تحولاتی که روند زندگی ها رخ داده سبب استفاده ازانواع و اقسام مبلمان شده وبسیار مورد توجه قرار گرفته است به این صورت که  می توان اظهار داشت که مبلمان به یک جزء جدایی ناپذیر از وسایل منزل و محل کار همگان تبدیل شده است.

چیدمان منزل بدون مبل و صندلی

چیدمان منزل یکیز جنبه‌های مهم در طراحی داخلی است که تأثیر قابل توجهی بر آرامش و راحتی ما در خانه دارد. اما آیا می‌توانیم یک منزل را بدون مبل و صندلی بهور کامل چیدمان کنیم؟ بله، می‌توانیم! در ادامه به بررسی چنداهکار برای چیدمان منزلدون مبل و صندلی می‌پردازیم.

1. پادری: استفاده از پادری‌ها به عنوان جایگزین مبل و صندلی میتواند یک راه حل مناسب باشد. پادری‌ها از جنس‌ها و طرح‌های مختلفی ساخته می‌شوند و می‌توانند به راحتی با سبک دکوراسیون منزل هماهنگ شوند.

2. پاف: پاف‌ها نیز جایگزین خوبی برای مبل و صندلی هستند. آن‌ها از جنس‌ها و اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند و می‌توانند به عنوان صندلی یا حتی محل استراحت استفاده شوند.

3. تشک: استفاده از تشک‌ها به عنوان پشتیبان نشستن نیز یک راه حللاقانه است. تشک‌ها می‌توانند به صورت پشتیبان در طول دیوار قرار گیرند وضایی را برای نشستن و استراحت فراهم کنند.

4. پافهای زمینی: استفاده از پافهای زمینی، مانند پافهای بزرگ و نرم، می‌تواند یک گزینه جذابرای چیدمان منزل بدون مبل و صندلی باشد. این پافها فضایی را برای نشستن و تفریح در طبیعت فراهم می‌کنند.

5. تخت‌خواب‌های زمینی: استفاده از تخت‌خواب‌های زمینی به عنوان جایگزین مبل و صندلی نیز یک ایده خلاقانه است. با قرار دادن تشک‌ها و پاف‌ها در اطراف تخت‌خواب، فضایی راحت و آرام برای استراحت فراهم م کند.

دکور و چیدمان منازل بدون مبلمان چگونه است؟

اگر به تحقیق در رابطه با آداب و رسوم ایرانیان بپردازیم  خواهیم دید خانه هر فرد محلی برای دستیابی و تامین آرامش او و دیگر اعضاء محسوب می شود و باید تمام ملاک های لازم برای یک زندگی شاد، دور از تنش و مناسب در آن فراهم شود.

چیدمان منزل یکی از این موارد است  که باید به آن توجه داشت به این صورت که نشستن روی زمین از دیرباز بین ایرانی ها رایج بوده و افراد در گذشته ها که شناختی از مبلمان نداشته و دور از ذهن آنها بوده است و برای نشستن از انواع مختلف زیراندازها استفاده می کردند، هرچقد که زمان به سمت جلو حرکت کرده وسایل و سبک زندگی ها دچار تغییرات گردیده، تا آنجا که برای راحتی بیشتر علاوه بر زیر اندازها از بالشتک های کوچک و یا سطحی نرم تر و راحت تر از زیر اندازها استفاده می شد و موارد ذکر شده بر روی زیرانداز اصلی قرار داده می شده است این چیدمان بیانگر همین مبلمان های امروزی  با طرح و مدل های گوناگونی بوده است.

بیشتر بخوانید : بازسازی منزل

به نوعی دیگر می توان گفت،سبکی از زندگی مرفه در زمان خود بشمار می رفته است. درحالت روزمره و عام چیدمان ها عادی و ساده بودند اما در مجالس و مراسمات از نشیمن ها با رویه ها و طراحی خاص و منحصر به فرد استفاده می شده و این مسئله نوعی احترام به میهمانان تلقی می شده است.

 

دکور و چیدمان منازل بدون مبلمان چگونه است؟

در چیدمان ‌منزل بدون مبل از چه وسایلی میتوان استفاده کرد؟

اگر قصد چیدمان منزل بدون مبلمان را دارید باید بدانید که ازچه مواردی به عنوان جایگزین می توان بهره گیری کرد، همراه ما باشید تا در این قسمت مواردی را برای شما ذکر کنیم.

۱.فرش ها با طرح ها و سبک های گوناگون

۲. انواع موکت ها

۳.انواع مختلف بالشتک ها و کوسن ها

۴.انواع مختلفی از تشک های کوچک

۵.آویزهای تزئینی

۶.گل ها و گیاهان متناسب با چیدمان

۷. پشتی ها

۸.بکار گیری اشیاء و آثار صنایع دستی

در چیدمان منزل بدون مبل باید به چه مواردی توجه کنیم؟

۱.چیدمان منزل به نحوی باشد که فضا حالت آشفتگی و بهم ریختگی نداشته باشد.

۲.نظم و تناسب  اشیاء را مد نظر گرفته و درهنگام قرار دادن وسایل در کنار هم و در حین چیدمان دقت کرد.

۳.رنگ ها را در حین چیدمان فراموش نکنیم.

۴.سبک های چیدمان را رعایت کنیم( سنتی،مدرن،کلاسیک و…).

بیشتر بخوانید : دکوراسیون منزل

 بهترین جایگزین بجای مبلمان کدام است؟

پیش از فراگیری مبلمان در زندگی ها،قالب تمامی چیدمان های منازل بر مبنای فرش ها انجام می گرفت،فرش ها انواع مختلفی از جمله دستباف و ماشینی دارند که هرکدام پیرو طراحی و سبکی متفاوت بوده و افراد باتوجه به سلایق شخصی خود می توانند اقدام به تهیه آن و انجام چیدمان منزل بدون مبلمان کنند.

البته لازم است این نکته را یاداور شد که در استفاده از فرش ها باید تمامی محیط های منزل باهم هماهنگی داشته باشد و از چند سبکی بودن در چیدمان اجتناب کرد.

در چیدمان منزل بدون استفاده از مبلمان،از چه رنگ هایی استفاده کنیم؟

۱.اگر به دنبال چیدمان سنتی هستید رنگ هایی نظیر زرشکی، زرد، آبی، سبز یشمی، نارنجی، سورمه ای و.. رنگ هایی با پایه گرم و روشن استفاده کنید. تا حس سرزندگی، نشاط و جذابیت را از محیط چیدمان شده دریافت کنید. البته باید توجه داشت رنگ قرمز و قهوه ای بیشتر برای فرش ها و نشیمن ها قابل استفاده می باشد.

۲.اگر چیدمان مدرن و امروزی را مد نظر دارید از رنگ های خاکستری، صورتی، سفید، نیلی، آبی فیروزه ای، نسکافه ای، خردلی، سبز روشن و…بکار گیرد تا آرامش و ثبات همیشه در محیط القا شود.

 

در چیدمان منزل بدون استفاده از مبلمان،از چه رنگ هایی استفاده کنیم؟

سالن های بدون مبلمان را چگونه زیبا کنیم؟

نکته ی حائز اهمیت در پوشش سالن منزل ان هم بدون مبلمان به این نحو است که فضای سالن را بگونه ای بیارائیم که نشاط، سرزندگی و انرژی مثبت به افراد منتقل شود، بدین منظوراز بالشتک ها و کوسن های رنگی، پرده های جذاب، نشیمن های خوش رنگ و لعاب، نرم، راحت و شکیل استفاده کرد.

منظور از چیدمان رختخوابی چیست؟

چیدمان رختخوابی اشاره دارد به چیدمان خاصی از منزل که در آن بجای استفاده از مبلمان از تشکچه ها و نشیمن هایی که همانند رختخواب نرم و راحت هستند، رختخواب های کوچکی که سطح بلندتری نسبت به سطح زمین ایجاد می کنند و همچنین بسیار کاربردی و مناسب برای چیدمان منزل بدون مبلمان هستند.

سخن پایانی

در انتها به شما پیشنهاد می کنیم اگر به دنبال یافتن چیدمان زیبا، راحت، کم هزینه، متناسب با المان های روز اما بدون مبلمان هستید به وب سایت رامسین که به صورت تخصصی در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فعالیت دارد مراجعه نمایید، تا از تمامی سبک ها و چیدمان های جذاب و جدید اگاهی پیدا کنید.

هدف ما از ارائه  این مطالب  بالابردن سطح آگاهی افراد و کسب اطلاعاتی در رابطه با چیدمان منزل بدون مبلمان بوده است، زیرا برخی افراد فضای کوچکی برای زندگی در اختیار دارند و از زندگی های یکنواخت و استفاده از مبلمان ها دل زده شده و به دنبال تنوع در چیدمان منزل هستند، از این رو چیدمان های مختلفی از جمله سبک های سنتی،کلاسیک،مدرن،فوق مدرن و… را می توانند بکار گیرند و حس خوب زندگی را با داشتن دکوراسیون و چیدمانی جذاب  به خود و دیگران هدیه کنند.

 

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *