خدمات شرکت رامسین

ویلا سازی سبک کلاسیک | طراحی تخصصی ویلای کلاسیک

طراحی نمای کلاسیک

فهرست مطالب

ویلا سازی کلاسیک

ویلا سازی سبک کلاسیک موضوع این مقاله می باشد. طراحی ویلای کلاسیک جزء سبک هایی می باشد که از زمان گذشته به خاطر خصوصیاتی که دارد بسیار محبوب و پر طرفدار است. سبک طراحی ویلای کلاسیک با شکوه، عظمت و با اصالت می باشد. این سبک از طراحی مورد توجه افرادی که به دنبال سازه هایی لوکس و لاکچری هسنتد قرار می گیرد.

سبک کلاسیک از دوران رونسانس در طراحی و ساخت بناهای عظیم مانند: ویلاهای لوکس و کلیسا ها بشدت مورد توجه قرار گرفت. امروزه این سبک در طراحی ساختمان های بزرگ و پرزرق و برق مانند: ویلاها، طراحی داخلی لاکچری مورد استفاده قرار می گیرد.

سبک کلاسیک از ستون هایی با ارتفاع زیاد، مجسمه های تزیئنی، سر ستون، طاق های بلند، قوس های زیبا و تزیئنات از ویژگی این سبک می باشد که توجه افراد را به خود جلب می کند.

ویلا سازی کلاسیک

طراحی داخلی سبک کلاسیک

دکوراسیون داخلی کلاسیک از گذشته تا به امروز از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. دیوارهای گچ بری شده، مبلمان آنتیک، دکورهای چوبی حکاکی شده، سقف های بلند، پرده های فاخر همه در کنار هم فضایی اشرافی و با شکوه ایجاد می کند.

سبک کلاسیک دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد که این سبک را متفاوت از سبک های دیگر می کند. تقارن و تناسب را می توان شاخه اصلی ویژگی سبک کلاسیک دانست. در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک همه ویژگی ها از کوچک ترین تا اصلی ترین باید با دقت انجام شود.

در طراحی سبک کلاسیک سقف و ستون ها نقش مهمی دارند، که باید آن ها را با گچ بری، سر ستون و قاب بندی طراحی کرد. ستون، باعث ایجاد فضایی لوکس و اشرافی می شود. دیوار ها را نیز می توان با پارچه های دیواری، پانل های چوبی، کاغذ دیواری، گچ بری و نقاشی دیزاین کرد.

طیف رنگی پرطرفدار سبک کلاسیک رنگ هایی مانند: طلایی، بژ، نقره ای، قرمز، قهوه ای ملایم می باشد.سبک کلاسیک به سبکی با رنگ‌های غنی و فاخر معروف است.

دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک
دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک

طراحی نمای ویلای کلاسیک

طراحی نمای کلاسیک به دلیل وجود جزئیات زیاد، مورد توجه سازندگان قرار می گیرد. اصلی ترین متریال مورد استفاده برای نمای سبک کلاسیک سنگ می باشد. اما امروزه بدلیل هزینه بالای سنگ از سیمان سفید نیز برای کمتر کردن هزینه مورد استفاده قرار می گیرد.

نمای کلاسیک دارای ویژگی های منحصر به فردی است، که زیبایی و جذابیت این سبک نما را چندین برابر می کند. یکی از ویژگی هایی که بر روی نما بسیار تاثیر دارد استفاده از نظم و تقارن است که باعث افزایش زیبایی بنا می شود. در نمای کلاسیک برای نشان دادن قدرتمندی ساختمان از ستون هایی بزرگ و با ارتفاع در ورودی استفاده می شود. در این سبک از سرستون های تزیینی به شیوه های دوریک، یونیک و قرنتی اجرا می شوند.

طراحی نمای کلاسیک
طراحی نمای کلاسیک

محوطه سازی ویلای سبک کلاسیک

در طراحی محوطه ویلای کلاسیک می توانیم از ویلاهای کلاسیک فرانسوی الهام گرفت. یک استخر طولی جلوی ویلا با درختان و گیاهان به صورت تقارن در دو طرف استخر قرار می گیرند. آبنما از عناصر تزیینی مهم در طراحی فضای سبز می باشد. با مجسمه های زیبا محیط را لوکس و زیبا جلوه می دهد.کاشت درختانی مانند:کاج، نخل در مسیر ورودی ویلا و همچنین استفاده از سنگ فرش با ابعاد بزرگ در محوطه زیبایی محیط را چندین برابر می کند.  

در طراحی استخر کلاسیک از زاویه هایی مانند: مستطیل استفاده کنید، زیرا کشیدگی آن باعث افزایش شکوه ویلا می شود. در اطراف استخر باید فضایی ۲متری برای عبور و مرور در نظر گرفت. انعکاس تصویر ویلا بر روی استخر به طور شگفت انگیزی خیره کننده است.

محوطه سازی ویلای سبک کلاسیک

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *