خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت
کلوزت روم و یا واکینگ کلوزت چیست

فهرست مطالب

واکینگ کلوزت و یا کلوزت روم چیست؟

واکینگ کلوزت(walk in closet) و یا کلوزت روم موضوع این نوشته از رامسین می باشد. واکینگ کلوزت در واقع تلفظ اشتباهی از walk in closet است و صحیح آن واکین کلوزت می باشد. این فضا دارای قفسه های کمدی مناسب برای نگهداری صحیح از لباس ها، کیف و کفش ها و … است. 

واک این کلوست فضا دارای آیینه های قدی برای انتخاب راحت لباس مورد علاقه و یک مبل برای پوشیدن کفش ها می باشد. در اکثر ساختمان های لوکس و مدرن از کلوزت روم به عنوان نیاز اصلی مورد بررسی قرار می گیرد.

واکین کلوزت(walk in closet) از تفکیک فضاهای مختلفی برای چیدمان وسایل شخصی و لباس های رسمی و قفسه های کفش و کیف تشکیل می شود. کلوزت روم باعث بهینه سازی فضای اتاق می شود و نورپردازی در قفسه ها بسیار حایز اهمیت می باشد.

کلوزت روم در اتاق خواب

اتاق خواب با کلوزت روم، محیطی منحصر به فرد و مدرن را برای خواب بهتر و آرامش بخش‌تر فراهم می‌کند. کلوزت روم نه تنها به عنوان یک ایده طراحی داخلی مد نظر قرار می‌گیرد، بلکه یک تجربه برای ساکنان به ارمغان می‌آورد.

در اتاق خواب با کلوزت روم، ایده‌آل استفاده از فضا و برنامه‌ریزی دقیق معماری مشاهده می‌شود. این ایده، بخشی از اتاق خواب را به عنوان یک فضای کم جا به طور کامل ایجاد می‌کند که به مراتب احساس شخصی و امنیت را افزایش می‌دهد. دیواره‌های باریک و شیشه‌ای، فضا را به بخش‌های مجزا تقسیم می‌کنند، بنابراین حس اتصال و همزیستی با طبیعت را به دلیل وجود نور خارجی، همچنان تجربه خواهید کرد.

در اتاق خواب با کلوزت روم، به جز احساس راحتی بیشتر، به نکات جزئی و توجه به جزئیات طراحی نیز توجه شده است. مصنوعات با کیفیت و دقیق، کف‌پوش‌های نرم و دلنشین و انتخاب هوشمندانه رنگ‌ها و نورپردازی، فضا را دنج و ملایم می‌سازد.

در نهایت، اتاق خواب با کلوزت روم، ارتباط عمیقی بین انسان و محیط اطراف ایجاد می‌کند. این محیط گرم و دل‌نشین، انسان را به سمت آرامش و آرام‌بخشی سوق می‌دهد و در عین حال، با طراحی‌های مدرن و منحصر به فرد خود، به چشم‌ها لذت بصری می‌بخشد. اتاق خواب با کلوزت روم، به طور همزمان جایگاهی است که فردی با تمام احساسات و انرژی مثبت خود، در آن آرام می‌گیرد و از زندگی لذت می‌برد.

ویژگی های واکین کلوزت walk in closet

ابعاد واکینگ کلوزت

ابعاد کلوزت روم به متراژ خانه شما بستگی دارد. اما باید به اندازه ای باشد که به راحتی در آن قدم زد و لباس مورد علاقه خود را انتخاب کرد.

استفاده از آیینه در کلوزت روم

وجود آیینه در این فضا بسیار حائز اهمیت است. زیرا استفاده از آیینه باعث می شود تا فضا بزرگ تر از آنچه که است نمایش داده شود و همچنین به ما کمک می کند تا در انتخاب لباس سریع تر انجام دهیم.

جنس کمد و قفسه های واکینگ کلوزت

متریال مورد استفاده در این فضا شامل چوب، شیشه، آهن، ام دی اف و …. می باشد. معمولآ برای انتخاب روکش کمدها از ملامینه، هایگلاس، روکش های براق استفاده می شود.

اکسسوری‌های واکینگ کلوزت

طبقات و کشوهای واکینگ کلوزت برای لباس‌های بلند مانند انواع لباس شب، پالتو و مانتو آویزهای لباس بلند، برای کت، دامن، شال و شلوار آویزهای لباس کوتاه، برای لباس‌های زیر کشوهای طبقه بندی شده، برای اکسسوری‌هایی مانند کمربند، کراوات و … کشوهای طبقه بندی شده و برای کفش‌ها کشو یا طبقات مخصوص در نظر گرفته می‌شود.

آینه یکی از مهمترین اکسسوری‌های اتاق لباس است. به‌هرحال باید لباس انتخاب شده در تن دیده شود و با لباس‌های مناسب دیگر و کفش ست شود. علاوه بر لباس در واکین کلوزت، وسایلی مانند چمدان و سبد رخت چرک هم گنجانده می‌شود.

کلوزت روم کوچک

کلوزت روم با اتاق لباس کوچک، یک راه حل هوشمندانه برای بهره‌گیری از فضا و ایجاد آرامش در اتاق خواب است. اتاق لباس کوچک با کلوزت روم، یک طراحی منحصر به فرد دارد که با استفاده هوشمندانه از فضای موجود، فرصتی برای دسترسی آسان به لباس‌ها و اجناس شخصی فراهم می‌کند.

در این طراحی، از مبلمان چندکاره و قفسه‌ها و کشوها به‌طور منظم و جا‌به‌جا استفاده می‌شود تا فضا بهینه شود و همه اجناس مرتب‌ و به‌موقع قرار گیرند. یک کلوزت روم در اتاق لباس کوچک، مکان‌هایی را برای آویزان کردن لباس‌ها، قرار دادن کفش‌ها و جایگاه‌های جداگانه برای لباس‌های تمیز و کثیف ایجاد می‌کند.

علاوه بر این، نورپردازی مناسب با چراغ‌های LED نرم و خافته، حس آرامش و دلنشینی را در این اتاق ایجاد می‌کند. استفاده از آینه‌ها نیز فضا را بزرگ‌تر و متنوع‌تر نشان می‌دهد و حس جلوه‌گری را به همراه دارد.

طرح‌های زیبا و مناسب برای دکوراسیون دیوارها و کف اتاق لباس کوچک با کلوزت روم، جلوه‌ای مدرن به فضا می‌بخشد و حس خوشایندی را به محیط اضافه می‌کند.

کلوزت روم با اتاق لباس کوچک، نه تنها فضا را به طور موثری بهره‌برداری می‌کند بلکه امکان دسترسی آسان و سریع به لباس‌ها و اجناس شخصی را نیز فراهم می‌سازد. این طراحی هوشمندانه، بهترین استفاده از فضا و تجربه کاربری مثبت را به ساکنان ارائه می‌دهد و اتاق لباس کوچک را به یک کلوزت روم خاص و منحصر به فرد تبدیل می‌کند.

 

کلوزت روم ایرانی

کلوزت روم ایرانی، یک ایده طراحی داخلی خاص و منحصر به فرد است که از زیبایی‌ها و ارزش‌های فرهنگی ایران بهره می‌برد. این ایده، بازتاب تاریخ و هنر ایران با استفاده از جزئیات معماری و طرح‌های سنتی، فضایی گرم و دلنشین را به ارمغان می‌آورد.

در کلوزت روم ایرانی، از المان‌های چوبی و نقش‌های گلدوزی متنوع استفاده می‌شود تا اتاق خواب را به یک اثر هنری تبدیل کند. درب‌ها و پنجره‌ها با طرح‌های میناکاری یا تذهیب تزیین شده و الگوهای قالیبافی و گل‌های خوشنویسی ابراز هویت ایرانی در دکوراسیون می‌کنند.

رنگ‌های گرم و زمینه‌های طبیعی مانند آبی، سبز و قهوه‌ای به‌عنوان انتخاب‌های رنگی شناخته می‌شوند که هماهنگی و تناسب آنها با مصنوعات و لوازم‌جانبی، صحنه‌ای هارمونیک و صمیمی را به وجود می‌آورد.

همچنین، کلوزت روم ایرانی، توجه به جزئیات و فضاهای کوچک را در نظر می‌گیرد و با بهره‌گیری از مبلمان مناسب و انتخاب محدودیت‌های لازم، فضای آرامش‌بخش و کاربردی ایجاد می‌کند.

نورپردازی در کلوزت روم ایرانی، با استفاده از چراغ‌های خافته و طراحی‌های شیشه‌ای مخصوص، حس گرمای خاصی را به اتاق خواب می‌بخشد و همزمان با احترام به ارزش‌های اصیل ایرانی، تجربه خواب بهتر و آرامش‌بخش‌تری را فراهم می‌کند. کلوزت روم ایرانی، ترکیبی بین زیبایی‌های مرتبط با فرهنگ و هنر ایران با نیازهای مدرن و راحتی امروزی است که همگان را مجذوب خود می‌سازد.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *