واکینگ کلوزت(walk in closet) و یا کلوزت روم چیست| جدیدترین طراحی شرکت رامسین

واکینگ کلوزت و یا کلوزت روم چیست؟

واکینگ کلوزت(walk in closet) و یا کلوزت روم موضوع این نوشته از رامسین می باشد. واکینگ کلوزت در واقع تلفظ اشتباهی از walk in closet است و صحیح آن واکین کلوزت می باشد. این فضا دارای قفسه های کمدی مناسب برای نگهداری صحیح از لباس ها، کیف و کفش ها و … است. 

واک این کلوست فضا دارای آیینه های قدی برای انتخاب راحت لباس مورد علاقه و یک مبل برای پوشیدن کفش ها می باشد. در اکثر ساختمان های لوکس و مدرن از کلوزت روم به عنوان نیاز اصلی مورد بررسی قرار می گیرد.

واکین کلوزت(walk in closet) از تفکیک فضاهای مختلفی برای چیدمان وسایل شخصی و لباس های رسمی و قفسه های کفش و کیف تشکیل می شود. کلوزت روم باعث بهینه سازی فضای اتاق می شود و نورپردازی در قفسه ها بسیار حایز اهمیت می باشد.

ویژگی های واکین کلوزت walk in closet

ابعاد واکینگ کلوزت:

ابعاد کلوزت روم به متراژ خانه شما بستگی دارد. اما باید به اندازه ای باشد که به راحتی در آن قدم زد و لباس مورد علاقه خود را انتخاب کرد.

استفاده از آیینه در کلوزت روم:

وجود آیینه در این فضا بسیار حائز اهمیت است. زیرا استفاده از آیینه باعث می شود تا فضا بزرگ تر از آنچه که است نمایش داده شود و همچنین به ما کمک می کند تا در انتخاب لباس سریع تر انجام دهیم.

جنس کمد و قفسه های واکینگ کلوزت:

متریال مورد استفاده در این فضا شامل چوب، شیشه، آهن، ام دی اف و …. می باشد. معمولآ برای انتخاب روکش کمدها از ملامینه، هایگلاس، روکش های براق استفاده می شود.

اکسسوری‌های واکینگ کلوزت

طبقات و کشوهای واکینگ کلوزت برای لباس‌های بلند مانند انواع لباس شب، پالتو و مانتو آویزهای لباس بلند، برای کت، دامن، شال و شلوار آویزهای لباس کوتاه، برای لباس‌های زیر کشوهای طبقه بندی شده، برای اکسسوری‌هایی مانند کمربند، کراوات و … کشوهای طبقه بندی شده و برای کفش‌ها کشو یا طبقات مخصوص در نظر گرفته می‌شود.

آینه یکی از مهمترین اکسسوری‌های اتاق لباس است. به‌هرحال باید لباس انتخاب شده در تن دیده شود و با لباس‌های مناسب دیگر و کفش ست شود. علاوه بر لباس در واکین کلوزت، وسایلی مانند چمدان و سبد رخت چرک هم گنجانده می‌شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *