خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

پتینه کاری چیست؟

پتینه کاری چیست؟

فهرست مطالب

ما در این متن از خود مایل هستیم که به نکات کاربردی و حائز اهمیت در ارتباط با هنر پتینه کاری بپردازیم. به گونه ای جامع و کلّی اگر که شما در حال بازسازی، طراحی داخلی و یا تغییر دکوراسیون منزل یا محیط کاری خود می باشید و یا مایل هستید که تغییراتی در ظاهر وسیله منزل خود رقم بزنید، آشنایی با عملیات پتینه کاری می تواند برایتان مفید و مؤثر واقع بشود. بنابراین اگر که شما در این باره اطلاعات زیادی ندارید یا آن که بنا بر هرگونه دلیلی تصور می کنید که مطالعه این مطلب می تواند برای شما مفید باشد، توصیه می کنیم که مطالعه این نوشتار را از دست ندهید.

پتینه کاری به چه معناست؟

پتینه موادی می باشد که بر روی حالت رنگ خوردگی، حالت کهنگی، وجود زنگ زدگی بر روی فلز مس یا دیگر فلزها، چوب و یا آن که سنگ قرار می دهند. ما می توانیم پتینه کاری را یکی از تاکتیک های هنر نقاشی معرفی کنیم. هنری که توان رفع حالت کهنگی و خوردگی را به کمک رنگ های متنوع و گوناگون و تکنیک های ویژه بر روی وسیله های مختلف شبیه سازی می کند. بهره گیری از هنر پتینه کاری می تواند جلوه ی بصری بسیاری را برای شما خلق کند. قطعاً که از سویی هم می تواند توجه همگان را به سمت و سوی خود بکشاند.

عملیات پتینه کاری در ساختمان را نیز به گونه ای می توان از جمله تکنیک های نقاشی ساختمان معرفی کرد. ولو کاربرد آن فراتر از این حرف هاست. به عنوان نمونه در عمل پتینه کاری برخلاف نقاشی، علاوه بر تغییر رنگ در قسمت سقف خانه، دیوار یا درب ساختمان می توان در بافت ظاهری آن ها هم تغییراتی را رقم زد.

برخی از مهم ترین مزایا و معایب استفاده از پتینه کاری؛

پتینه کاری به علّت مزیت هایی که در دل خود جای داده است، اغلب افراد بسیاری را به سمت و سوی خود رهسپار می کند. به عنوان نمونه؛ اگر که شما نمونه های اجراء گردیده پتینه کاری را مشاهده کنید، قطعاً متوجه خواهید شد که تا به چه مقدار نسبت به رنگ و دیگر دیوار پوش ها، هنری تر و چَشم نوازتر است.

اجرای آن برروی تمامی سطوح به عنوان مثال؛ دیوارها، سقف، ستون و حتی سطح های چوبی و فلزی نیز امکان دارد. علاوه بر این ها به علّت بافت های ریز و درشت و به شدّت جذابی که در عملیات پتینه کاری وجود دارد، به خوبی و درستی می تواند خوردگی ها و ترک های موجود بر روی دیوار را پوشش بدهد. علاوه بر این ها پتینه کاری ماندگاری بسیاری را دارد قابل شستشو می باشد و ترمیم پذیر است. با این حال به دلیل بالا بودن نسبی قیمت عملیات پتینه کاری نسبت به دیگر دیوار پوش ها، غالباً تحت عنوان یک رکن دکوراتیو در قسم کوچکی از محیط مورد بهره گیری واقع می شود.

بد نیست که به این نکته هم اشاره ای داشته باشیم که، به گونه ای کلّی پتینه کاری به علّت آن که غالباً طرح دار بوده و حاوی بافت است، اجرای آن در تمامی فضا و یا میزان بسیار به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. بلکه اگر که در فضاهایی ویژه و مناسب به مرحله ی اجراء برسد، جلوه و شکوه بسیار زیباتری برای شما به همراه خود خواهد داشت.

برخی از مهم ترین مزایا و معایب استفاده از پتینه کاری؛

انواع گوناگون مدل های پتینه کاری کدام است؟

تکنیک های گوناگون اجرای پتینه موجب ایجاد اقسام مدل های پتینه کاری گردیده است. مدل های متنوع با استناد به سلیقه و علاقه مشتری و سبک و سیاق طراحی، دیزاین فضای مدّنظر مورد بهره گیری واقع می گردد. پتینه طرح بتن، طرح سنگ یا طرح آجر، پتینه طرح چوب، پتینه طرح ترک، پتینه طرح سنگ های مرمر، پتینه طرح کاهگل، پتینه طرح ابر و باد یا طرح چرم، و… از جمله انواع معروف و شناخته شده پتینه کاری می باشد که به شدّت پر کاربرد، زیبا و چَشم گیر هستند.

عملیات پتینه کاری در چه محیط هایی کاربرد دارد؟

بهره گیری از هنر پتینه کاری به علّت تنوع بسیار گسترده ای که دارد، حدوداً در تمامی جوانب دارای کاربرد است. هم اکنون اغلب افرادی که به هر طریقی درگیر بازسازی و یا طراحی داخلی و دگرگونی دکوراسیون هستند به سمت و سوی پتینه کاری هم رهسپار می شوند.

  • پتینه کاری سقف.
  • پتینه کاری گچ بری.
  • پتینه کاری بر روی چوب.
  • پتینه کاری بر روی شیشه.
  • پتینه کاری بر روی دیوار.
  • پتینه کاری بر روی ساختمان.
  • پتینه کاری بر روی ام دی اف.
  • پنبه کاری بر روی مبلمان خانه شما.

موارد نام برده شده از جمله موارد گسترده و وسیع هنر پتینه کاری تلقّی می شود. به گونه ای جامع و کلّی به علّت قابلیت اجرای پتینه کاری بر روی تمامی سطوح و نیز به دلیل امکان اجرای اقسام گوناگون ایده های شخصی و غیر تکراری در عملیات پتینه کاری، دامنه کاربردهای این هنر بسیار وسیع گردیده است.

عملیات پتینه کاری در چه محیط هایی کاربرد دارد؟

افرادی که پتینه کاری را در ساختمان انجام می دهند؛

همان گونه که در قسمت فوقانی متن هم به این موضوع اشاره نمودیم، پتینه کاری در ساختمان به عبارتی یکی از تکنیک های نقاشی ساختمان محسوب می شوند. پس بیشتر شرکت های ساختمانی که اقسام گوناگون خدمات نقاشی ساختمان را عرضه می نماید، در راستای پتینه کاری هم به شما خدمات ارائه می نمایند. از این جهت پتینه کارها به عبارتی همان نقاش های ساختمان می باشند که تاکتیک های امر پتینه کاری را هم بلد هستند.

قیمت اجرای پتینه کاری؛

محاسبه قیمت پتینه کاری به موارد بسیاری متصل است. این موضوع که پتینه کاری در کدام قسمت باید اجراء گردد؟ قسمت سقف یا دیوار! وسیله ها و گچ بری ها! طبیعتاً هر چقدر جزئیات کار و یا سختی اجرای آن بیشتر گردد، هزینه نیز بیشتر خواهد گردید. متراژ محیط مورد نظر به چه میزان است؟ چه طرحی را جهت اجراء انتخاب نموده اید؟ از چه موادی لازم است استفاده بشود؟ بله، تمامی موارد نام برده شده، به گونه ای جداگانه و مستقل بر روی قیمت پایانی پتینه کاری اثر گذار خواهد بود. پس اگر که هزینه پایانی کار برای شما مهم می باشد، توصیه می کنیم که پیش از شروع کار و انتخاب طرح های مورد نظر خود، تمامی این موارد را با دقّت تمام بررسی کنید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *