خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

نکاتی که اتاق شما را بزرگتر نشان می دهد!

WhatsApp Image 2020-06-08 at 23.32.55 (3)

فهرست مطالب

طراحی دکوراسیون رامسین: در زندگی امروزی و با توجه به کوچک شدن ابعاد خانه ها، آپارتمان هایی که در آن زندگی می کنیم عموماً کوچک هستند و اگر مبلمان و دکوراسیون زیادی به آن اضافه شود، پر ازدحام و شلوغ تر می شوند. در مطلب قصد داریم نکاتی را با شما به اشتراک بگذاریم که با اجرای آن می تواند اتاق شما را بزرگتر نشان دهد.

دیوارهای اتاق نشیمن

اگر رنگ دیوارها به رنگ سفید یا پاستلی باشد به پراکندگی گویی نور در فضای اتاق کمک می کند. این امر هاله باز ایجاد می کند و البته از نظر زیبایی شناسی نیز استفاده از رنگ های روشن در یک فضای بسته، کاری درست و بجا است.

مبلمان اتاق نشیمن

برای اتاقی که فضا اهیمت زیادی دارد، بهتر است مبلمان سبک وزن و مبلمان کمتری را انتخاب کنید. مبلمان سبک وزن راحت خواهد بود و همچنین حرکت در آن بسیار آسان است.

پیشنهاد می کنیم از اشیائی در اتاق نشیمن استفاده کنید که دارای چندین کاربرد باشد.

مرکز رسانه برای اتاق نشیمن

در دکوراسیون امروزی از نظر کارشناسان این حوزه، بهترین مکان برای قراردادن رسانه هایی چون تلویزیون، ماهواره و DVD و … اتاق نشیمن است. دلیل این امر این است که بیشتر افراد خانواده در این مکان جمع می شوند و دور هم می نشینند.

ولی مشکلاتی در این قسمت به وجود می آید. مثلا کابل های زیادی که باید به پشت تلویزیون و سایر وسایل صوتی متصل شود و یا دیگر اشیائی که به این وسایل مرتبط می شوند از جمله دغدغه صاحبان خانه است. استفاده از کمند و یا قفسه هایی که می تواند در مرتب کردن وسایل ما را کمک کنند بسیار لازم است.

چیدمان صندلی برای اتاق نشیمن

اگر صندلی های زیادی دارید و مجبور هستید به خاطر رفت و آمدها آنها را نگه دارید، بهتر است در روزهایی که بی استفاده هستند آنها را جمع کنید. این امر موجب صرفه جویی در فضا می شود.

کاهش نامنظمی: باید توجه داشت که ما نمی توانیم به صرف علاقه به یک کمد یا صندلی و یا هر وسیله دیگری آنها را در فضای آپارتمان نگه داریم. البته خیلی از افراد خانه هایی ویلایی در حاشیه شهر و یا شهرستان دارند و چنین وسایلی را به آنجا منتقل می کنند ولی در صورتی که چنین امکانی فراهم نیست نباید این وسایل در محیط انباشته کنید.

دکوراسیون مدور:


میز و صندلی های گرد با صندلی های منحنی در بزرگ جلوه دادن اتاق کمک می کند.

اتاق را روشن کنید: اگر اتاق کم نور است و به نظر تاریک است ، باعث به وجود آمدن یک تصور می شود که اتاق را کوچکتر نشان دهد. ولی زمانی که نور به اندازه کافی موجود است فضا را بزرگتر از حدی که دارد نشان می دهد.

مبلمان باید متناسب با مبلمان باشد که مبلمان در فضای داخلی قرار بگیرند زیرا باعث می شود آپارتمان بزرگتر به نظر برسد.

آینه بزرگ را جلوی سینک حمام بگذارید زیرا نور را منعکس می کند ، الگوهای رنگی را انتخاب کنید و اگر آن را به صورت هنری قرار دهید ، بسیار فضا را جذاب می کند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *