دکوراسیون داخلی

نکات کلیدی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی هنر و علم بهبود وضعیت داخلی یک ساختمان بوده و محیطی سالم، زیبا و دل انگیز را برای ساکنین فراهم می کند. به طور کلی هر محیطی اعم از مسکونی و کاری نیازمند طراحی و اجرای دکوراسیون است. می توان گفت حدود ۳۰ سبک در طراحی داخلی وجود دارد که سبک های: مدرن، مینیمال، صنعتی و مونوکروم تنها تعدادی از سبک های کاربردی در طراحی داخلی می باشند.

دکوراسیون داخلی

نکاتی مهم دکوراسیون داخلی منزل

آن چیزی که در طراحی و دکوراسیون داخلی اهمیت دارد استفاده از فضاهای موجود به بهترین نحوه ممکن می باشد. انتخاب رنگ و سبک آیتم هایی نظیر مبلمان، پرده و کاغذ دیواری بسیار حساس بوده؛ و ارتباط مستقیمی با ابعاد فضای داخلی ساختمان دارد.

تنها با رعایت چند نکته می توان تغییرات موثری در دکوراسیون داخلی منزل ایجاد نمود:

۱)    پرده: پرده را در نزدیکترین فاصله ممکن نسبت به سقف نصب کنید. بهتر است در اندازه گیری عرض پرده نیز ۱۰ الی ۱۵ سانتی متر از هر دو سمت چارچوب پنجره، پارچه پرده را بیشتر در نظر گرفت تا پنجره عریض تر به نظر رسیده و در نهایت محیط سالن پذیرایی بزرگتر نشان داده شود.

۲)    تابلو ها و آیتم های تزئینی را در ارتفاعی مناسب نسبت به محدوده ی دید چشم ها بر روی دیوار نصب کنید

۳)    از فرش ها برای جداسازی قسمت های مختلف منزل استفاده کنید

۴)    در سالن های کوچک از رنگ های تند و تیره و طرح های شلوغ استفاده نکنید

۵)    استفاده از گل های تازه در فضای داخلی منزل انرژی زیادی را به همراه خواهد داشت. توجه داشته باشید که گل های طبیعی با بوی تند برای اتاق خواب گزینه مناسبی نبوده و در طولانی مدت ایجاد حساسیت خواهد کرد

۶)     استفاده از قاب عکس های خانوادگی محیط را گرم و پر انرژی خواهد کرد

۷)    در هنگام چیدمان مبلمان بهتر است آنها را به اندازه ۵ سانتی متر از دیوار فاصله دهید

۸)    از کتابخانه و میز قهوه در فضای نشیمن استفاده کنید

۹)    بهتر است در فضای اتاق خواب از تلویزیون استفاده نشود و در صورت ضرورت، در طراحی دکوراسیون به صورت مخفی اجرا شود

۱۰)  لازم نیست همه ی آیتم ها در یک  طیف رنگی قرار گیرند، آن چیزی که اهمیت دارد ایجاد هارمونی و هماهنگی رنگ ها می باشد

۱۱)  زمانی که در انتخاب رنگ قسمتی از خانه و یا آیتمی دچار تردید هستید، رنگ سفید گزینه مناسبی است.

۱۲)  آینه را در عرض پنجره نصب کنید تا با انعکاس نور در آن محیط روشن تر به نظر برسد.

۱۳)  در هنگام چیدمان اشیا دکوراتیو، از قانون سه تایی استفاده کنید. به طور کلی بهتر است این گونه آیتم ها را به صورت اعداد فرد کنار هم قرار گیرند.

دکوراسیون خانه های لاکچری تهران

دکوراسیون خانه‌های لاکچری در تهران، هنر و ذوقی برای زندگی در شیک‌ترین محیط‌ها فراهم می‌کند. طراحی‌های مدرن و کلاسیک با جزئیات دقیق و مترف به آن‌ها جلوه‌ای استثنایی می‌بخشد.

استفاده از مصالح با کیفیت بالا، نمای خارق‌العاده و نورپردازی طراحی‌شده با دقت، به هر اتاق و زاویه‌ای احساس لوکسیوسیته می‌بخشد.

دکوراسیون داخلی با رنگ‌های گرم و طلایی، کفپوش‌ها و کاغذدیواری‌های لوکس و طرح‌های مجلل باعث ایجاد فضایی گرم و دلنشین در خانه می‌شود.

استفاده از مبلمان اسپانیایی، آثار هنری معاصر و کنسول‌ها و آینه‌های اندازه‌بزرگ به‌عنوان جزئیات تزئینی، هویت و شخصیت بیشتری به خانه‌های لاکچری اضافه می‌کند.

اکسسوری‌های متنوع، چراغ‌های جذاب و پرده‌های باکیفیت نیز جزئیات بیشتری به دکوراسیون اضافه می‌کنند. انتخاب دقیق و هماهنگی در طراحی دکوراسیون، اتاق‌هایی به‌وجود می‌آورد که همچون اثر هنری، زیبایی و شیک‌ترین جاذبه برای ساکنان محسوب می‌شود.

 بیشتر بخوانید : دکوراسیون داخلی

طراحی آشپزخانه

در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه علاوه بر زیبایی ظاهری، عملکردی بودن آیتم های به کار گرفته شده به خصوص کابینت ها بسیار اهمیت دارد. از آن جایی که هیچ آشپزخانه ای با اندازه و شکل بی نقص وجود ندارد میتوان به اهمیت طراحی حرفه ای در بدست آوردن نتیجه ای رضایت بخش بیش از پیش پی برد.

۱)    استفاده از همه فضاهای آشپزخانه بخصوص کنج و گوشه در طراحی کابینت ها اهمیت بالایی دارد

۲)    وجود نور طبیعی در آشپزخانه سبب دلپذیر شدن محیط آن می شود. اما در هر صورت لازم است از نور مستقیم در قسمت زیر کابینت نیز استفاده شود

۳)    آشپزخانه ایمن، مهم ترین نکته در طراحی می باشد.  به همین سبب قرارگیری اجاق گاز در محل مناسب حائز اهمیت می باشد

۴)    در نظر گرفتن  فاصله مناسب اجاق گاز نسبت به یخچال و سایر وسایل الکتریکی

موارد ذکر شده تنها بخش کوچکی از اصول طراحی می باشند؛ و می بایست در هر آشپزخانه ای با سبک و اندازه های مختلف اجرا شوند.

دکوراسیون داخلی

بازسازی منزل

با وجود زمانبر بودن فرایندبازسازی منزل شکی نیست که ارزش نتیجه بدست آمده را خواهد داشت و با در نظر گرفتن بودجه مناسب می تواند تغییرات بسیار چشمگیری را ایجاد کند. بازسازی ساختمان های قدیمی تر سبب افزایش طول عمر مفید آنها نیز خواهد شد. در نهایت هدف از بازسازی بهبود وضعیت محل سکونت می باشد.

بازسازی زیرساخت منزل: اقداماتی در جهت بهبود وضعیت سیستم لوله کشی آب و سیستم برق و تهویه را شامل می شود.

بازسازی ظاهر محیط منزل: فرایند طراحی و اجرای تغییراتی در قسمت های مختلف می باشد. این تغییرات ممکن  است در اندازه فضاها و یا متریال های استفاده شده در منزل باشد.

بیشتر بخوانید : گرین وال

عموما در بازسازی ساختمان های مسکونی نوسازی ظاهری مد نظر می باشد و تغییرات اساسی در زیرساخت ها انجام نخواهد شد. قبل از شروع عملیات نوسازی منزل انتخاب سبک دکوراسیون اجرا شده پس از بازسازی می باشد.

نوسازی شامل:

  • طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی
  • تعویض کاشی های و کابینت سرویس بهداشتی
  • طراحی و تعویض کابینت های آشپزخانه
  • طراحی و اجرای کمد دیواری
  • کف پوش
  • انواع سقف کاذب
  • تعویض درب و پنجره ها می شود.

دکوراسیون داخلی

اهمیت دکوراسیون داخلی محل کار

اغلب افراد ساعات طولانی را خارج از منزل و در محل کار خود سپری می کنند. علاوه بر زیبایی بصری سبب افزایش راندمان کاری کارکنان و همچنین جذب و جلب اعتماد مشتریان  نیز خواهد شد. در دکوراسیون داخلی محل کار مواردی مانند خدمات ارائه  شده و  فرهنگ مراجعین در نظر گرفته شده و با توجه  به سلیقه کارفرما، عواملی نظیر نورپردازی، رنگ ها، مبلمان، کاغذ دیواری و گرین وال یا دیوار سبز انتخاب می شوند.

انتخاب رنگ ها: جالب است بدانید که انتخاب رنگ در طراحی فضای محل کار ارتباط مستقیم با نوع کاری که به آن اشتغال دارید مربوط می شود. رنگ های گرم متناسب با مشاغل فروش و بوتیک ها بوده در صورتی که رنگ های سرد و خنثی در مشاغل اداری کاربردی می باشند. اصولا رنگ لوگوی شرکت را هماهنگ  با رنگ های انتخاب شده در دکوراسیون محل کار در نظر می گیرند.

تاثیر نور: بهتر است تا حد امکان از نور طبیعی بهره برد تا محیطی دلباز و پرانرژی فراهم  شود. بنابراین برای پوشش پنجره ها بهتر است از کرکره، پرده های رومن و یا شید رول استفاده شده تا کنترل تنظیم نور ورودی به محیط داخل به راحتی انجام شود. همچنین نور غیر طبیعی می بایست به صورت غیر مستقیم و ملایم استفاده شود.

 مبلمان: انتخاب رنگ و سبک مبلمان نیز با اتمسفر و نوع فضای کاری ارتباط مستقیم دارد.

One Response

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *