خدمات شرکت رامسین

بازسازی
طراحی و اجرا
دکوراسیون داخلی
ساخت

نقش رنگ ها در دکوراسیون ویلا ها

نقش رنگ ها در دکوراسیون ویلا ها

فهرست مطالب

درست است که طراحی ویلا در شمال کشور و بسیاری از مناطق گوناگون دیگر بر مبنای الگوی مناسب دکوراسیون و معماری ساختمان صورت می پذیرد، لذا در مواردی نیز نیاز به بهره گیری از ایده های ناب و جذاب در دکوراسیون داخلی ویلا نیز هست. ایده های مجذوب کننده برای فضا سازی بهتر محیط ویلا مورد استفاده قرار می گیرند. ضمن آن که نقوش تجاری ویلا را نیز افزایش می دهند. مشتریانی که با دکوراسیون داخلی ویلا رو به رو می شوند، توقع دارند الگو های متفاوت و مدرن دکوراسیون را در این محیط با چَشمان خود ببینند و تلاش می کنند در بازسازی ویلا ترکیب های رنگی جذاب و فوق العاده ای را در فضای داخلی ویلا بی افزایند. کلّیه ی این موارد تحت عنوان نکات حائز اهمیت در بازسازی و چیدمان محیط داخلی ویلا مورد توجه واقع می شوند.

تأثیر رنگ بر دکوراسیون داخلی ویلا ها؛

در واقع رنگ ها در فضا سازی محیط منازل، ساختمان، ویلا اثرگذاری به سزایی دارند. این اثرات به حدی زیاد است که نمی توان رنگ ها را در فضا سازی، طراحی، چیدمان، آراستن فضا و… نادیده انگاشت. این ارکان می تواند زیبایی های فضای ویلا را پررنگ تر نمایش دهد. همچنین به هنگامی که به شیوه مناسب و درست جهت محیط سازی ویلا مورد استفاده قرار بگیرند، گزینه ای بسیار مطلوب و مجذوب کننده خواهد بود. امکان دارد که شما از قرار دادن پنجره های بزرگ در محیط ویلا چَشم پوشی نموده باشید، به این هنگام خواهد بود که ویلای تاریک و مخوف گزینه مطلوبی جهت جلب مشتری یا حتی گذران اوقات فراغت نخواهد بود. نهایتاً شما میبایست به کمک ایده های نور پردازی صحیح و تکنیک های رنگ، کمبود نور در محیط ویلا را جبران بنمایید.

رنگ های روشن قطعاً می تواند گزینه مناسب تری جهت بازتاب نور باشد و می توانند محیط داخلی ویلا را هیجان انگیز و پر نور نمایان سازند. البته که ترکیبات رنگی در دکوراسیون داخلی ویلا نیز از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد. رنگ هایی که برای فضا سازی محیط داخلی ویلا اتخاذ می گردند، میبایست در نقاط گوناگون ویلا قابل مشاهده باشند.

به عنوان نمونه اگر که شما رنگ قهوه ای را جهت فضا سازی محیط داخلی ویلا مورد استفاده قرار می دهید، میبایست این رنگ در قسمت های گوناگون فضای ویلا همانند؛ محیط اتاق خواب، اتاق نشیمن، فضای آشپزخانه، راهرو به چَشم خورد. به این هنگام شما خواهید توانست ادعا نمایید که الگوهای رنگی را در بطن دکوراسیون داخلی ویلا به درستی و صحت مورد استفاده قرار داده اید.

 

چَشم نوازی دکوراسیون داخلی ویلا ها با بهره گیری از رنگ ها؛

ویلا باید و باید جذاب و گیرا باشد. چَشم نوازی محیط ویلا به هنگامی برای بیننده فراهم می شود که بازی رنگ و نور در بطن آن به صراحت رعایت شده باشد. مقصود ما از بازی رنگ و نور با هم دیگر، تابش نور تابان خورشید بر روی رنگ های مورد استفاده در فضای داخلی ویلا است. به گونه ای که این رنگ ها میبایست میزان بازتاب خوبی را در برابر نور تابیده شده، از خود نشان دهد و بتوانند فضای داخلی ویلا را روشن تر از آنچه که می باشد به مرحله ی نمایش گذارند.

از خاطر خود نبرید که روشنایی از گزینه های بسیار مهم جهت خرید و ساخت ویلا است. اشخاصی که به ویلا و تهیه ویلا گرایش پیدا می نمایند، از فضاهای بسته و مخوف و تاریک محیط های شهری به سمت و سوی محیط های دل باز و دلنشین رهسپار شده اند. از این جهت ویلا های پر نور و روشنایی و ترجیحاً با مساحت های بزرگ از سوی آن ها مورد توجه واقع می شوند.

چَشم نوازی دکوراسیون داخلی ویلا ها با بهره گیری از رنگ ها؛

طراحی ویلای لوکس با انواع گوناگون رنگ ها؛

بسیاری از افراد هستند که چنین تصور می کنند، در طراحی محیط داخلی ویلا چنین اجازه ای ندارند از هر نوع رنگی بهره گیرند. بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید که ویلا ها بیش از دیگر ساختمان ها و محیط های تجاری یا اداری نیازمند طراحی با رنگ های متنوع هستند. به عبارتی رنگ ها می توانند تحت عنوان یک وسیله تفکیک در ویلا های گوناگون مورد بهره گیری واقع می شوند. همچنین این قبیل از رنگ ها در چیدمان محیط داخلی ویلا نیز اثرات بسیاری دارند. برخی از رنگ ها هستند که محیط داخلی ویلا را به شدّت کوچک تر و بعضی دیگر محیط داخلی ویلا را بزرگ تر و زیباتر نمایش می دهند.

رنگ های مهیج را فراموش کنید!

رنگی چون رنگ قرمز یکی از رنگ های بسیار پر شور و مهیج می باشد که اکتفاء به آن در محیط سازی ویلا به جسارت به سزایی نیازمند است. این رنگ می تواند فضای ویلا یا ساختمان را از حالت رکود بیرون آورد. با این وجود رنگ قرمز صرفاً در فضای داخلی خانه کمی منجر به ایجاد نا به هنجاری می شود. البته شما در این زمان می توانید رنگ قرمز را در کناره ی رنگ های دیگر چون؛ کرم یا سفید مورد استفاده قرار بدهید.

به عنوان نمونه؛ در محیط داخلی اتاق پذیرایی ویلا، رنگ سفید و قرمز را در کنار هم دیگر مورد بهره گیری واقع می شود. در چنین مواقعی رنگ قرمز به تعادل دست می یابد، همچنین جهت حفظ و برقراری هماهنگی در طراحی ویلای لوکس از رنگ های هم خانواده قرمز استفاده بنمایید. بهتر است از خاطر نبرید که رنگ قرمز از طیف های رنگی بسیاری برخوردار است.

رنگ های مهیج را فراموش کنید!

رنگ هایی آرام در طراحی دکوراسیون ویلا ها؛

انتخاب رنگ آبی می تواند محیط داخلی ویلا را بزرگ تر از آنچه که هست، نمایان سازد. این رنگ ها جزئی از رنگ های سرد به حساب می آید و آرامش و آسایش خاصی را در محیط برقرار می نماید. اشخاصی که با کمبود فضا در محیط ویلا رو به رو می باشند، از ایده رنگ آبی به خوبی استقبال می کنند.

دوستان ما در «رامسین» به شما پیشنهاد می کنیم که جهت رنگ آمیزی دیوارهای ویلا از رنگ هایی چون؛ طوسی، سفید یا کرم استفاده بنمایید. از سویی هم رنگ مبلمان خود در رنگ های شاد چون؛ قرمز، نارنجی، زرد اتخاذ بنمایید.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *