WhatsApp Image 2020-06-15 at 12.03.35 (1)

چه کفپوشی مناسب خانه است؟

طراحی دکوراسیون داخلی رامسین: خانه تنها مکانی است که می توان در آن احساس راحتی و آرامش کرد. به همین خاطر دکوراسیون داخلی آن نقش مهمی در دست یافتن ما به این آرامش خواهد داشت.

آیا تا به حال از خود سوال نکرده اید که برخی همکاران و دوستان شما صبح خود را تحت چه موج مثبتی با سرزندگی آغاز می کنند؟

قطعا پاسخ های زیادی به ذهن شما رسیده است. بله ممکن است خیلی از عوامل دست در دست هم بگذارند و این چنین روحیه ای را به وجود آورند. ولی قطعا روی اینکه دکوراسیون داخلی منزل او چگونه است و تا چه میزان در این روحیه شاد دخیل است کمتر ذهن خود را درگیر کرده اید.

شوربختانه خیلی از افراد گمان می کنند که پول و ثروت تاثیر زیادی در فضای خانه دارد! اما کارشناسان حوزه سلامت چنین نگرشی را رد می کنند. پانیک که یک بیماری عصبی است در نتیجه استرس و اظطراب ناشی از کار و محیط به وجود می آید!

چنانچه فرد منزوی هستید به کفپوش خانه بسیار توجه می کنید! حتی اگر سر به زﯾر و گوشه گیر نیستید، در انتخاب کفپوش ھای خانه دقت کنید، چرا که ممکن است گزﯾنه انتخابی شما چندان با شیوه زندگی تان منطبق نباشد و مشکلاتی برای شما به وجود بیاید.

در طی سالیان اخیر پوشش کف منزل هم از نظر جنس و هم از نظر ظاهر تغییرات فراوانی داشته است. امروزه خیلی از افراد دوست ندارند کف منزل خود را با فرش و موکت آراسته کنند. به همین خاطر بازار کفپوش ھای چوبی، سرامیکی و… به شدت داغ شده است.

در هر صورت تنوع در جنس، رنگ پوشش ھای غیرفرشی و طرح های آن سبب شده، افرادی که به مراکز فروش کفپوش مراجعه می کنند طرح ها و اشکال متنوع و زیادی را پیش روی خود می بینند. فراموش نکنید که قبل از هر چیز می بایست شراﯾط و امکانات را در نظر گرفته شود. بودجه ای که در اختیار دارید و نوع کفپوشی که باید استفاده کنید. ﯾکی از آن موارد ترسیم طرح خانه است. سپس متراژ اتاق ها را در بیاورید تا مساحت سطح مورد نظر ی که قرار است کفپوش کنید بدست بیاورید.

در کنار همه این موارد اﯾن نکته را مد نظر قرار دھید که اتاق ھا و خانه شما چه طور به نظر آﯾد؛ اگر می خواھید کف منزل براق و درخشنده باشد، بھتر است از سرامیک کمک بگیرید.

اگر فردی ھستید که تمایل دارید خانه شما کلاسیک به چشم بیاﯾد، کفپوش ھای چوبی را به کار ببرﯾد. همه چیز بستگی به میل و سلیقه شما دارد، نکته مهم این است که از طرحی که در ذهن دارید را روی کاغذ بیاورید.  با این کار راحت تر می توانید در طرح خود رنگ دﯾوارھا، پرده و مبلمان را مشخص کنید.

وجه داشته باشید که در ابتدای امر اﯾن سؤال را در ذھن خود ایجاد کنید چند نفر در این خانه زندگی می کنند و به صورت میانگین چه تعداد افرادی در تردد هستند؟

اگر جزو افرادی هستید که دوستان زیادی دارید و اهل معاشرت هستید رفت و آمد به خانه شما زیاد است باید کفپوشی را انتخاب کنید که جنس مقاوم و بادوامی داشته باشد. البته لازم نیست که حتما همه اتاق ها را از این نوع کفپوش با دوام استفاده کنید. مثلا می توانید اتاق خواب یا اتاق مطالعه که کمتر رفت و آمد دارد از کفپوش ھای ظرﯾف و زﯾبا استفاده کنید.

در این میان چنانچه حیوانی در خانه دارید سعی کنید قلمرو آن را مشخص کنید. چرا که حیواناتی مثل سگ یا گربه با پنجه ھاﯾشان زمین را می خراشند که اﯾن کار باعث آسیب به کف اتاق به وﯾژه کفپوش ھای چوبی می شود.

همچنین به کفپوش اتاق کودک خوئد توجه کنید. اغلب بازی ھای کودکان با توجه به هیجان و انرژی که دارند با نابودی کفپوش ھای منزل ھمراه است.

از این رو تردد و بازی کودکان را در نظر داشته باشید. و از کفپوشی استفاده کنید که ضمن بادوامی آسیبی هم به کودکان عزیز ما نرساند. انتخاب رنگ دلخواه ھم از دیگر مواردی است که بسیار اھمیت دارد.

ولی باید توجه داشت که انتخاب رنگ ھای روشن فضای اتاق شما را بزرگ جلوه می دھد. ممکن است فضای خانه شما گرم و مطبوع باشد. در این حالت انتخاب چوب ھای قھوه ای گزﯾنه خوبی برای دستیابی به چنین محیطی است. چرا که رنگ قھوه ای از دسته رنگ ھای گرم است

از طرفی اگر به فکر ماندگاری جنس کفپوش هستید و این موضوع برای شما اهمیت دارد. بھتر است به دنبال کفپوش ھای بادوام و محکمی باشید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *