راز استفاده از آینه‌ها

چگونه می‌توانیم چیدمان منزل متفاوتی داشته باشیم؟

چیدمان منزل موضوع این مقاله رامسین میباشد.در اینجا باهم به چند نکته اشاره می‌بینم که با رعایت کردن آن می‌توانیم چیدمان متفاوتی را به منزل خود بدهیم تا هم مرتب‌تر و هم زیباتر دیده بشود:

چیدمان مبل‌ها در نشیمن منزل

وقتی در لابی یک هتل هستید تمام مبلمان به‌گونه‌ای چیدمان شده است که انگار در حال صحبت کردن باهم هستند یعنی موقع نشستن روی آن‌ها کاملاً می‌توانید باهم صحبت کنید و همدیگر را ببینید پس منظور ما در اینجا از نحوه چیدمان مبل‌ها همین است. درعین‌حال که چیدمان زیبایی را به محیط بدهد امکان ارتباط گرفتن باهم نیز وجود داشته باشد.

چیدمان مبل‌ها در نشیمن منزل

جلوه متفاوت بخشیدن به درب ورودی

اگر دلتان می‌خواهد که خانه شما بتواند یک تأثیر خوب داشته باشد بهتر است به درب ورودی منزل حتماً توجه کنید.می‌توانید درب خانه را رنگ کنید و یا از پادری‌های زیبا برای وردی استفاده کنید هم‌چنین چیدن گل در اطراف درب ورد وی می‌تواند بسیار زیبا و دل‌نشین باشد و هم‌چنین اگر فضای لابی ورد وی منزل شما جادار است می‌توانید یک صندلی راحتی کنار درب وردی تهیه کنید و هم‌چنین آینه‌های زیبای دیواری، درواقع توجه به ورودی منزل در زیبا نشان دادن خانه شما خیلی مؤثر است.

جلوه متفاوت بخشیدن به درب ورودی

رنگ کردن دیوارهای منزل

از اهمیت رنگ کردن دیوارها و تأثیر آن در اندازه و جلوه منزل شما و هم‌چنین انتخاب رنگ‌های محبوب برای دیوارها به‌طور کامل توضیح داده‌ایم که می‌توانید از طریق این لینک مطالعه کنید.

رنگ دکوراسیون منزل خاکستری

نور آشپزخانه

اگر فضای آشپزخانه شما نورگیر است سعی کنید از پرده‌های روشن استفاده کنید و اجازه بدهید این نور کاملاً فضای آشپزخانه را پر کند چون علاوه بر روشنایی محیط باعث شادابی نیز می‌شود.

نور آشپزخانه

راز استفاده از آینه‌ها

استفاده کردن از آینه‌ها می‌تواند فضا منزل شمارا به خاطر انعکاس نور در آن‌ها، پرنورتر نشان بدهد. سعی کنید آینه‌ها بر روی ستون‌ها یا دیوارهای روبه پنجره‌ها نصب کنید نه در میان پنجره‌ها که نور نتواند دران تا انعکاس کند.

راز استفاده از آینه‌ها

 استفاده از کارهای هنری بر روی دیوارها

می‌توانیم با استفاده از مقیاس دیوارهایمان از تابلوهای هنری و یا عکس‌های موردعلاقه خود با توجه به سبک دکوراسیون منزل خود برای زیباتر دیده شدن محیط خود استفاده کنیم. اندازه دیوارها را حتماً در نظر بگیریم، مثلاً برای دیوارهای بزرگ می‌توانیم از تابلوهای در مقیاس بزرگ و یا یک کلکسیون از تابلوها و یا عکس‌های کوچک استفاده کنیم.

 استفاده از کارهای هنری بر روی دیوارها

میزان روشنایی منزل

برای روشنایی منزل جدا از استفاده از لامپ‌ها و لوسترها می‌توان از نورهای کارشده در سقف هم استفاده کرد و این میزان نور کارشده در قسمت‌های مختلف خانه باید متفاوت باشد؛ مثلاً میزان نور در آشپزخانه و یا محیط نشیمن باهم یکی نیستند و حتماً باید به آن توجه کرد و برای زیبایی محیط خود می‌توانیم با توجه به کاربرد نور و سبک دکوراسیون منزل خود از نورافشان‌های مختلفی استفاده کنیم.

چگونگی پهن کردن فرش‌ها

رنگ فرش‌ها را تا جایی امکان دارد بهتر از طرح و الگو اصلیان استفاده شود اما با توجه به سبک دکوراسیون منزل خود می‌توانید از انواع طرح‌ها و رنگ‌ها استفاده کنید که آن‌هم بهتر است با نحوه قرارگرفته مبلمان شما در منزل و رنگ وسایل شما حتماً هم‌خوانی داشته باشد. تعداد استفاده از فرش‌ها بستگی به پهنای کف منزل شما و علاقه شما نیز دارد؛ اما بهتر است این موضوع را در نظر بگیرد که حتماً فرشی که مابین مبلمان قرار می‌گیرد به‌گونه‌ای باید که تمام وسایل دورتادور آن چیده شود و کف‌بین مبلمان ها و صندلی‌ها را کاملاً پوشش دهد.

وصل کردن قفسه‌ها

برای زیباتر و مرتب دیده شدن فضای نشیمن می‌توانیم دیوارهای خالی را با قفسه‌های زیبا طبقه‌بندی کنیم و از آن‌ها برای چیدن کتاب‌ها استفاده کنیم و یا دکوری‌های خود را بر روی آن‌ها قرار دهیم.

 

پیمایش به بالا