۱۸

نکاتی درباره دربهای یک منزل مسکونی

طراحی دکوراسیون رامسین: معمولا چه درب خانه حیاط و چه درب گاوصندوق و یا کشوهای که دارد از این جهت مهم است که آنها اموال و امکانات شما را در مقابل خیلی چیزها محاظت می کنند. به همین خاطر شما نیز باید از آنها محافظت کنید.

در اینجا پنج نکته ای قرار است به آن اشاره کنیم کمک خواهد کرد تا شما نسبت به درب و کشوهایی که دارید بیش از پیش مراقبت کنید تا دوام بیشتری داشته باشند.

انجام بازرسی های بصری


تمام قسمت های دربهای خود را بطور مرتب بررسی کنید. این شامل:

قفسه های فلزی
اتصالات الکتریکی
درب بازکن
کمربند (درایو یا کمربند زنجیر)
بلبرینگ
غلطک
پانل خم می شود
اطمینان حاصل کنید که همه پیچ ها در جای خود هستند و محکم پیچ خورده اند. به کابل ها یا زنجیرهایی که به درب متصل هستند توجه کنید و اگر نیاز به تعمیر دارند حتما با یک متخصصی که در این زمینه تبحر دارد مشورت کنید. اطمینان حاصل کنید که نگه دارنده ها یا دیگر ابزار توسط پیچ های سست نگه داشته نشده باشند. توصیه می کنیم در این زمینه سعی نکنید این موارد را به تنهایی تعمیر کنید. شما ممکن است آنها را بشکنید. علاوه بر این دربها وسایل زندگی ما را را محافظت می کنند. پس درست بودن آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل با یک تکنسین یا شرکتی که در این زمینه فعالیت می کند تماس بگیرید.

نقاط محوری دربها را برای هر گونه آسیب و یا علائم ساییدگی بررسی کنید. اگر درب چوبی دارید ، بررسی کنید که آیا قطعات چوبی نیاز به روغن کاری یا رنگ آمیزی دارند. همیشه از مواد نگهدارنده با کیفیت بالا برای درب های چوبی استفاده کنید. اگر این چوب به خوبی حفظ نشود، آسیب زیادی را متحمل می شود.

جلوگیری از زنگ زدگی

زنگ زدن نابود کننده قطعات فلزی است. گرد و غبار و خاک به طور غیر ارادی در قطعات فلزی جمع می شوند. ولی چرا زنگ اتفاق می افتد. معمولا زنگ هنگامی رخ می دهد که شرایط آب و هوایی مختلف و خاکی که روی فلز تجمع می شوند تولید زنگ زدگی می کنند. به زبان ساده تر، نم آب و خاک عامل زدگی هستند.

علائم هشدار دهنده اولیه زنگ زدگی را می توان با استفاده از مواد شوینده خانگی خفیف و شستشوی نقاط آسیب دیده می توان جلوگیری کرد. از قسمتهای فلزی که قبلاً علائم شدید زنگ زدگی را نشان می دهند ، از کاغذ ماسه استفاده کنید.

گیت خود را روغن کاری کنید
شما باید از روان کننده هایی که هر شش ماه یکبار توسط سازنده توصیه می شود ، استفاده کنید. توجه داشته باشید که تمام قسمتهای سیستم که به حرکت درب کمک می کنند باید روغن کاری شود، مانند:

قرقره
زنجیرها
لولا
غلطک
پیچ ها
برخی از درهای کشویی اگر روغن کاری نشوند چون قادر به کار کردن بدون اصطکاک نیستند خیلی زود خراب می شوند زیرا قطعات آنها مجبور به کار سخت تر از حد لازم می شوند. فراموش نکنید که زنجیره داخلی را روغنکاری کنید.

درهای اتوماتیک مرتب تمیز شوند


یکی از بهترین راهها برای محافظت از درهای اتوماتیک، شستشوی آن به صورت سالانه.و واکس زدن است. اگر دروازه چوبی دارید ، سالی یکبار رنگ جدید بمالید. مراقبت از درهای اتوماتیک به این روش بسیار مقرون به صرفه تر از پرداخت هزینه برای تعمیر قطعات شکسته آن خواهد بود. فراموش نکنید نفوذ آب و نم به بازوی درب آسیب می زند. حتما بعد تمیز کردن درب اتوماتیک آن را خشک کنید.


درهای اتوماتیک باید عملکرد معکوس خودکار آنها هر یک ماه بررسی شود. با این کار این اطمینان حاصل می شود که همه چیز همیشه درست کار می کند.

شما به راحتی می توانید خودتان آن را بررسی کنید. به سادگی یک تکه چوب را پیدا کنید و در حالی که دروازه در حالت باز است قرار دهید. شما باید مطمئن شوید که قطعه چوب در راه است و از بسته شدن درست درب جلوگیری می کند. در را ببندید و به دروازه اجازه دهید تا با چوب تماس برقرار کند. اگر درب اتوماتیک شما به خوبی کار می کند ، پس از برقراری تماس با قطعه چوب ، حرکت خود را معکوس کرده و به حالت کاملاً باز باز خواهد گشت.

آیا عملکرد معکوس خودکار درب را آزمایش کردید و متوجه شدید که درب متوقف نمی شود و به حرکت معکوس می رود؟ اگر چنین است ، پس وقت آن است که یک تکنسین حرفهع ای آن را بازرسی و کنترل نماید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *