ویلا سازی مدرن

ویلا سازی مدرن موضوع این مقاله می باشد.سبک مدرن در ابتدای قرن بیستم در میان طراحان دکوراسیون اروپایی عکس العملی نسبت به تزئینات افراطی اواﯾل قرن نوزدھم پدﯾدار شد و آنان را به سوی سبکی از معماری که بیشتر بر روی فضاھای باز، تناسب و سطوح صاف تکیه داشت سوق داد.

امروزه طراحی و ساخت ویلای مدرن و لوکس بسیار پرطرفدار است. زیرا نه تنها فضایی زیبا، لوکس و چشم نواز برای ساکنان ویلا ایجاد میکند، بلکه راحتی مناسب را نیز با خود به همراه دارد.

سبک مدرن در طراحی ویلا، جدید و خلاقانه است. در اینگونه سازه ها از اشکال و طرحهای ساده ای مانند: مربع، مکعب و مستطیل استفاده می شود. در سبک مدرن از عناصر اضافی اسباب و وسایل و در هم ریختگی به طور کامل از بین می رود. در این سبک طراحی از طیف رنگی خنتی استفاده می شود.

شرکت رامسین با استفاده از تجربه 15 ساله خود در زمینه طراحی و ساخت ویلا در شمال، کردان، دماوند، لواسان و … سعی میکند پروژه های طراحی ویلاهای خود را با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی، شرایط مجیطی،سلیقه و سبک مورد نظر و نیازهای مشتری و با رعایت اصول سرمایه گذاری اقدام به طراحی پروژه های خود میکند.

ویلا سازی مدرن و محوطه سازی با شومینه و استخر

طراحی داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن به سادگی و دوری از هر نوع تجملات معروف است. در این میان فرم ها و سطوحی که در عین سادگی کاملآ تمیز و شسته رفته و شیک طراحی شده اند، مورد توجه بیشتری قرار می گیرد.

استفاده از فرش در دکوراسیون پذیرایی مدرن بسیار مهم است در واقع مرکزیت وسایل خانه قرار دارد. با توجه به دکوراسیون داخلی خانه فرش خود را انتخاب کنید. انواع فرش مدرن می توان به فرش های شگی، فرش های پرز بلند، فرش مدرن ترک اشاره کرد.

بیشتر بخوانید : دکوراسیون منزل

یکی از ویژگی های اصلی سبک مدرن  مبلمان مدرن و طراحی ساده آن است. بر خلاف مبل سلطنتی که تزیئنات زیادی دارد این سبک بسیار ساده  اما خلاقانه و امروزی است. در این طراحی سعی می شود با تمام سادگی، راحت و کاربردی باشد. متریال مورد استفاده در این مبلمان تمام پارچه یا فلز استیل نقره ای، طلایی، مسی یا مشکی می باشد.استفاده از رنگ مبل خنثی همیشه بهترین انتخاب است. بنابراین در انتخاب رنگ دیگر وسایل خانه آزادانه می شود انتخاب کرد.

ویلا سازی مدرن سالن نشیمن به سبک مدرن

طراحی نمای ویلای مدرن

طراحی نمای ویلا، بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا زیبایی و دلپذیر شدن جلوه ظاهری و بیرونی ساختمان و در نهایت دورنما و منظره (View) مناسب و قابل قبولِ که ویلا در آن واقع شده‌ ایجاد می کند. کاهش انرژی در تمام فصول سال، چراکه نما در ساختمان نقش یک عایق حرارتی و برودتی را بازی می‌کند، که هم از هدر روی انرژی تولیدی سیستمهای گرمایشی و سرمایشی ساختمان ممانعت می‌کند و هم می‌تواند بر حسب جنس، رنگ و میزان سطحی که دارد، باعث دفع و انعکاس گرما در فصل تابستان خصوصاً در مناطق گرمسیری شود، وعکس همین عملکرد را در فصل زمستان برای جذب انرژی خورشیدی و گرم شدن ساختمان ها درمناطق سرد سیری ایفا نماید.

نمای ویلا، طراحی داخلی ساختمان را بازتاب می دهد. بیرون رفتگی و تو رفتگی های ساختمان نشان دهنده فضاهی داخلی ویلا می باشد. برای ارتباط با محیط بیرونی ویلا و بهره مندی از چشم انداز زیبا با استفاده از تراس، بالکن و عرشه ویلا این امکان را به وجود می آورد.

بیشتر بخوانید : بازسازی منزل

شیشه متریالی است که به طور وسیع در نمای ویلای مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. در ابتدای امر استفاده از شیشه در کارهای ساختمانی با استقبال چندانی ربرو نشد، ولی با گذر زمان و با پیشرفتهای چشمگیری که در کار تولید انواع شیشه ها، از جمله شیشه های نشکن، دو یا چند جداره عایق صدا و حرارت، شیشه های رفلکسی و …بوجود آمد، هر روز به میزان استفاده از اقسام مختلف شیشه بعنوان یک مصالح ساختمانی بسیار زیبا، عایق و در عین حال با صرفه اقتصادی افزوده می‌شود.

ویلا سازی مدرن
ویلا سازی مدرن

طراحی محوطه ویلای مدرن

محوطه سازی هنگام ساخت ویلا کار پیچیده ای نیست. اما این جمله بدان معنا نیست که شما نباید با یک شرکت معتبر طراحی دکوراسیون مشورت کنید. اگر قبلاً یک پروژه محوطه سازی را انجام نداده اید ، پس بهتر است که به دنبال راهنمایی متخصصان آن باشید. این امر به این دلیل است که آنها می توانند ایده هایی برای محوطه سازی به شما ارائه دهند که بسیار عالی خواهد بود. طراحی دکوراسیون رامسین، یک محوطه شیک و عالی برای طراحی ویلا می تواند جذابیت زیادی را به موقعیت شما بدهد.

ویلا سازی مدرن و محوطه سازی زیبا

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *