ویژگی های دکوراسیون یک اتاق دنج و راحت!

طراحی دکوراسیون داخلی رامسین: حتما تا به حال برای شما نیز پیش آمده است که وقتی به منزل دوست یا آشنایی رفته اید، با یک فضای بسیار دنج و عالی رو به رو شده اید! ممکن است در این موقعیت سوالاتی در ذهن شما ایجاد شده باشد که این خانه دارای چه ویژگی هایی است که شما را تحت تاثیر قرار داده است؟

قطعا هر فضایی که ما را تحت تاثیر خود قرار بدهد، فکری در اجرای دکوراسیون داخلی آن انجام گرفته است و برای خلق آن وقت و هزینه گذاشته شده است.

ﯾک خانه، در وهله نخست باﯾد مکانی باشد که ساکنان آن، در آنجا احساس آسایش و راحتی کنند و نباﯾد فضای شلوغی مملو از لوازم و مبلمان رسمی باشد که میهمان در آن احساس خوبی نداشته باشد. توصیه می کنیم اگر منزل شما به اندازه کافی بزرگ است، می توانید بخشی از آن را به اتاق پذﯾرایی و قسمتی را به اتاق نشیمن اختصاص بدھید.

مکانی که ھمراه با دیگر اعضای خانواده در آن به استراحت و گفتگو بپردازید و از حضور در منزل نهایت لذت را ببرﯾد. ولی اگر در شرایطی هستید که  منزلتان کفاف چنین اتاقی را نمی دهد بهتر است قید مبلھای رسمی و سنگین را بزنید و فضا را بازتر کنید.

این نکته را فراموش نکنیم که برای داشتن اتاقی گرم و راحت، نیازی به هزینه زیاد نیست. کافی است به یکسری نکات مھم اشراف داشته باشید و با به کار بردن ذوق و سلیقه شخصی فضایی سرد و سنگین را به مکانی پرنشاط، دنحج و راحت تبدﯾل کنید که برای همه خوشآیند باشد.

جدا از سبک دکوراسیونی که در منزل به کار برده اید، عناصری وجود دارند که استفاده از آنھا بدون شک می تواند اتاق مورد نظرتان را بیش از پیش دلچسب کند.

استفاده از کوسنھای تزئینی:

با ااضافه کردن کوسنھای بزرگ و نرم به کاناپه و مبلھا، آنھا را از حالت خشک به درآورید. در انتخاب روکش کوسن ھا از رنگھایی استفاده کنید که در مقابل پارچه مبل جلوه ای خاص ببخشند. بھتر است جنس پارچه های آنھا نرم و از جنس مخمل، ابرﯾشم ﯾا مخملھای کبرﯾتی باشد.

انتخاب پیراھن مبل:

روکش یا پیراهن مبل، اگر کمی گشاد و ساده و از جنس پارچه ھای محکمی چون متقال باشد، فضای ھر اتاقی را خودمانی تر می کند. پیراھنھای مبلی کشی که اکنون در بازار یافت می شوند، از آنها می توان برای هر مبلی استفاده کرد.

چه پنجره ای داشته باشیم:

در حالی که ساﯾبانھای کشویی و کرکره بسیار کارآمد و مفید ھستند، اما چندان ظاھر دوستانه ای نداشته و حتی کمی اداری به نظر می رسند.

چنانچه تمایل ندارید فقط از پرده استفاده کنید و می خواھید کرکره ھا را ھمچنان برای خود نگه بدارید بهتر است در انتخاب رنگ هر یک از آنها انتخاب درستی داشته باشید.

همچنین پتوی پشمی نازک و گره دار ﯾا بافتنی برای زمستان و شالی کتانی و رنگین برای تابستان، که بر روی پشتی ﯾا دسته کاناپه افکنده شده باشد، حال و ھوایی بسیار زیبا به اتاق خواهد داد.

پاراوان می تواند در اتاقھای بزرگ که قواره خوبی ندارند، بھترﯾن وسیله برای خودمانی کردن یک اتاق نشیمن یا پذیرایی باشد و یک حس امنیت قوی به افراد بدهد. همچنین در مکانهایی که وساﯾل و لوازم سنگین دارد، وجود ﯾک پاراوان با روکش پارچه ای بسیار گرمابخش و خوشاﯾند است.

وجود قالیچه ھای ایرانی در هر خانه ای خالی از لطف نیست. کما اینکه قالی در گذشته به عنوان تقسیم دو مکتان کنار هم نیز استفاده می شد. رنگ و بافت اتاق با وجوئد قالی متحول می شود.

هیچ چیز به اندازه عناصر طبیعی مانند گل و گیاه در اتاق شاداب و سرسبزی در پی نخواهد داشت. هر اتاقی با حضور گل و گیاه حس سرزندگی و نشاط پیدا می کند.

توجه داشته باشید که همیشه عکسهای خانوادگی الهام بخش و زینت بخش هر فضایی هستند. مرور آنها و خاطراتی که با هر کدام از آنها داریم و حس تعلقی که به ما می دهند قابل وصف نیست.

توجه داشته باشید نور چراغ سقفی که معمولا شدید است، تمام جذابیت اتاق را از بین خواهد برد.. به جای چنین چراغی که قابلیت تنظیم نور ندارد بهتر است از نورھای قابل تنظیم بهره بگیرید.

چراغ و آباژورهایی که با لامپھای متوسط و ضعیف مجھز هستند نه تنھا امکان نورپردازی متنوع برای اتاق را فراھم خواهند کرد، بلکه روشنایی کاملی به همه گوشه و کنار اتاق نیز می رسانند.

در پایان برای یک بار دیگر تمام چیدمان اتاق را بررسی کنید. فراموش نکنید افرادی که در اتاق دور هم جمع می شوند می بایست به راحتی با اطرافیان خود صحبت کنند. به همین خاطر حتما فاصله ای بین مبلھا و دیوارها ایجاد کنید، به طوری که مبلھا و کاناپه درست رو به روی یکدیگر قرار بگیرند و هریک به یک میز کوچک عسلی نیز دسترسی داشته باشند.

  •   نوشته شده توسط :  
  •   دسته مطلب :   بلاگ
  •   تاریخ انتشار :  2020/06/14

مطالب مرتبط