WhatsApp Image 2020-06-01 at 08.33.54 (1)

چگونه می توان یک چمن سرسبز را حفظ کرد؟

طراحی دکوراسیون داخلی رامسین: اگر صاحب خانه ای با حیاط خلوت هستید ، می دانید که هر هفته حدود سه تا چهار ساعت طول می کشد تا حیاط خود را در وضعیت خوبی قرار دهید. یک صاحب خانه به طور معمول در سال ۳۰ بار چمن زنی می کند.

راموش نکنید چمن مقدار زیادی اکسیژن تولید می کند و آن را در اختیار ما قرار می دهد. همچنین فضای بیرونی شما را در فصل تابستان خنک می کند. علاوه بر این ، چمن مانع از بروز گرد و غبار محیط اطراف زندگی شما می شود و این موضوع باعث رفع مشکلات تنفسی خواهد شد. به عبارت دیگر ، چمن شما سیستم تصفیه هوا از طبیعت برای حیاط شماست.

ما در این مطلب قصد داریم به شما بگوییم که چگونه از چمن هایی که در آب و هوای سرد رشد می کنند ، مراقبت کنید. اگر حتی در آب و هوای گرم زندگی می کنید ، نگران نباشید. این اطلاعات در مورد چمن آب و هوای گرم نیز کاربرد دارد.

شما باید هرگونه علف هرز و سایر گونه های تهاجمی را از حیاط خودپاکسازی کنید. چرا که حذف علف های هرز این امکان را برای شما فراهم می کند که یک چمن سالم تر داشته باشید.
در ابتدای سال چند سانتی منتر از ارتفاع چمن را برش دهید. با این کار چمن حیات دوباره می گیرد و علاوه بر این ، به نور خورشید کمک می کند تا به تاج های چمن برسد.

این ارتفاعات برش برای چمن های آب و هوای خنک است. اما اگر چمن شما از چمن آب و هوای گرم تشکیل شده است ، ارتفاع برش باید نیم اینچ کمتر باشد.

برای تنظیم صحیح ارتفاع تیغه ، از عرشه ماشین چمن زنی تا سطح سخت اندازه گیری کنید. فقط به خاطر داشته باشید اگر تیغ چمن زنی کند شد برش یکنواخت و به درستی انجام نمی شود. شما باید در طول سال حداقل سه بار تیغ خود را تیز کرده و متعادل کنید.

در صورتی که چمن به صورت مرتب زده نشود و یا به خاطر بیماری زرد شد این امر حکایت از این دارد که او مستعد بیماری است و برای بهبودی آن به مواد مغذی نیازمند است.
چمن خود را خوب و عمیق برای رشد ریشه های طولانی خیس کنید. اگر فقط سطح چمن را بپاشید ، ریشه های کم عمقی خواهید داشت که به مرور تبدیل به چمن های ناسالم می شوند. چمن شما به حدود ۲ اینچ آب احتیاج دارد. اگر خاک شنی است ، به آب بسیار بیشتری احتیاج دارید. از طرف دیگر ، اگر خاک رس است به آب کمتری نیاز دارید. به غیر از ماهیت خاک ، نوع چمن و دما نیاز آب را تعیین می کند.

آب باید در عمق ۴ اینچ درون خاک ریخته شود. پس از آن ، صبر کنید تا سطح خشک شود و دوباره آب شود.

حتما هنگام صبح زود چمن را آب دهید چرا که چمنهایی که در شب مرطوب می شوند ممکن است منجر به بیماری شود.
قسمت بالای تیغه چمن شکننده است و هنگام برش به سرعت تجزیه می شود. این برش نیتروژن لازم را به وجود می آورد. غیر از این ، همچنین از جوانه زنی علفهای هرز و تبخیر تا حدی جلوگیری می کند.

قسمت زیرین چمن سخت و سفت است و برای تجزیه بیشتر طول می کشد. این ماده به خاک غیرضروری اضافه می کند که نور خورشید ، آب ، هوا و مواد مغذی را از پایین آمدن به داخل خاک مسدود می کند.

اگر می خواهید چمن شما ۲ اینچ باشد پس منتظر بمانید تا چمن شما رشد کند. ۳ یا ۴ اینچ به اندازه کافی طولانی است که شما شروع به کاشت کنید. فرکانس ایده آل برای کوره زدن یک بار در هفته است که چمن خشک است. در گرما غوطه ندهید زیرا این چمن برای شما چمن است و برای شما خسته کننده است.

اگر آب و هوا سرد است ، آنگاه ارتفاع مناسب چمن حدود ۴ اینچ است. و در آب و هوای گرم بهترین طول برای چمن ۲ اینچ است.
محل استفاده و نوع چمن هنگام استفاده از کود و قارچهای علفهای هرز اهمیت زیادی دارد. غیر از این عامل در نوع علفهای هرز و وضعیت خاک است.

هنگامی که یک چمن سرسبز با نور زیاد خورشید دارید ، علفهای هرز کمتر رشد می کنند. اما اگر چمن شما دارای نقاط خالی باشد ، احتمال رشد علفهای هرز زیاد است.

شما باید در بهار و تابستان با علفهای هرز مبارزه کنید. نوع سم علفهای هرز که باید از آن استفاده کنید بستگی به نوع علفهای هرز در حال رشد دارد.

کشنده علف هرز قبل از ظهور برای خرچنگ خوب است. و هنگامی که نوبت به علفهای هرز پهن برگ رسید ، زود حمله کنید.

خشکی کافی نیست. همچنین باید کودهایتان را به چمن خود بپاشید. این کار را در اوایل بهار انجام دهید تا چمن در زمستان به خوبی عمل کند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *