نکاتی در مورد کنترل رطوبت منزل

طراحی دکوراسیون رامسین: در واقع خانه ما یک پناهگاه است که در آن باید احساس امنیت کنیم. داشتن یک محیط سالم بخشی از تأمین این مکان است. متأسفانه بسیاری از عناصر آب و هوا می توانند به این محیط سالم آسیب برساند.

یکی از این شرایط ایجاد رطوبت است. نفوذ رطوبت در لایه های خانه می تواند مشکلات مختلفی را ایجاد کند. هنگامی که در تصحیح سطح رطوبت در یک خانه تأخیر وجود دارد ، عواقب آن می تواند برای سلامتی یک خانواده شدید و مضر باشد.

بنابراین ضروری است که با متخصصان این حوزه مشورت کنیم تا به ما در تصحیح سطح رطوبت در خانه خود کمک کنند. به خصوص اگر این مشکل برای مدت طولانی بوده است ، شاید برای رفع آن هزینه های زیادی را متحمل شوید.

کنترل رطوبت چیست؟


کنترل رطوبت همان چیزی است که نام آن نشان می دهد – کنترل میزان رطوبت در داخل خانه. هرگاه سطح رطوبت به بیش از ۲۱٪ در خانه برسد ، به یک متخصص نیاز دارید تا رطوبت داخل خانه را تا ۲۰٪ تنظیم کنید. هر چیزی زیر ۲۰٪ به عنوان یک سطح رطوبت خیلی کم در نظر گرفته می شود.

چه چیزی باعث بالا رفتن سطح رطوبت می شود؟


مناطقی که مستعد رطوبت زیاد هستند معمولاً حمام ، زیرزمین ، کابینت حوضه آشپزخانه و دوش هستند. هرگاه رطوبت بیش از حد وجود داشته باشد ، معمولاً اثرات زیر را خواهد داشت:

رشد قالب و کپک که تأثیر منفی بر کیفیت هوا می گذارد
به سازه ها ، رنگ و کفپوش چوبی آسیب می رساند
بوهای بد ایجاد می کند
جذب آفات
اگر سطح رطوبت به مدت زیاد در جایی باقی بماند می تواند برای اعضای خانواده نیز خطرناک باشد. شما باید در اسرع وقت برای جلوگیری از هزینه هایی که ممکن است در نتیجه رطوبت رخ دهد اقدام کنید.

معمولا اکثر خانه هایی که در طول زمان نیاز به نوسازی یا بهسازی پیدا می کنند، یکی از دلایل آن رطوبتی است که در خانه نفوذ کرده است.

فراموش نکنید وقتی قرار شد با شرکتی در مورد کنترل میزان رطوبت صحبت کنید هیچ وقت به خاطر قیمت محل زندگی خود را به خطر نیندازید. کیفیت زندگی مهم ترین و اصلی ترین دستوری است که باید سرلوحه کار خود قرار دهیم. آنها بر حسب تجاربی که دارند و البته با دستگاهها و ابزاری نیز که در اختیار دارند قادر هستند با چند ساعت وقت گذاشتن و بررسی کردن دقیقا میزان رطوبت منزل شما را بدست بیاورند.

اما این نکته را نیز به خاطر بسپاریم که در این زمینه حرفه ای ها را پیدا کنید تا بتوانند با بهترین کیفیت خدمات خوبی را به شما ارائه بدهند.

در اینجا مواردی وجود دارد که باید قبل از مشورت یا به کارگیری متخصصان در نظر گرفته شود.


شرکت طرف قرار داد چند سال در این زمینه فعالیت دارد؟ افرادی که شما استخدام می کنید باید بدانند که چه کاری انجام می دهند. آنها باید بتوانند آسیب های ایجاد شده را ارزیابی کنند تا یک راه حل روشن در حل مسئله ارائه دهند.

نفوذ رطوبت در همه جای خانه یکسان نیست و بیشتر اوقات، نفوذ رطوبت حتی قابل مشاهده نیستند. ولی وقتی شرکتی که در نظر دارید تجربه و تبحر لازم را داشته باشد، به سهولت می توانند مناطق آلوده به رطوبت را ردیابی کنند.


هیچ وقت سعی نکنید خود شما این مشکل را حل کند. چون کنترل رطوبت یکی از کارهایی است که حتما نیاز به تخصص دارد. به خصوص اگر رطوبت و آب در بسیاری از قسمت های خانه شما نفوذ کرده باشد.

امتحان کردن دستگاه های رطوبت گیر ، تهویه هوا و خلاء همه رطوبت اتاق را از بین نمی برد. شرکت های کنترل رطوبت به صورت حرفه ای تجهیزات ویژه ای دارند که بسیار سنگین تر از ابزارهای خانگی معمولی هستند.

شرکتی را انتخاب کنید که دارای تجهیزات مناسب برای مقابله با رطوبت بالا باشد. برخی از تجهیزات مورد استفاده متخصصان عبارتند از:

کاست های رطوبت و کارت
نمودارهای سنج
دماسنج
ورق های کنترل رطوبت و لنت های جذب کننده
هواگیرها و فن ها
دستگاه های رطوبت گیر سنگین

هیچ کس مجاز به ارائه خدمات کنترل رطوبت نیست. شما باید اطمینان حاصل کنید که شرکتی که در نظر دارید مجوز مربوط را برای انجام ارزیابی ها داشته باشد.

هر زمان که با یک شرکت حرفه ای که با معیارهایی که در بالا ذکر شد قرارداد بستید، به شما خدمات با کیفیتی ارائه خواهد داد که تمام ضوابط قانونی را برآورده سازد. مجموعه ای از استانداردها وجود دارد که باید توسط شرکت های کنترل رطوبت بررسی شود.

توصیه ها و بررسی ها

زمانی که به دنبال یک شرکت حرفه ای هستید سعی کنید از پیدا کردن آنها در شبکه های اجتماعی خودداری کنید و از مراکز و رسانه های معتبر پیگیر این موضوع باشید. مثلا رسانه های رسمی کشور زمانی که یک آگهی تبلیغاتی می گیرند از آنها درخواست رویت مجوزهای لازم را می کنند و بعد از آن اقداماتی نیز در مورد صحت و سقم اظهارات و اسناد انجام خواهند داد. پس بهتر است که از رسانه های معتبر چنین گزینه ای را پیدا کنید.

هزینه ها و خدمات شرکت هایی که با آنها صحبت کرده اید را با یکدیگر مقایسه کنید تا شرکتی را پیدا کنید که خدمات مشتری را ارزیابی کند و مبلغ عادلانه را بیان کند.

اگر در یافتن شرکت نکات فوق را رعایت کنید، می توانید با خیال راحت از متخصصان حرفه ای کمک بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا