خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

نکاتی درباره نحوه مراقبت از مبلمان اتاق خواب

WhatsApp Image 2020-07-04 at 06.53.21

فهرست مطالب

طراحی دکوراسیون رامسین: به طور معمول مبلمان اتاق خواب به دلیل استفاده زیادی که از آن داریم، بیشتر از بخش های دیگر خانه احتمال آسیب دیدن آن وجود دارد.

این روزها بسیاری از افراد، مبلغ زیادی را صرف تهیه مبلمان اتاق خواب می کنند تا از نظر ظاهری و طراحی داخلی تغییر و تحولی در این بخش از خانه به وجود بیاورند. این کار اقدام بسیار پسندیده ای است. چرا که اهمیت دادن به دکوراسیون اتاق خواب یکی از کارهای اساسی هر صاحب خانه ای است. چون هر یک از ما نیمی از عمر خود را در اتاق خواب سپری می کنیم. در این مکان یا استراحت می کنیم و یا مطالعه و دیگر کارهای خود می رسیم. خیلی از افراد اتاق خواب را یک جورهایی دفتر کارشان به حساب می آید و بخشی از کارهای روزمره را در آن انجام می دهند. به همین خاطر نگهداری و مراقبت از این فضا یکی از کارهای مهمی است که باید در اولویت خود قرار بدهیم.

اتاق خواب را سالم و تمیز نگه داریم!

بهتر است از پارچه خوبی برای تختخواب و دیگر وسایل اتاق خواب استفاده کنیم. نفوذ آب، رطوبت و هر گونه مایعی می تواند پارچه و چوب تختخواب را خراب کند. به همین خاطر بهتر است از ملحفه هایی به صورت روکش استفاده کنیم.

از آنجا که مبلمان اتاق خواب در معرض رطوبت بیشتری قرار دارد ، می تواند به مبلمان چوبی آسیب برساند. در اتاقی که مبلمان چوبی زیادی وجود دارد، می توانید از یک دستگاه رطوبت ساز استفاده کنید ، به خصوص در فصل هایی که بیشتر باران می بارد میزان رطوبت اتاق خواب را بسنجید. رطوبت هم می تواند به وسایل خانه آسیب برساند و هم برای سلامت نیز مضر باشد.

بیشتر بیمارهای عضلانی و مشکلاتی چون رماتیسم و .. ناشی از نفوذ رطوبت در این مکان است. چرا که ما زمانی که ۸ الی ۹ ساعت در خواب هستیم ممکن است میزان رطوبت فضا را احساس نکنیم و این موضوع در طول زمان می تواند به سلامتی ما آسیب برساند.

مجموعه مبلمان اتاق خواب جذاب

مبلمان باید دور از خورشید نگهداری شود. برای این کار می توانید پرده ها را بکشید ، بنابراین مبلمان در معرض نور مستقیم خورشید قرار نمی گیرند. نور مستقیم خورشید می تواند روی مبلمان تأثیر بدی بگذارد و در نتیجه آسیبی که به آن میرسد زودتر از موعد، از بین بروند. زمانی که قرار است مبلمان را تمیز کنید حتما از برس های نرم استفاده کنید تا گرد و غبار آن تمیز شود.

البته در حال حاضر دستگاه تمیز کننده مبل در بازار موجود است که در حالی که تمیز می کند همزمان نیز خشک می کند. ولی اگر به صورت دستی مایل هستید مبلمان را تمیز کنید یکسری مواد شوینده وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

این نکات را می توان در هر اتاقی از جمله اتاق نشیمن، اتاق مطالعه، و دیگر اتاق های دیگر نیز کاربرد دارد. مراقبت از مبلمان چوبی امری ضروری است که باید هر صاحب خانه ای به آن اهتمام بورزد.

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *