چه رنگی برای اتاق خواب مناسب است؟

رنگ مناسب برای اتاق خواب چیست؟ در این مقاله به این سوال شما پاسخ میدهیم.

شاید به جرات بتوان گفت که اتاق خواب یکی از خصوصی ترین و محرمانه ترین بخش هر خانه ای است.

به همین دلیل و دلایل زیادی که بهتر می دانید می بایست در طراحی دکوراسیون و انتخاب رنگ آن می بایست جدا از مسائل محرمانگی، نیازھا و سلیقه شخصی صاحب آن را نیز در نظر داشت.

توجه داشته باشید که نباﯾد از اصول طراحی رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی و تاثیراتی که می تواند در روح و روان ما و خانواده تاثیر بگذارد غفلت نمود.

در هر صورت این فضا باﯾد فضایی آرامش بخش باشد. چنانچه تمایل دارید اتاق خوابی با فضای گرم سنتی و اندکی تجملی داشته باشید بهره گیری از رنگ ھای به کار رفته در صنایع دستی شرقی، راه حلی مناسب برای دستیابی به چنین فضایی خواهد بود.  

 

چه رنگی برای اتاق خواب مناسب است

 

 

رنگ ھای چون طلایی، نارنجی، قرمز و آجری به کار رفته در طرح ھای سنتی شرقی عاملی مھم در اﯾجاد نمایی باشکوه و گرم در دکوراسیون است.  

به کارگیری رنگ های مناسب در این فضا، استفاده از پارچه ھای طرح دار ابریشمی و کتان، حضور تابلوھا، مجسمه ھای زﯾنتی و پارچه ھای سوزن دوزی اﯾن دکوراسیون را دوچندان زیبا و جذاب می کند.

با استفاده از پارچه های تزئینی که به تخت می توان آویزان کرد می توان فضایی رمانتیک به اتاق بخشید. در مقابل دکوراسیون سنتی، دکوراسیون  تک رنگ قرار گرفته اند که با به کارگیری طیف ھای مختلف ﯾک رنگ، فضایی آرام و ﯾکنواخت را پدﯾد می آید. رنگ روشن، نمایی پرنشاط و در عین حال ساده و آرام را جلوی دﯾدگان بیننده قرار خواهد داد. در این میان می توانید از ترکیب دو رنگ سبز و زرد نیز استفاده کنید. همان طور که می دانید رنگ سبز ﯾکی از رنگ ھای مشتق شده از رنگ زرد است و استفاده از آن در فضای اتاق خواب تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

 

 

رنگ اتاق خواب

 

 

همچنین از ترکیب رنگ ھای ھارمونیک که در چرخه رنگ در کنار ﯾکدﯾگر قرار دارند نیز در دکوراسیون داخلی ﯾک اتاق خواب می تواند موفق باشد.

به طور مثال، استفاده از طیف ھای مختلف رنگ بنفش و سبز در کنار ﯾک رنگ روشن متضاد مانند کرم، فضایی جذاب خلق می کند. آنچه می بایست در طراحی دکوراسیون داخلی ﯾک اتاق خواب ھمواره در نظر داشته باشیم اﯾن است که نه تنھا انتخاب مجموعه ای از رنگ ھا بلکه میزان به کارگیری آنھا و سطوحی که به خود اختصاص می دهند در مقاﯾسه با ھم نیز از اھمیت زیادی برخوردار است.

در پایان باید عنوان کرد برای هر چه بیشتر جذابیت بخشیدن به این فضا، اﯾجاد رابطه میان سطوح گوناگون، حاشیه ھای کاغذ دﯾواری نصب شده به دﯾوار، تکرار طرح خاصی روی ملحفه و روبالشی ھا و ﯾا حتی قرار دادن ﯾک جفت آباژور ﯾا گلدان روی پاتختی ھا می تواند به دکوراسیون داخلی ﯾک اتاق ھماھنگی و نظم ببخشد.

 

انواع خدمات شرکت معماری و دکوراسیون رامسین شامل: بازسازی منزل، دکوراسیون منزل، ساخت ویلا ، بازسازی ویلا، دکوراسیون اداری، و کلیه کارهای مربوط به ساختمان می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا