WhatsApp Image 2020-04-25 at 6.17.53 PM (6)

پنج اصل طراحی داخلی برای تجارت!

دکوراسیون رامسین: در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی برای یک فروشگاه یا واحد تجاری ، فقط یک هدف در ذهن هر طراح وجود دارد. این هدف جذب هرچه بیشتر مشتری است و تأثیر کافی بر روی آنها می باشد تا تمایل مشتریان را بیشتر کنند.

در حال حاضر ، روش های مختلفی برای انجام طراحی داخلی برای یک فروشگاه خرده فروشی و … وجود دارد ، اما با توجه به ۱۵ سال تجربه شرکت طراحی دکوراسیون رامسین در انجام و اجرای انواع مختلفی از طراحی داخلی برای مغازه ها، فروشگاهها و ادارات شما را در این زمینه راهنمایی می کنیم.

۵ اصل مهم طراحی دکوراسیون برای یک فروشگاه و واحدهای تجاری:

نمایش محصول چشم نواز در معرض دید

یکی از مهمترین نکات در انجام طراحی داخلی یک فروشگاه ، ورودی یک فروشگاه است. شاید بپرسید چرا؟

زیرا همه ما به طور ناخودآگاه در ذهنمان چنین سوالی پیش می آید که آیا این مغازه ارزش ورود دارد یا نه!

اینجاست که «قدرت تجسمی ویژوال» بیشترین درخشش را نشان می دهد. دلیل این امر آنست که آنچه به طور ناخودآگاه بر داوری مشتری تأثیر می گذارد ، طراحی ورودی مغازه شما و مهمتر از همه ، محصولاتی است که در جلوی مغازه نمایش داده اید. با نمایش محصولات مناسب در مقابل مغازه خود ، هنگامی که مشتریان بالقوه می آیند و آن را می بینند ، شانس بیشتری برای ورود به فروشگاه شما خواهند داشت زیرا اکنون آنها می دانند که شما محصولات مورد نیاز خود را می فروشید.

حال مسئله این است که چگونه می توانید تصمیم بگیرید کدام محصول را به نمایش بگذارد. صحبت از تجربه ، طرز تهیه و نمایش محصول نمایشگر شما باید بتواند داستانی را برای شما تعریف کند و پیامی را به مشتریان شما منتقل کند. با انجام این کار صحیح، مشتری در مقایسه با سایر مغازه هایی که همان کالاها را فروخته اند ، بیشتر به فروشگاه شما علاقه مند می شوند.

استفاده ۵ حواس برای جذب مشتری

ما به عنوان یک انسان ، از هر ۵ حواس برای درک شرایط پیرامون خود استفاده می کنیم. برای اینکه بتوانید مشتری را راحت تر جذب کنید ، باید محصولات و طراحی داخلی خود را برای هر ۵ حس مشتری جذاب کنید. البته این امر بستگی به نوع مشاغل هم دارد. ولی نمی توان از یک یا دو حس برای جذب مشتری استفاده کرد ، اما نکته مهم اینجاست که شما باید در طراحی داخلی مغازه خود نظم، چیدمان و جذابیت را به حداکثر برسانید تا مردم بتوانند راحت تر به فروشگاه شما جذب شوند.

در زیر چند مثال از چگونگی استفاده از ۵ حس مشتری بر اساس تجربه ما آورده شده است:

دید: این ساده ترین حس برای تأثیرگذاری است. روش های بی شماری وجود دارد که شما می توانید با استفاده از این حس مشتری را به خود جلب کنید ، از استفاده از رنگ ها ، تغییر شدت نور در مغازه خود ، تا به سادگی ترتیب خوبی از محصولات موجود در فروشگاه خود داشته باشید. هنگامی که به درستی انجام شود ، حتی می توانید تنظیم کنید مشتری روی چه محصولاتی تمرکز می کند و چه مدت در بخشی از فروشگاه شما بماند.
صدا: برای تأثیر این حس روش های مختلفی وجود دارد. مکالمه افراد ، موسیقی پس زمینه ، حتی صدای اطراف شما می تواند بر درک شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، افراد جوان تر تمایل به خرید در محلی دارند که موسیقی مرفه را می نوازند ، در حالی که افراد مسن عموماً از فروشگاهی که موسیقی نرم یا کلاسیک را بهتر دوست دارند ، دوست دارند.
لمس: هنگام انجام طراحی داخلی ، حس لمس چیز مهمی است. مردم وقتی می توانند امتحان کنند ، تمایل بیشتری برای خرید چیزی دارند. به عنوان مثال ، ۲ مغازه وجود دارد که گوشی می فروشند. یکی از آنها به مشتری این امکان را می دهد تا با اقدامات امنیتی آن را در محل امتحان کند ، دیگری مشتری را امتحان کند تا محصول را امتحان کند و آنها فقط می توانند آن را ببینند. از کدام یک از این دو مغازه می خواهید یک تلفن بخرید؟ به طور کلی ، افراد نفر اول را انتخاب می کنند. به همین دلیل است که احساس لمس عامل مهمی در طراحی داخلی یک مغازه است.
بوی: باور کنید یا نه ، یک علم کامل وجود دارد که به آن “بازاریابی معطر” گفته می شود ، با چندین مطالعه و مطالعه موردی در دنیای واقعی از مارک های جهانی مانند سامسونگ ، سونی و ورایزون آن را به نفع خود اعمال می کند. دلیل این امر که بوی ردیابی سریع به سیستم در مغز شماست که هم احساسات و هم حافظه را کنترل می کند ، دو عامل بسیار برجسته دلیل این است که چرا ما یک مارک را بر روی دیگری انتخاب می کنیم.
طعم: این حس بیشتر در گروه مواد مصرفی استفاده می شود. وقتی به مردم این فرصت را می دهید تا نمونه ای از کالاهایی را که فروخته اید طعم دهند ، آنها تمایل بیشتری به خرید آن دارند. به همین دلیل است که معمولاً در مکانی که مواد مصرفی را می فروشد ، بخشی وجود دارد که به نمونه های رایگان اختصاص داده شده است.

مدیریت محصول

برای اینکه مغازه ما زیبا به نظر برسد ، باید فضای داخلی مغازه خود را تمیز و مرتب نگه داریم. این امر به ویژه برای مغازه های کوچک اهمیت دارد ، جایی که همه چیز به راحتی آشفته می شود. ساده ترین راه برای جلوگیری از این کار با انجام برخی از محصولات و مدیریت دکوراسیون برای محصولات ما است. یکی از معروف ترین اصول در خرده فروشی ، “خرده فروشی جزئیات است”. بنابراین ، برای اینکه بتوانید تمام محصولات خود را در حد رضایت بخش مدیریت کنید ، باید به هر جزئیات توجه کنید.

محصولات خود را فقط به طور تصادفی به دلیل کمبود جا و انگیزه قرار ندهید ، بلکه وقت خود را برای جمع آوری محصولات خود بگذرانید و ببینید کدام محصول به خوبی با کدام محصول مناسب پیش می رود. با این روش می توانید ایجاد کنید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *