ویلا سازی + محوطه سازی | زیباترین محوطه سازی ویلا

ویلا سازی + محوطه سازی

ویلا سازی و محوطه سازی موضوع مقاله است. برای آشنایی بیشتر با طراحی ویلا بهتر است ابتدا با مفهوم کلمه ویلا آشنا شویم. ویلا (به فرانسوی و انگلیسی: Villa) به ساختمانی گفته می‌شود که در تعریف امروزه از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد و معمولاً آن را در اطراف شهرها یا در ییلاق‌ها می‌سازند. البته در بعضی از کشورها قوانین ساخت و ساز به شهروندان اجازهٔ ساخت ویلا در داخل شهر را می‌دهد و خانه‌های مسکونی به صورت ویلایی ساخته می‌شوند.

طراح محیط از یک سو باید باخصوصیات اقلیمی و محیط زیستی منطقه از قبیل خاک و هیدرولژی و دما و بارش آشنا باشد و از سوی دیگر با خصوصیات فیزیولژیکی گیاهان مختلف تا بتواند بهترین گیاهان مناسب آن منطقه را بیابد.

از سوی دیگر طراح کاشت باید با بکار بردن اصول زیبایی شناسی و قواعد فرم و بافت ورنگ ترکیب مناسبی ایجاد نماید که علاوه بر گیاهشناسی صحیح زیبا و دلپذیر باشد.

ویلا سازی + محوطه سازی

ویلا سازی

 ویلا سازی یکی از کارهای جذاب در صنعت ساختمان است که بر پایه ارتباط با طبیعت پیرامون ساخته می شود. اگر می‌خواهید به ویلایی رؤیایی خود برسید پیشنهاد می‌کنیم به سراغ ساخت ویلا بروید. مزیت اصلی ساخت ویلا توسط خودتان این است که از ابتدای کار طراحی و ساخت ویلا مطابق نیاز و سلیقه شما انجام خواهد شد.

درجریان ساخت ویلا مدیریت زمان و هزینه کار دشواری است بنا به دلایل زیادی هزینه ساخت‌وساز ویلا در واحد سطح بیشتر از ساخت یک آپارتمان معمولی است. بنابراین مهم است که بودجه را به‌درستی تعیین کنید و جریان نقدینگی را به خوبی مدیریت کنید. به‌این‌ترتیب کیفیت و زمان مطلوب برای رفتن به زندگی رؤیایی ویلایی با کمترین مشکلات امکان‌پذیر خواهد بود.

ویلا سازی با سقف شیبدار
ویلا سازی سبک مدرن

محوطه سازی

محوطه سازی ویلا به شما این امکان را می دهد نا بتوانید در شبهای بلند تابستان از دور همی های دوستانه یا خانوادگی در فضای آزاد لذت ببرید. توجه و اهمیت دادن به مسیر ورودی از دروازه تا ساختمان ویلا می تواند از مهمترین مسائلی باشد که در هنگام طراحی محوطه ویلا باید انرا در نظر گرفت.

ایجاد یک مسیر از بین فضای محوطه تا جایی که قرار است خود یا میهمانان بنشینند، نیاز خواهید داشت. مزیت چنین راهی این است که افراد روی چمن پا نمی گذارند و باعث تخریب فضای سبز نمی شوند. به همین خاطر باید از خلاقیت خود برای ایجاد مسیری استفاده کنید که افراد را به سمت مکانهای مورد نیاز هدایت کند. به این ترتیب گیاهان و چمنهای شما از آسیبهای احتمالی ناشی از تردد زیاد در امان خواهند بود.

اگر قصد دارید برخی از مراسم را در باغ برگزار کنید ، توصیه می شود مقداری از مبلمان فضای باز را در آنجا قرار دهید تا میهمانان شما بتوانند به جای چمن روی آنها بنشینند. ممکن است در انتخاب مبلمان فلزی و چوبی کمی تردید داشته باشید که ما در این خصوص توصیه می کنیم که حتما از مبلمان چوبی استفاده کنید. و از آنجایی که می خواهید مبلمان شما تا سالهای زیاد کارایی خود را حفظ کند، باید رنگ صندلی ها و میزها را با رنگ مورد علاقه خود در نظر بگیرید.

ویلا سازی و محوطه سازی با استخر
ویلا سازی همراه محوطه سازی

نورپردازی  محوطه ویلا

نور عنصر مهمی در طراحی داخلی و خارجی هر فضا است.حضور همزمان نور طبیعی و نور مصنوعی میتوانید طراحی فضایتان را بسیار زیبا و جذاب کند. نورپردازی از اصول مهم طراحی فضای سبز و محوطه سازی است.

به طور کلی نورپردازی محوطه را می‌توان بر اساس سبک به انواع زیر دسته بندی کرد

 نورپردازی سرتاسری که در این روش از نورپردازی تمامی فضای یک مکان یا المان به طور کامل روشن و پوشش داده می‌شود.
نورپردازی موضعی که در این روش نور به منظور یک هدف خاص مانند روش کردن مسیر رفت و آمد استفاده می‌شود.
 نورپردازی تأکیدی که توجهات را به یک المان یا منطقه خاص معطوف می‌کنند. در این نوع از روش نورپردازی محوطه عمدتاً از انواع نورافکن‌ها استفاده می‌شود.

ویلا سازی و نورپردازی ویلا
ویلا سازی و نورپردازی محوطه ویلا

شرکت رامسین با استفاده از تجربه ۱۵ ساله خود در زمینه طراحی و ساخت ویلا در شمال، کردان، دماوند، لواسان و … سعی میکند پروژه های طراحی ویلاهای خود را با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی، شرایط مجیطی،سلیقه و سبک مورد نظر و نیازهای مشتری و با رعایت اصول سرمایه گذاری اقدام به طراحی پروژه های خود میکند.

جهت مشاوره طراحی داخلی ویلای خود همین حالا با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا