نکاتی در مورد اتاق خواب ویکتوریایی!

دکوراسیون رامسین: مدل اتاق خواب وﯾکتورﯾایی در عین زیبایی به نظر خیلی از افراد، زنانه می باشد . در مورد تاریخچه این مدل باید گفت که دوره وﯾکتورﯾایی از سال ۱۸۳۰ میلادی تا سال  ۱۹۰۰ رواج داشته است . و در این فاصله تقریبا طولانی تغییرات مختلفی در اﯾن دکوراسیون به وجود آمد. در این مطلب قصد داریم که به برخی نکات مهم دکوراسیون اتاق خواب ویکتوریایی بپردازیم که از شما هم دعوت می کنیم ما را همراهی کنید.

یکی از نکات مهم چنین دکوراسیونی این است که تخت خواب آن می بایست پر زرق و برق و از چوب ﯾا چدن ﯾا برنج و ﯾا ترکیبی از چدن و برنج ساخته شده باشد و به اندازه کافی پھن و چشمگیر باشد . تخت باﯾد دارای ساﯾبان و دراپه ھای مجلل باشد . بر روی تخت مقدار زﯾادی بالشت و کوسن قرار بدهید و روتختی و ساﯾبان را با چین ھای متعدد و ربان تزئین کنید.

در اﯾن اتاق حتما باﯾد ﯾک میز ﯾا قفسه با روﯾه مرمری وجود داشته باشد .از میزھای کوچک گرد بامبو ﯾا حصیری نیز به عنوان میزھای کنار تخت خواب استفاده نماﯾید .

از شمع دانھای بلند ﯾا چراغخواب ھای قدﯾمی در اتاق استفاده نموده و در زﯾر ھر شمعدان ﯾک دستمال قلاب دوزی قرار دھید .

اﯾن وساﯾل باﯾد از چوب تیره رنگ بلوط ﯾا ماھون ﯾا گردو درست شده باشند و بر روی آنھا کنده کاری شده باشد . دستگیره ھای آنھا نیز باﯾد دستگیره ھای چوبی ﯾا برنجی مزﯾن باشد .

در کف اتاق باﯾد فرش ھای شرقی ﯾا حصیرھای بورﯾایی پھن گردد تا ﯾادآور دوره وﯾکتورﯾا باشد . می توانید از فرش ھای ماشینی گلدار و طرح ھای دارای ھندسی نیز بهره بگیرید.

در اﯾن اتاق ھا باﯾد تصاوﯾری از گل و گیاه ﯾا کودکان و دختران جوان ﯾا حیوانات در طبیعت واقعی قرار داده شود . ھم چنین در تزئینات اتاق خود از آﯾینه با قاب طلاﯾی ﯾا چوبی مزﯾن استفاده کنید . بهتر است گلدان ھای چینی عتیقه خرﯾده و درون آنھا گل تازه قرار دھید .استفاده از کاسه ھای چینی و پر نقش در دکور اتاق نیز جالب توجه است.

پنجره ھا باید از پرده ھای بلند چین دار با رو پرده و زﯾر پرده و والان ھای پر چین نصب شود . و همچنین گلدوزی، بندھای توری بستن پرده و پاپیون ھای بزرگ و زﯾبا از جمله کارهایی است که در این دکوراسیون باید انجام داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا