WhatsApp-Image-2020-05-12-at-12.10.42-PM-3

نکاتی برای دکوراسیون داخلی با آکواریوم

دکوراسیون رامسین: هنگام تصمیم گیری در مورد طراحی دکوراسیون یک اتاق، یک آکواریوم می تواند فضا را تبدیل به یک فضای محیطی کند. رنگ های روشن ماهی آکواریوم و غرفه های موجود در آن می تواند جلوه زیبایی به اتاق بدهد و میهمانان را به احساس راحتی و آرامش دعوت کند.

با این حال  باید توجه داشت که یک آکواریوم می تواند مانند یک وصله ناجور، محیط را خراب کند و این سوال را در ذهن مهمانان ایجاد کند که حضور این آکواریوم نچسب برای چه بوده استت؟

پس چگونه می توان آکواریوم خود را به درستی با فضای دکوراسیون ست کرد تا با اتاق شما مطابقت داشته باشد؟

اولین و شاید مهمترین مرحله برای طراحی آکواریوم شما ماهی آکواریوم است.  این دشوارترین عنصر برنامه ریزی یک آکواریوم است ، زیرا به بیشترین تحقیق و برنامه ریزی نیاز دارد تا اطمینان حاصل کنید که وجود ماهی می تواند در کنار ما به زندگیمان طراوت و شادابی می بخشد.

مخزن مدرن ماهی در اتاق نشیمن

از ماهی های خاص استفاده کنید و بهتر است فقط یک گونه از آنها را در آکواریوم بگذارید. چون برخی از آنها زندگی در آکواریوم را برای ماهی های دیگر تقریبا غیرممکن می کنند. بعضی از ماهی ها مانند غذاهای جلبک می توانند با تمیز کردن برخی از جلبک ها تمیز کردن و ترشح ماهی های دیگر را برای شما راحت تر انجام دهند. و از همه مهمتر اینکه بعضی از گونه ماهی ها به راحتی نمی توانند در یک آکواریوم  زندگی کنند و به هیچ وجه نباید از چنین ماهی هایی استفاده کنید.

برخی از سازمان های تحقیقاتی حیات وحش برای درک آسان نقشه ها و وب سایت هایی را برای کمک به شما در شناخت و برنامه ریزی در مورد ماهی هایی که می خواهید آکواریوم شما پاپ بسازد آماده کرده اند ، مانند محبوب ترین ماهی آکواریوم که توسط وب سایت Aquariumfish City معرفی شده است.

پس از تصمیم گیری درباره ماهی آکواریوم خود، زمان آن رسیده است که آکوایوم خود را انتخاب کنید. در مورد اندازه آن باید گفت؛ یک آکواریوم بزرگ یا کوچک آن بستگی به مساحت خانه شما دارد. از طرفی شما چه قدر زمان دارید که به آن رسیدگی کنید و برای آن وقت بگذارید.  ولی یادمان باشد که مراقبت از مخزن کوچکتر بسیار راحت تر است  ولی یک آکواریوم کوچک نمی تواند جلب توجه کند. در مقابل، مخزن بزرگتر باعث می شود بیشتر به چشم مهمان بیاید. و محیط را شاداب تر کند.  با این حال ، مراقبت از مخزن بزرگ بسیار دشوارتر است و به زمان بیشتری صرف تمیز کردن مخزن و اطمینان از تغذیه و شادابی ماهی می شود.

دکوراسیون آکواریوم

نکته دیگر نگرانی تزئین خود مخزن است. مخزن خالی قرار نیست تأثیر خوبی داشته باشد. با این حال، تزئینات ناسازگار ، به هم ریخته یا زشت باعث می شود که میهمانان سلیقه شما را زیر سوال ببرند. کلید تصمیم گیری در مورد دکوراسیون های مورد نیاز شما به اتاق آکواریوم بستگی دارد.

اتاقی که برای موارد جدی مانند دفتر پزشک یا یک موسسه حقوقی مورد استفاده قرار می گیرد ، نباید دارای آکواریومی با دکوراسیون های روشن و رنگارنگ باشد. به طور مشابه ، اتاقی که می تواند از رنگهای روشن یا سرگرم کننده مانند اتاق نشیمن یا مطب پزشک متخصص اطفال بهره مند شود، نباید دارای آکواریومی باشد که با سبزی های کسل کننده و قهوه ای تزئین شده باشد.

اگر می خواهید دکوراسیون مناسبی برای آکواریوم خود انتخاب کنید، باید سعی کنید از رنگ های مکمل یا متضاد استفاده کنید که هر یک باعث زیبایی آکواریوم شما می شوند و در ضمن مورد توجه افراد نیز خواهد شد.

در نهایت ، این که آیا با یک آکواریوم، دکوراسیون شما لذت بخش می شود بستگی به سلیقه شما خواهد داشت.  توجه کنید که یک نور محیطی را روشن تر می کند یا یک لکه عجیب و غریب محیط را خراب می کند، همه اینها به  میزان تلاش شما و استفاده بهینه شما خواهد داشت.

برنامه ریزی آگاهانه ، نظافت منظم و مراقبت های ویژه ای که در طراحی صورت می گیرد درنهایت تفاوت بین یک آکواریوم خارق العاده و خسته کننده را ایجاد می کند. با این حال ، شما تصمیم می گیرید که آکواریوم خود را مدیریت کنید.

بهترین ها را برایتان آرزو می کنم!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *